Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1559. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15571558155915601561
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Plazmalardan çok daha fazla memnun kalabileceğiniz led tvler var

Hangileri acaba?
  • Fiyatları 5-6 basamaklı olduğu için söylememin pek bir anlamı yok bence :).Hem plazma derken genelleme yapmıştım,şimdi burda vestelin en dandik plazmasını kullanan da var zt60 gibi bir plazmayı kullanan da...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oprema kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Ben de uzun yıllardır plazmacıyım. İlk plazmam g20 idi. İki yıl önce ise ikinci el bir VT60 almıştım.
    Sizin gibi ben de tv'ye birşey olursa ne yaparım diye düşünüyordum, ama artık içim biraz daha rahat.

Artık çoğu markanın bir oled tv' si var ve plazma tv kullanıpta lcd (led) tv' lerden arağını bulamayanlar için sanırım tek seçenek.

Oled fiyatları da nispeten makul seviyelere ulaşıyor yıllar geçtikçe.

Şu an kullandığım 65VT60 plazma 2013 yılında ilk piyasaya çıktığında 12.000 TL gibi fiyatlar hatırlıyorum, bununla kıyaslayınca oled tv'ler için istenen fiyatlar aynı seviyelerde gibi.
    Şu anda 55 inç oledler 7-8 bin TL' lere bulunabiliyor önceki yılın modelleri de olsa. Hatta 4k değil de full hd düşünürseniz 5 bin TL civarında da modeller var.

Bu fiyatlar tabi ki ortalama bir lcd' nin iki üç katı, ama üst seviye lcd' lerle kıyasladığınızda fark azalıyor, ama buna karşılık şu anda görüntü kalitesi olarak en üst kalite tv'lerden birini alıyorsunuz (tabi ki hiç bir tv kusursuz değil o ayrı)

Belki panasonic g serisi gibi uygun fiyatlı değiller ama en azından kendi vt60'ıma birşey olursa lcd'lere mahkum değilim, içim rahat.

Plazması olanlar bence dayanabildikleri kadar dayansınlar, bozulmadığı sürece şu an gayet yeterli tv'ler. 4k vs şu anda çok yaygın değil, canınız çekse de 4k kalitesinde izleyecek fazla birşey bulamayacaksınız, ve alacağınız televizyon standart yayınları plazmalara göre daha kötü gösterecek, bence şu anda plazması olanlar için herhangi bir aceleye gerek yok.

• Sahibindende birisi 60zt60 satıyor arayanlar bir göz atsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikon

Sahibindende birisi 60zt60 satıyor arayanlar bir göz atsın

takipteyim sahibiyle görüşmeler devam ediyor

• Psikon P kullanıcısına yanıt
    led tv derken ? oled dicektiniz sanırım , bugüne kadar led tv hiç üretilmedi gibi bişey , 10 sene önce sony 19 inc mi 29 inc mi ne bi led tv üretmişti , onun haricinde oled amoled paneller tv ve telefonlarda kullanıldı , plazma üretildi , lcd üretildi , sizin led dediğiniz lcd panel olup arka led aydınlatmalara sahiptir , samsung bunları senelerce insanlara led tv diyerek sattı bu yüzden ingiltere ve avrupada mahkemelik bile oldu , oled tv lerde plazmalar gibi arka aydınlatmaya ihtiyaç duymadığı için plazmalara yakın kalitelerde siyah seviyesini yakaladılar ama ellerinde halen iteleyebilcekleri lcd teknolojisi varken oled üretip satmya gerek duymadılar , bugün sony nin en üst modellerinden zd9 modeli bile lcd tabanlı bi modeldir , 100 inch boyutu 60 bin euroya satılmaktadır , bi kaç oled model geçtiğimiz sene ve bu sene satıldı ama kullanılan paneller en ucuza mal edilen patates panellerdi ,
  • Bu panasonic niye plazma üretimini durdurdu anlamıyorum pioneer kuro kalitesine ulaşamasalarda Panasonic 60zt60 plazma ile çok yaklaşmışlar şimdiye kadar kullandığım en iyi tv diyebilirim üretiminin durması çok yazık olmuş kral lakabını sonuna kadar hak ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Bu panasonic niye plazma üretimini durdurdu anlamıyorum pioneer kuro kalitesine ulaşamasalarda Panasonic 60zt60 plazma ile çok yaklaşmışlar şimdiye kadar kullandığım en iyi tv diyebilirim üretiminin durması çok yazık olmuş kral lakabını sonuna kadar hak ediyor

O zaman niye alır almaz malum sitede satışa koydunuz hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

quote:

Bu panasonic niye plazma üretimini durdurdu anlamıyorum pioneer kuro kalitesine ulaşamasalarda Panasonic 60zt60 plazma ile çok yaklaşmışlar şimdiye kadar kullandığım en iyi tv diyebilirim üretiminin durması çok yazık olmuş kral lakabını sonuna kadar hak ediyor

Ben alıp kullanır satarım hocam hem tecrübe hemde harçlığımı çıkarıyorum ama bu tv satmaktan vazgeçicem gibi geliyor çünki bu tv den sonra beni başka bir tv kesmiycek gibi geliyor umarım sorunuza cevap verebilmişimdir

• 60zt60 son zamanlarında 2500 3000 tl den satıldı

bursa nilüfer carrefour mağazasında en son teşhiri 2500 tl den satılmıştı
  • clinteastwood1981 kullanıcısına yanıt
    Plazma ve teshir.. Yanyana en yakismayan iki kelimedir herhalde.

