Şimdi Ara

Panel Radyatör hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
11.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Var olan panel radyatörlerimi değiştirmeyi düşünüyorum, çünkü; yaklaşık 19 senelik artık bayağı bi hissettirmeye başladı performans kaybını. Kabaca bir araştırmada eca yada demirdöküm üzerine yoğunlaştım, gerek güvenirlik, gerek içindeki saçların daha sık oluşu, görüşleriniz nelerdir ? hangi marka almalıyım sizce ? tşkler..

• Çürüyüp su sızdırma başlamadıktan sonra içinden dolaşan sıcak su her şekilde dışarıya ısı verecek. Söküp içlerinden yarım parmak plastik hortum sokup basınçlı su geçirin...Panelin içinde yıllardır biriken tortular duvar oluşturdu....Onları temizleyin kullanmaya devam...Karar ve para sizin...Kolay gelsin.. Kesin Değiştirmek isterseniz iki markada güzel..Ve sağlam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 13 Ocak 2011; 10:21:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevilsDance35

Merhabalar arkadaşlar. Var olan panel radyatörlerimi değiştirmeyi düşünüyorum, çünkü; yaklaşık 19 senelik artık bayağı bi hissettirmeye başladı performans kaybını. Kabaca bir araştırmada eca yada demirdöküm üzerine yoğunlaştım, gerek güvenirlik, gerek içindeki saçların daha sık oluşu, görüşleriniz nelerdir ? hangi marka almalıyım sizce ? tşkler..

Bana görede petekler ömrünü tamamlamış ayrıca petekleri söküp yıkayıp takmak hem lanet birşey hemde sizin petekler gibi uzun süredir kullanılmış olanlarda pek faydalı olmuyor. Bu işi kimyasalla temizleyen firmalar 250 tl alıyorlar kaç m peteğiniz var belirtemissiniz. Ben dd plus petek taktırmanızı tavsiye ederim. Yeni petekleri taktırmadan önce varsa borulardada oluşan pislikleri temizletin.

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Çürüyüp su sızdırma başlamadıktan sonra içinden dolaşan sıcak su her şekilde dışarıya ısı verecek. Söküp içlerinden yarım parmak plastik hortum sokup basınçlı su geçirin...Panelin içinde yıllardır biriken tortular duvar oluşturdu....Onları temizleyin kullanmaya devam...Karar ve para sizin...Kolay gelsin.. Kesin Değiştirmek isterseniz iki markada güzel..Ve sağlam..

dediğiniz gibi hepsini temizledim, üşenmedim çıkardım bi arkadaşımla hepsini basınçlı suyla yıkamam rağmen dediniz gibi artık tortuyu geçmiş, katılaşmış gibi birşey..

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Merhabalar arkadaşlar. Var olan panel radyatörlerimi değiştirmeyi düşünüyorum, çünkü; yaklaşık 19 senelik artık bayağı bi hissettirmeye başladı performans kaybını. Kabaca bir araştırmada eca yada demirdöküm üzerine yoğunlaştım, gerek güvenirlik, gerek içindeki saçların daha sık oluşu, görüşleriniz nelerdir ? hangi marka almalıyım sizce ? tşkler..

Bana görede petekler ömrünü tamamlamış ayrıca petekleri söküp yıkayıp takmak hem lanet birşey hemde sizin petekler gibi uzun süredir kullanılmış olanlarda pek faydalı olmuyor. Bu işi kimyasalla temizleyen firmalar 250 tl alıyorlar kaç m peteğiniz var belirtemissiniz. Ben dd plus petek taktırmanızı tavsiye ederim. Yeni petekleri taktırmadan önce varsa borulardada oluşan pislikleri temizletin.

tesisatta değişti, aradan onuda çıkarmak istiyorum açıkçası. yaklaşık 10 metretül civari. evet dediğiniz gibi yıkamama rağmen bir sonuç alamadım zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DevilsDance35 -- 13 Ocak 2011; 20:04:18 >

