Şimdi Ara

PARALEL İTHALAT?ONEMLİ??????? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakk76

modele göre alt limit koyarlar biter gider
    tartışmaya gerek mi var, bize n oluyosa
  • quote:

Orjinalden alıntı: burakk76

modele göre alt limit koyarlar biter gider
    tartışmaya gerek mi var, bize n oluyosa

• spotun yeni adımı bu grey
  • spotun yasallaştırılmış hali oluyor bu grey.
  • Devletten vergi kaçırmak? Bence bu kavram üzerinde tekrar bi düşünmek gerekli. Devletin merkezindekiler devletten 4 trilyon'unun vergisini göz göre göre kaçırıyor bizse 50-100 YTL daha ucuza telefon alalım diye bir taraflarımıza kramplar giriyor.. Hangisi daha ''BiZDEN'' bir kavram? Yada hangisi mantıklı geliyor?
    Unutmadan, öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, ne kadar yasa çıkartırsanız çıkartın birileri bişeyleri kulbuna uydurucaktır. Yasalarda her konuda kesinlikle inanılmaz açıklar var. Ve sonuç...
  • zevk ve para meselesi bep polinom dış ticaretten grey 6630 aldım

1-şirket daha öncedende biliyordum 2 senedir aynı yerinde (6-7 ayda 2.ithalat yapıp kapatıyor diyenlere lafım ayrıca firmanın ismide tabelasıda faturasıda adreside değişmedi

2-telefona verisyon yükledim 15 dakiki ve ücretsiz olarak.

3-tamir için telefon bırakıyosun en fazla 2 gün sonra alıyosun.

4-her cihazda aşağı yukarı 100-usd veya 100-euro daha az para veriyorsun.

5-yasal

6-garantili.

daha adam ne yapsın ki?
  • Yasal açık varsa değerlendiren mutlaka olacak . Ancak temelde verginin faiş olduğu heryerde bunu değerlendirmek isteyen olur. Vergiyle ezilenlerde bi yere kadar sadık kalır.

Telefonlar yaptığın görüşmenin %41 vergi .Akaryakıtın %70 vergi böyle ülkede tabii Grey de olur ,Greyder de . Aldığın bilgisayarın % 18 vergi. Çag bilişim çağı genç nüfüsun var . Belki ekranda göreceği bir hayal, bir resim ona ilham olacak ve o çocuk dünyaya faydalı olacak bunu görmemenin mantığı ne ?

Büyük firmaların gözden kaçırdığı diğer noktada garanti kapsamı için istenen ücretlerin aşırılığı ve anadolunun bir çok yerinde bu garantinin belirtilen şartlarda yerine getirilmesinin imkansızlığı.

Nokia aldın ücretsiz firmware yükleteceksin ne bunun anlayan teknik eleman var nede servis ,adam firmware update için telefonu İstanbula yollayacak, sende benim telefonum garantili diyeceksin .

Önce servisleri yaygınlaştırsınlar sonra bu yüksek servis ve garanti bedelelerini ve bunun ortaya çıkardığı Grey i tartışalım.

Benim oturduğum yerde Grey daha avantajlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pafta_turk -- 6 Mart 2006; 10:54:52 >

• Lafın bana demekki.
    5-6 ayda bir kapatıyorlar... felan dememin sebebi gazatedeki haberi özetlemem.Bu birrrr.
    İthal eden firma polinom olmayabilir başka aracı olabilir...bu firma kapatır ve yasal zorunluluğu kalkar.
    Polinoma ise devlet birşey yapamaz zira polinomun vereceği cevap çok basit,ben o heriflerden toplu aldım ve satıyorum.Vergi kaçıran onlar,gidin onu yakalayın der ve yırtar.Servis vermesi güzel birşey ama ya hakkari,ağrı,kars vs.gibi şehirdeki kullanıcı ne yapacak.Her seferinde istanbulamı gönderecek.
    Benim lafım Greye-Full garantililere vs.değil.yapılan kaçakcılığa karşı.devletten kaçırılan vergiler ve bunu bizimde cebimizden çalanlar.Devletin yüksek vergisi tabiiki iyi değildir ama belli miktarda vergi toplaması lazım ve bunu yapamayınca mevcut vergilerin oranı artar.Vergi tabana yayılmadıkça ve düzenli toplanmayınca malesef bunlar olur.Biz üstümüze düşeni yaparsak birşeyler değişir yoksa kaçakcıdan farkımız kalmaz.

quote:

Orjinalden alıntı: atakansah

zevk ve para meselesi bep polinom dış ticaretten grey 6630 aldım

1-şirket daha öncedende biliyordum 2 senedir aynı yerinde (6-7 ayda 2.ithalat yapıp kapatıyor diyenlere lafım ayrıca firmanın ismide tabelasıda faturasıda adreside değişmedi

2-telefona verisyon yükledim 15 dakiki ve ücretsiz olarak.

3-tamir için telefon bırakıyosun en fazla 2 gün sonra alıyosun.

4-her cihazda aşağı yukarı 100-usd veya 100-euro daha az para veriyorsun.

5-yasal

6-garantili.

daha adam ne yapsın ki?

• spot+yasal = grey (paralel ithalat), bu spot ve grey in birbirinden hicbir farki yok, yani "garantiyi gözden cikartiyorsan, bizde sana daha ucuza temin ediyoruz" dir greyin mantigi.
  • Böyle anormal yüksek vergiler olunca devlet de vatandaşı mecbur ediyor böyle ürünler kullanmaya ve bu tür metodlarla ithalatta hileler yapılmasına.
  • tekstil sektöründe vergileri düşürdüler birde bu telefon tarzı elektronik cihazlarda da bunu yapsalar....
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.