Bizim elektronik magazalarda teshir olan plazma ancak bedava olursa alinir. Adamlarin hicbir seyden haberi yok. Tum teshir ZT ve VT lerde olan “LG” logo yanigi bunun bariz gostergesidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    bursa nilüfer carrefour bimeks mağazasında tv reyonunda fazla boş yer olduğu için, mağaza müdürüne teşhire ne açalım diye sormuşlar? depoda kapalı kutu iki tane zt60 varmış, onları açın demiş :)iki tane zt60 yan yana duruyordu zamanında , işte ülkemizde elektronik sektöründeki mağaza yöneticileri ve çalışanlarının durumu bu , panasonic mimar sinan gibi bu benim size ustalık eserimdir elveda eserimdir deyip studio master panel kullandığı ve düynada sayılı üretim yaptığı tvyi biz teşhire iki tane açıp yana yana bile koyarız :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

Hey gidi başlık heyy :)

10.5 yılı dolduran 50PV70F ile yola devam ediyorum. İçerde de 46ST33E... 65" ve üstü 4K birşey bakıyorum ama Plazma bakarken ki rahatlığım yok şu an. Abidik gubidik bişeyler geliştirmişler :)

Ben 50"i alırken 65" bir TV sadece Plazma olarak vardı ve 130.000 gibi anormal bir fiyatı vardı. Nerden nereye...

kursad75, albani buralarda mıdır. bi selam verelim :))

Selam sevgili dostum,

Eskileri yad edeyim diye girdim ve mesajını görgüm ve de mutlu oldum.

42pv60 ve 42 pv70 hala benimle beraberler sağolsunlar bunca yıl sonra😎 Ki umarım bozulmazlar daha uzun bir süre...

Ara sıra yazışmak lazım buralarda eski dostlarla, o günleri özlememek mümkün değil nitekim, selamlar...

• Panasonic 65VT60 sahibiyim, artık kablo kanallarında yayınların kalitesi arttığı için hem SD, hem HD, hem de BluRay seyrederken hayran kalıyorum.
    TV'ye birşey olursa veya yurtdışına çıkarken satmak durumunda kalacağım diye endişeleniyorum.
    Sonuçta eşyadır dediğim diğerlerinin yanında yenisinin bulunmuyor oluşu itibariyle antika muamelesi yapıyorum..
  • hey gidi panasonik bölümü 3 er yıl boyunca kullandığım 42stw60 ve 50gt30 modelerimi sorunsuz alıp sorunsuz bi şekilde satışlarını gerçekleştirdim . iyi tivilerdi ancak arkadaşımda gördüğüm Sony Led tv nin görüntü kalitesini gerçekten çok beyendim bu sebepten Panasonik markanın vazgeçilmez olduğu düşüncem ortadan kalktı vedeki malesef teknolojisi zamana yenik düştü ! Modelini hatırlamadığım Sony modelin görüntü kalitesi gerçekten hoşuma giti kendi evimde izlemiş olduğum panasonik plazmaların görüntüsünün biraz karanlık olduğu kanatine vardım ve haraketli sahnelerde yeni tv lere göre geri planda kaldıklarına inandım ! bir tercihim olursa yinede Sony Sharp ve Phılıpsten yana kullanacagım ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

quote:

Ben alıp kullanır satarım hocam hem tecrübe hemde harçlığımı çıkarıyorum ama bu tv satmaktan vazgeçicem gibi geliyor çünki bu tv den sonra beni başka bir tv kesmiycek gibi geliyor umarım sorunuza cevap verebilmişimdir

Malum sitedeki ilana bakarsak, para HERŞEY den tatlı geliyor...

• Bu efsane başlığı "eski panasonicliler şimdi ne öneriyor" gibi yeni bir formata sokmak lazım. Gw30'umla mutluyum ama yarın bir gün tv almak gerekse ne yaparım, ne ederim bilmiyorum.

• benkemalgeliyorum B kullanıcısına yanıt
    Ben de 7 senedir G30W PDP kullanicisiyim ve cok memnunum. 4K medya /kaynak yayginlastigi zaman OLED ya da piyasaya cikarsa gercek Quantum Dot TV almayi dusunuyorum. Bu nedenle OLED yonundeki gelismeleri takip ediyorum.

Plasma nin gorus acisi performansina ve (interpolasyon uygulamadan) motion resolution ina (1080 satir) ulasan TV henuz yok. Response time (0.01ms) OLED kivaminda, 2017 model bazi OLED ler ise bizim TV nin input lag degerine henuz - sadece oyun modunda - ulasabildiler, ~20ms. Kontrast degeri OLED lerden daha dusuk olabilir fakat yuksek zone sayisina sahip FALD LED lerden (local dimming acildiginda bile) hala daha yuksek.

OLED yonundeki gelismeleri takip etmek lazim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Philips POS9002 hayranlık uyandırıcı

• Chirrut Imwe kullanıcısına yanıt
    hocam 1. jenerasyonda yuksek input lag vardi, SDR & HDR oyun modunda bile input lag 57-60ms lerde olabiyormus. 2. jenerasyonun incelemesini henuz gormedim daha iyi olabilir tabi, C7 OLED in 20ms degerini belki saglamistir. Yalniz 1. jenerasyon Philips OLED deki bazi Sony TV lerde de kullanilan (smooth gradiation) 8 bit kaynakta olusan color banding i azaltma ozelligi basarili olabilir.

Gunumuz OLED lerindeki "sample and hold" teknigi nedeniyle motion resolution LCD TV lerdeki gibi dusuk kaliyor, 300-400 satır. Response time 0 ms ya da yakininda olsa da motion blur (TFT-LCD ler kadar degil fakat) bir miktar hissedilebilir. Plasma TV ler hala bu konuda farkini ortaya cikariyor :) Bu nedenle PDP kullanicilari OLED yonundeki gelismeleri takip edebilirler.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 12 Ağustos 2017; 16:32:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 15571558155915601561
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.