Şimdi Ara

Para teminatlı Kredi Kartı Verenler? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
4
Favori
6.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Merhabalar. Garanti bankası 3 aylık süreçte limitinizi otomatik talimat olarak mı arttırdı yoksa siz mi talep ettiniz? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Camus04 kullanıcısına yanıt

Otomatik limit artırımı açıktı.

Yılbaşı 30,000 den 80,000 oldu.

Bankanın her ürünü kullanıyor zamanında tamamını ödüyorum.

Kredi

Kredi kartı

Avans hesap (kmh)

Sırayla önce 80,000 den 120,000 sadece 1 haftada 120,000 den 150,000 oldu

Limit artırımı kapattım şuan.

• Finansal danışman olarak uzman bilgisi paylaşıp konuyu noktalayayım. Konu üzerine farklı bilgiler edinmiş yahut farklı izlenimler edinmiş olabilirsiniz söylediklerimin haricinde ise bu izlenimlerinizin yanlış olduğunu da bilmelisiniz.

Öncelikle hemen hemen her bankanın teminatlı kredili ürün kullandırdığını bilmenizi isterim. Ancak bankaların yüzdesel kısıtlamaları şubeye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca asgari tutardaki teminatı siz değil şubeniz belirler. İzmir merkez şubesi asgari tutarı 5000 TL olarak belirlerken İstanbul'daki aynı bankanın başka bir şubesi 3000 TL olarak belirleyebilir.

Asgari ödeme tutarına pek girmek istemiyorum. Asgari ödeme tutarı ödediğinizde yani ekstrenizin tamamını ödemediğinizde puanınızda durağanlığa sebep olursunuz yükselmesini engellersiniz. Fakat bir şehir efsanesi olarak insanlar asgari tutarın puanın yükselmesine engel olmadığını sanıyor. O kredili ürün yönüyle puanınızdaki yükseliş engellenir bu kesindir.

Katılım bankaları kuruluş amacı gereği masrafları diğer mevduat bankaları gibi belirlemezler. Ülkemizde güncel olarak faaliyet gösteren 6 Katılım Bankası mevcuttur.

Teminatlı kredili ürünler; sadece kredi kartı ile sınırlı olmayıp kredi çekimi için de kullanılmaktadır. Puan yükselişi konusunda yanlış bildiğiniz noktalardan biri puanınızın çok yavaş yükseleceğidir. Esasında bu bilgi tamamen yanlıştır zira findeks raporları her 24 saatte bir güncellenmektedir dolayısıyla uzman yardımıyla puanınızı günlük yükseltmeniz mümkündür. Asgari ücretli kişilerde 1400'ten sonra kamu çalışanlarında da genelde 1500'den sonra puanda yavaş ilerleme olması muhtemeldir. Örnek vermek gerekirse 1000 puanı olan birinin, kredi kartı alabilir seviyeye gelmesi yani ortalama 1250 puan seviyesine ulaşması 1 ile 2 ay arasında sürer.

En önemli konu ise KMH kullanmayın. Kesinlikle ve kesinlikle uzak durun. KMH sizin nakit ihtiyacınız için sunulmuş bir kredili ürün değildir arkadaşlar. Kullandığınızda puanınızda mutlak suretle düşüş yaşarsınız. Düşüş yaşamayan arkadaşlar şuna aldanıyor. Örneğin puanınız bu ay 150 birim yükselecek ise ve sizin yükselişiniz 50 birim olduysa siz düşmedi olarak değerlendiriyorsunuz fakat burada 100 birim düştü aslında 50 puan yükselmesi puanınızın düşmediği anlamına gelmiyor arkadaşlar puanlar söylediğim gibi aylık değil günlük düzenlenir. Haftalık dahi rapor alıyor olsanız o haftanın içerisindeki puanınızdaki değişimleri ancak günlük raporunuzda görebilirsiniz

Konu başlığı altındaki yorumlarınızı okudum gerek gördüğüm hususlarda açıklamaları yaptım diğer konuları çok gerekli görmediğim için o hususlara değinmeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gentlemans -- 19 Temmuz 2023; 3:16:0 >

• Gentlemans kullanıcısına yanıt
    En düşük alt limit hangi bankada var ? 500 liralık başvuru yapmak istiyorum 0 puanlı hiç bankayla işi olmamış biri için. Maksat puan yükseltmek.
  • Skayn kullanıcısına yanıt

Şubeye göre değişebilir fakat;

Garanti/Yapı Kredi/ Kuveyt 70% veriyor.

1000 TL blokeye koy 700 TL limitli karta gelecek.

AlBaraka/Türkiye Finans ise her yerde yoklar ama; 100% limit veriyorlar.

1000 TL blokeye koyarak 1000 TL lik kart sahibi olursunuz..

----------------------------

Yalnız kartı aktif kullanıp hareket olacak ki puan gelsin artsın.

1000 TL yatırıp 700 yada 1000 TL kart alıp bunu kenara koymayın .

Limitin tamamını kullanmadan yarısını kullanın.