• DD plus taktırın en uygun fiyata zeytinburnu demirciler çarşısında bulabilirsiniz. Diğer markalar eca,baymak,airfel,termoteknik olabilir ama 10m petekte toplamda 100 tl fazla ödemiş olursunuz çok daha ucuz markalar var ama almışken iyisini alın dd plus olsun. 1metresi 90 ile 115 tl aralığında satılıyor madem borularıda yenilediniz petekleride yenileyin eskiler hakkını vere vere ömrünü tamamlamış teşekkür edip eskiciye vermekten başka secenek yok :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri -- 13 Ocak 2011; 20:23:33 >
  • quote:

DD plus taktırın en uygun fiyata zeytinburnu demirciler çarşısında bulabilirsiniz. Diğer markalar eca,baymak,airfel,termoteknik olabilir ama 10m petekte toplamda 100 tl fazla ödemiş olursunuz çok daha ucuz markalar var ama almışken iyisini alın dd plus olsun. 1metresi 90 ile 115 tl aralığında satılıyor madem borularıda yenilediniz petekleride yenileyin eskiler hakkını vere vere ömrünü tamamlamış teşekkür edip eskiciye vermekten başka secenek yok :))

evet (; 19 sene az bir zaman değil, demir tesisatla birde (; peki ferroli hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  • Valla kombisini herhalde forumda ilk ben tavsiye etmeye başladım genelde ferroli aldırıyorum ama petek olayında dd plus biraz daha iyi radyatörde kullanılan boya bile kaliteyi etkiliyor. Ferrolide kötü demiyorum aralarında 10-15 tl gibi bir fark olabilir zaten oda normal dd fiyatına geliyor yani plus zaten hepsinden pahalı. Uygun fiyat alabiliyorsanız yada aradaki fark sizin için önemliyse alabilirsiniz tabi ferrolide türkiyede üretim yapıyor kombi,radyatör vb bütün üretimini türkiyede yapıyor kaliteli olduğunu söyleyebilirim.
  • quote:

quote:

DD plus taktırın en uygun fiyata zeytinburnu demirciler çarşısında bulabilirsiniz. Diğer markalar eca,baymak,airfel,termoteknik olabilir ama 10m petekte toplamda 100 tl fazla ödemiş olursunuz çok daha ucuz markalar var ama almışken iyisini alın dd plus olsun. 1metresi 90 ile 115 tl aralığında satılıyor madem borularıda yenilediniz petekleride yenileyin eskiler hakkını vere vere ömrünü tamamlamış teşekkür edip eskiciye vermekten başka secenek yok :))

evet (; 19 sene az bir zaman değil, demir tesisatla birde (; peki ferroli hakkında ne düşünüyorsunuz ?

öncelikli olarak tafsiye edicegim dd plus olur benimde daha sonra ferroli ve eca gördügüm kadarıyla aynı kalitedeler petek konusunda (kendim bilgisayarcıyım lakim abim dogazcıdır) ama ben abartıya kaçmaya gerek yok eca alın derim artı olarak peteklerinizi değiştirdiginizde tesissat suyunuzu komple temizleyin petekleri takmadan artı olarak kombinizdeki filtreyide yenilemenizi öneririm..

bi tanıdık dogalgazcıda petekleri tesisata takmadan peteklere biraz korozyon önleyici ve pas geçiktirici sıvı aktardıklarını görmüşdüm nedir ne degildir bilmiyorum ama mantıklı geldi açıkcası

• quote:

Valla kombisini herhalde forumda ilk ben tavsiye etmeye başladım genelde ferroli aldırıyorum ama petek olayında dd plus biraz daha iyi radyatörde kullanılan boya bile kaliteyi etkiliyor. Ferrolide kötü demiyorum aralarında 10-15 tl gibi bir fark olabilir zaten oda normal dd fiyatına geliyor yani plus zaten hepsinden pahalı. Uygun fiyat alabiliyorsanız yada aradaki fark sizin için önemliyse alabilirsiniz tabi ferrolide türkiyede üretim yapıyor kombi,radyatör vb bütün üretimini türkiyede yapıyor kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

anladım, tşkler.. bir eca nın muadili diyebiliriz yani, yanlış mı anlamışım f/p bakımından ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: halleycem

quote:

quote:

