Şimdi Ara

“PANASONIC VIERA TX-P50G10E PLAZMA TV” İNCELEMESİ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
2
Favori
93.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sen bence henüz ne istediğine karar verememişin çünkü LCD ile PLAZMA arasında kalmışsın.Birisi elma öteki armut.

naturellik, daha gerçekçi,sorun çıkarmasın uzun yıllar kullanayım diyorsan,milisaniye,sıksık spor müsabakaları gibi hızlı sahneleri olan şeylere çok takılırım dersen,bluray dvd olayına girecem dersen,ghosting gibi olaylarla uğraşmak istemiyorsan PLAZMA alacaksın.

eğer ben renk cümbüşlüğünü çok severim,renklerin doğal olmasına gerek yok vivid gibi olsun dersende,play station3 çok oynarım dersende o zaman LCD alacaksın.

yardımcı olmuşumdur umarım.

not:sharpın türkiye distribitörü enkay aş.dir.piyasa ismi ENPLUS'tur.ancak adamlar mağazaları her ne kadar elit gibi gözüksede inan lcd servisleri bildiğin piyasadaki standart çanak anten kurulumu yapan adamlardan oluşuyor.zaten teknik servis diye eve yolladıkları adamlar kendi servisleri olmayıp,anlaşma yaptıkları dükkanlardır onuda belirteyim.

panasonic alsan istanbul bilişimden almak zorundasın.(bizler gibi) onların durumu peki çokmu farklı.hayır.onlarda mesela ben bursada oturuyorum.eve plazmayı gelen elemanı görsen.dükkanlarının nerde olduğunu daha sonra öğrendim,içler acısı bir durum.sadece gelip hdmı kabloyu takıyor fişi prize takıyor,duvara askı aparatı istermisniz diyor ve sonra hadi bana eyvallah deyip gidiyor.

değerlendirmesi sana kalmış.her halde risk alacaksın bunu unutma.

• quote:

Orijinalden alıntı: vkarakus

Merhaba,

PANASONIC VIERA TX-P50G10E PLAZMA TV söz konusu inceleme. Ancak bu televizyonu bulamıyorum. Acaba eski bir model mi?

Şuan piyasada satılan model TX-PF50G10E dir ve birebir aynıdır. Şimdilik değişen birşey yok.
  • Panasonic Serileri hakkında bilgim yok. Örneğin G10E yerine daha uygun olan PANASONIC VIERA TX-P46S10E PLAZMA TV alsam. Çok şey kaybetmiş oluyor muyum?
    Kısaca yapmak istedikleri belli. Ben PC bağlantısı da yapacağım. HD film izleyeceğim ve oyun oynayacağım. Bu nedenle G10 almamak doğru mudur?

Bakınız bu sitede açıklanmış. Seçim yapmak için bakıyorum ve fiyat açısından-oda açısından-uygulamalar açısından istediğinizi seçiyorsunuz.
    http://www2.panasonic.com/match-maker/?/#/televisions/series/S1%28P%29

Burada S1 diye nitelenen TV İB'deki şu model midir?http://www.istanbulbilisim.com.tr/PANASONIC_VIERA-TX-P46S10E-PLAZMA-TV,8669.html

• S1 serileri Amerika serileridir ve Avrupa S10 serileri ile hiç alakası yoktur. S1 ler hemen hemen G10 lar ile aynı özelliklere sahiptir. Ancak S10 lar ise bir önceki nesil işlemciye sahip, aslında yeni kasa giydirilmiş ve az makyajlanmış 2008 model plazmadır.

S10 lar kötümüdür derseniz, bence değildir, yanyana her iki modelide inceledim, ben bi fark göremedim, zaten 1 yılda yapılan yeniliklerle çok fark beklemek de saçma olurdu.

Aynı şekilde V10 da hemen yanlarındaydı ve açıkcası ben V10 da da herhangi bir farklılık göremedim. Hepsi çok kaliteli görüntü veriyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

peki arkadaşlar aynı fiyat aralığında olan

P46S10E PLAZMA TV

ve

PF42G10 PLAZMA TV

yada

P42S10E PLAZMA TV

bunlardan hangisi daha iyi bir seçim olur acaba 46 olması S10E yi öne çıkarırmı büyük olması avantajı için seçim hangisi olmalı