Yemek,otobüs, Market vb 500 TL ye kadar.

Böylece her ay +50/+60/+70 puan aylık çıkacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 19 Temmuz 2023; 20:28:25 >
  • ibo83 kullanıcısına yanıt

böyle bişey yok dostum yüzde gibi olsa bile 1000 tl ile olmuyor

en az 2500 tl ile 2000 tl limitli yapı kredide var daha düşüğü yok banka piyasasında

• mavikıs M kullanıcısına yanıt

Yapı Kredi bursa osmangazi adliye giderken oradaki sube çalışani dedi.40-45 yaslarinda.

(Şube ismi uluyol subesi)

Adamin ismini almadim ama 5 nolu masa.

Hatta israrla sordum mininum limit sınır varmi diye.

Yok dedi hatta kendisi dedi 1000 yatır 700 TL kart sahip ol gibi..

4 Ocak 2012 den beri aktif olarak forumdayim.

Yoğunlukla Kart bankalar limit

Yurtdisi bankalar hesap açmak para transferi konularında yazıyorum.

Her soruya cevap vermeye 7-10 yıllık tecrübemi anlatıyorum.

Yazdığım hersey duyduğum değil bizzat başıma gelen gittim sorduğum şeyler.

Ezbere kulaktan duyma ...olmalı demiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 20 Temmuz 2023; 21:9:41 >
  • ibo83 kullanıcısına yanıt

üstteki arkadaşın dediği doğru galiba bu konuda net bir rakam yok şubeden şubeye değişiyomuş hem benimde böyle bir karta ihtiyacım var işime gelir düşük tutarlı 1000 tl ise veririm amacım puan oluşması harcayacağım ayda 300 tl yi geçmez

puan oluşsun diye harcarım ama tutupta 3000 5000 teminat vermem

''Öncelikle hemen hemen her bankanın teminatlı kredili ürün kullandırdığını bilmenizi isterim. Ancak bankaların yüzdesel kısıtlamaları şubeye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca asgari tutardaki teminatı siz değil şubeniz belirler. İzmir merkez şubesi asgari tutarı 5000 TL olarak belirlerken İstanbul'daki aynı bankanın başka bir şubesi 3000 TL olarak belirleyebilir.''

• Gentlemans kullanıcısına yanıt

banka sicil affı ne bokuma yarıyor söyler misin? pandemi kredisiyle icralık oldum geçen yıl tüm borcumu kapattım şuan hiç bir yere borcum yok sgkda yok bankaları aktif kullanmama rağmen 3 bankada yapı kredi garanti enpara hesabım var puan hesaplanamıyor bu benim sorunum mu

yakında sgk lı işe başlıyım bakalım maaş hesabına kmh tanımlayacaklar mı

• mavikıs M kullanıcısına yanıt

Banka affi hukumet oy prim halkin gözünde +puan için çıkardı.

Son söz yetki bankada çünkü para bankanın!!

Bankaya para koyan müşterilerin..

Bbdk yani devletin bankaları denetleme kurumu 70,000 TL altı için düşük faiz üstü için normal faiz alınacak dedi sonuç bankalar sallamadi bile 1-2% olacakken 3-4% oldu şuan..

Değerlendirme yapıp Onay verecek son nokta yine banka !!

--------------------------------------

"""pandemi kredisiyle icralık oldum geçen yıl tüm borcumu kapattım şuan hiç bir yere borcum yok sgkda yok bankaları aktif kullanmama rağmen 3 bankada yapı kredi garanti enpara hesabım var puan hesaplanamıyor"""

Hesaplamnamiyor ise para blokeli kart alıp devam etmek!

Garanti gibi kolay limit Veren 1 banka ile yola devam etmek daha mantıklı..

Findex premium 3 telefon hakkım var 1 yılda .

İstersen sorayım senin durumu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 21 Temmuz 2023; 7:14:12 >

• @ibo83

iş bankası veriyormu teminatlı ? tüm kart limitim doluymuş işbankası mesaj atıyor dolu olduğundan veremiyoruz diyerek...limit düşürdüm yine vermedi

• DarthWorm kullanıcısına yanıt

Ben eskiden sadece 3 banka diye biliyordum.

Kuveyt Türk = Paranin 70% limit veriyor.

Al Barak paranın 100% limit veriyor

Turkiye finans 100% limit veriyorlar.

Derken;

Yapı Kredi israrla kart vermek istedi limit düşür verelim diye 5000 düşürdüm yine veremediler.

Bu sefer Yapı Kredi para teminatlı kart alabilirsiniz dedi .

Yapı Kredi paranın 70% si limit veriyor.

Daha sonra Garanti bankasının Anahtar kart adı altında para blokeli kart verdiğini keşfettim.

Isbank yada diğerleri hakkında fikrim yok..

Şuan icin;

Garanti

Yapı Kredi

Kuveyt Türk

Al Baraka

Turkiye finans kesin veriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 24 Temmuz 2023; 14:32:57 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.