öncelikli olarak tafsiye edicegim dd plus olur benimde daha sonra ferroli ve eca gördügüm kadarıyla aynı kalitedeler petek konusunda (kendim bilgisayarcıyım lakim abim dogazcıdır) ama ben abartıya kaçmaya gerek yok eca alın derim artı olarak peteklerinizi değiştirdiginizde tesissat suyunuzu komple temizleyin petekleri takmadan artı olarak kombinizdeki filtreyide yenilemenizi öneririm..

bi tanıdık dogalgazcıda petekleri tesisata takmadan peteklere biraz korozyon önleyici ve pas geçiktirici sıvı aktardıklarını görmüşdüm nedir ne degildir bilmiyorum ama mantıklı geldi açıkcası

şöyle söyleyim, zaten kombiye geçeli yaklaşık 1 ay oldu, tesisatında değişeli'de öyle. ama dediğiniz gibi zaten radyatörleride değiştirirken suyun büyük çoğunluğu boşalıcak. ama önerinizi dikkate alıcam, kaldırarak eğim verebildiğim yerlerde eğim veririm, daha üstü kapalı değil zaten.

• quote:

quote:

Valla kombisini herhalde forumda ilk ben tavsiye etmeye başladım genelde ferroli aldırıyorum ama petek olayında dd plus biraz daha iyi radyatörde kullanılan boya bile kaliteyi etkiliyor. Ferrolide kötü demiyorum aralarında 10-15 tl gibi bir fark olabilir zaten oda normal dd fiyatına geliyor yani plus zaten hepsinden pahalı. Uygun fiyat alabiliyorsanız yada aradaki fark sizin için önemliyse alabilirsiniz tabi ferrolide türkiyede üretim yapıyor kombi,radyatör vb bütün üretimini türkiyede yapıyor kaliteli olduğunu söyleyebilirim.

anladım, tşkler.. bir eca nın muadili diyebiliriz yani, yanlış mı anlamışım f/p bakımından ?

DD plus almadığınız taktirde eca,ferroli,airfel, dd plus olmayan modeli baymak bunlar birbirine yakın kalitede özellikle airfel bu piyasada çok iddialı bir başlangıç yaptı büyük yatırımları var kaliteli şeyler çıkaracağına inanıyorum, karşılaştırma listenize almanızı tavsiye ederim. Birinci öncelik dd plus onun dışında tercih size kalmış hangisi uygunsa onu seçin. Ucuza alacağım diye tenekeden bozma radyatör almayın ilk maliyette kacındığınız 100 tl sizden yakıt gideri olarak mutlaka çıkar :))

• quote:

quote:

quote:

DD plus almadığınız taktirde eca,ferroli,airfel, dd plus olmayan modeli baymak bunlar birbirine yakın kalitede özellikle airfel bu piyasada çok iddialı bir başlangıç yaptı büyük yatırımları var kaliteli şeyler çıkaracağına inanıyorum, karşılaştırma listenize almanızı tavsiye ederim. Birinci öncelik dd plus onun dışında tercih size kalmış hangisi uygunsa onu seçin. Ucuza alacağım diye tenekeden bozma radyatör almayın ilk maliyette kacındığınız 100 tl sizden yakıt gideri olarak mutlaka çıkar :))

(; anladım teşekkürler.

• arkadaşlar dd plus radyatör için 130 tl istiyorlar metresine bu fiyat normalmidir hesaplamaya göre 9.8 metre gerekiyor evim için aristonun metresi 110 tl istiyorlar sizce hangisini tercih etmeliyim ?
  • Konuyu hortlatayım.:)
    Arkadaşlar evimdeki petekler yetersiz değiştireceğim mesela 1metereliği 1.80 yapacağım fakat görüştüğüm firmalar mevcut peteklerin düz bağlandığını 1.80 lik takılırken ters bağlantı yapılması gerektiğini söylediler bilgisi olan söyleyebilir mi acaba 1.80 liği de düz bağlanamaz mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.