Şimdi Ara

Paralel portu olmayan anakarta GLCD bağlama?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abit Fatal1ty AN32 model anakartımda paralel port yok daha önceden yapmış olduğum bir 128x64 GLCD var elimde bu lcd yi anakarta usb den paralele dönüştürücü ile bağlamak mümkün müdür? Şöyle bir ürün buldum acaba işe yarar mı?

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1250&productid=bs3282

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serlilo -- 20 Haziran 2008; 18:13:50 >

• Bende çok araştırdım ama net olarak usb den 128x64 devresi bulamadım. Ama sana tek söyleye bileceğim dönüştürücü ile olmuyor diye biliyor.
  • Dönüştürücü ile olmuyor maalesf. Arabirim kartı şart. 128*64 lerde de yok maalesef. Firebal da 256*64 hazır var 200 YTL civarı ya da 70 YTL ye bende karakter LCD var USB den.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agent_WD40

Dönüştürücü ile olmuyor maalesf. Arabirim kartı şart. 128*64 lerde de yok maalesef. Firebal da 256*64 hazır var 200 YTL civarı ya da 70 YTL ye bende karakter LCD var USB den.

Agent_WD40 abimin lcd lerini öneririm

bildiğim kadarıyla pcı çıkışına bağlanıp bilgisayara paralel port sağlayan kartlarla çalışıyor(konuyu yanlış anlamadıysam
  • benimde aynı sorunum var usb cevirici olmuyor dimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datox -- 21 Haziran 2008; 5:06:30 >
  • PCI dan paralel kartların hepsi ile de çalışmıyor maalesef onlarda da model seçme durumu var. USB den karakter LCD lerimiz mevcut (ve anakart v.s. hiçbirşey seçmeden notebooklar asus eee pc ler dahil bütün bilgisayarlarda çalışırlar) forumdan ufocu arkadaşın benden almış olduğu LCD ile yaptığı Aopen G326 kasa uygulamasına buradan bakabilirsiniz :http://forum.donanimhaber.com/m_21635224/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Agent_WD40 -- 21 Haziran 2008; 12:58:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Agent_WD40

PCI dan paralel kartların hepsi ile de çalışmıyor maalesef onlarda da model seçme durumu var. USB den karakter LCD lerimiz mevcut (ve anakart v.s. hiçbirşey seçmeden notebooklar asus eee pc ler dahil bütün bilgisayarlarda çalışırlar) forumdan ufocu arkadaşın benden almış olduğu LCD ile yaptığı Aopen G326 kasa uygulamasına buradan bakabilirsiniz :http://forum.donanimhaber.com/m_21635224/tm.htm

abimin de dediği gibi usb en garantili iş
  • S-Link'in pci kartını aldım 128x64 glcd için ama görüntü alamadım tabi kasayla çok uğraştım o arada bi temassızlık felanda olabilir. Bugün dükkanda başka bi pc ye bağlayıp deniycem bakalım çalışmassa uyumlu bi pci lpt port almam lazım. gigabyte P35C-DS3R anakart var hangi marka yada chipli pci kartı almam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlChacK

S-Link'in pci kartını aldım 128x64 glcd için ama görüntü alamadım tabi kasayla çok uğraştım o arada bi temassızlık felanda olabilir. Bugün dükkanda başka bi pc ye bağlayıp deniycem bakalım çalışmassa uyumlu bi pci lpt port almam lazım. gigabyte P35C-DS3R anakart var hangi marka yada chipli pci kartı almam lazım ?

hocam bendede var s-link olmuyor olmuyor hiç bi şekilde çalışmadı
  • Ne marka lazım bize o zaman ya birisi yardımcı olsun ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.