Bende bu modeller arasında karar veremedim. 42g10 ile 46s10' un fiyatı aynı gibi. 3,5-4 metre izleme mesafesi için hangisini almalıyım.( Kullanma amacaım çoğunlukla SD yayın ve PC' bağlayacağım. )
  • Deepkurt hocam. Öncelikle tv.niz hayırlı olsun. Verdiğiniz faydalı bilgiler için de teşekkür ediyorum... Benim sorum şu olacak: Bildiğimiz gibi plazma tv'ler enerji tüketimi konusunda lcd'lere göre yüksek. Acaba elektrik faturanızda bir değişiklik oldu mu? Olduysa ne oranda bir artış olduğunu söyleyebilir misiniz?
    Bir de sizin 50 inç tv'nizde DVB-S kartı olduğunu belirtmişsiniz. Aynı model 42 inçlerde neden olmadığını söyleyebilir misiniz? Ama öncelikli sorum elektrik tüketimi konusunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: slackerx

quote:

Orijinalden alıntı: Blade__

peki arkadaşlar aynı fiyat aralığında olan

P46S10E PLAZMA TV

ve

PF42G10 PLAZMA TV

yada

P42S10E PLAZMA TV

bunlardan hangisi daha iyi bir seçim olur acaba 46 olması S10E yi öne çıkarırmı büyük olması avantajı için seçim hangisi olmalı

Bende bu modeller arasında karar veremedim. 42g10 ile 46s10' un fiyatı aynı gibi. 3,5-4 metre izleme mesafesi için hangisini almalıyım.( Kullanma amacaım çoğunlukla SD yayın ve PC' bağlayacağım. )

3,5 metreden ben 50" izliyorum, büyük her zaman iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: marem1

Deepkurt hocam. Öncelikle tv.niz hayırlı olsun. Verdiğiniz faydalı bilgiler için de teşekkür ediyorum... Benim sorum şu olacak: Bildiğimiz gibi plazma tv'ler enerji tüketimi konusunda lcd'lere göre yüksek. Acaba elektrik faturanızda bir değişiklik oldu mu? Olduysa ne oranda bir artış olduğunu söyleyebilir misiniz?
    Bir de sizin 50 inç tv'nizde DVB-S kartı olduğunu belirtmişsiniz. Aynı model 42 inçlerde neden olmadığını söyleyebilir misiniz? Ama öncelikli sorum elektrik tüketimi konusunda...

Yeni nesil plazmalarda elektrik tüketimi artık öyle çok yüksek değil. Arada %5-10 luk bir fark kaldı (aynı boydaki TV leri karşılaştırınca). Kafaya takacak kadar birk fark yok kısacası.

Benim Tv de DVB-S yok, DVB-C var. Teledünya yayınlarını izliyorum STB siz.

DVB-S olan modeller G15, GW10 ve V10 modelleri.

• deepkurt arkadasın harıka incelemesi ve sayın albani usta nın tavsıyesı üzerine az evvel panny G10 sahibi oldum.dün aksam tv yi kendim teslım aldım 1 saat evvel de kurulum yapıldı.Tv yi İ.B den satın aldım.
    2.432 Tl - 10 taksit..Axese 2 ay erteleme yapldı.Garanti si 2 yıl idi ancak 220 Tl daha verdim garanti süresini 5 yıla çıkardım.

.su an uydu üzerinden SD yayın izlyrm gayet memnunum ama teledünya ya abone olmayı düşnyrm.
    sayın deepkurt sizden ricam hangi modülü tavsiye edrsnz? ve işlem nasıl yapılyr?

servis olayına gelnce hiçbir bilgi vrlmeden koştrmaca fiş takp kaçtılar. DVB - T ayarını bile hemen türkçe işatrelyp açtlar..Allahtan burası var ki zorla deştrp isveçe çevrtm..açıkças ı kurulmcuların teknik bilgisi yok bunu açık söylemelym.
    henüz HD yayın denemesi yapmadm laptop tan VGA bağlantı ypıp mkv izleyeceğm.yorumlarımı daha sonra yazarım.
    almayı düşünecek arkadaşlara tavsiye edeyrm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizza -- 25 Aralık 2009; 15:51:52 >

• Hocam cevap için teşekkür ederim. Yanlış yazmışım, aslında düşündüğüm şey STB olmadan sizinki gibi sadece modülle teledünya izleyebilmekti... Açıklamanızdan 42 inçlerin de STB olmadan izlenebileceği anlamını çıkarabilir miyim?
    quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

quote:

Orijinalden alıntı: marem1

Deepkurt hocam. Öncelikle tv.niz hayırlı olsun. Verdiğiniz faydalı bilgiler için de teşekkür ediyorum... Benim sorum şu olacak: Bildiğimiz gibi plazma tv'ler enerji tüketimi konusunda lcd'lere göre yüksek. Acaba elektrik faturanızda bir değişiklik oldu mu? Olduysa ne oranda bir artış olduğunu söyleyebilir misiniz?

Yeni nesil plazmalarda elektrik tüketimi artık öyle çok yüksek değil. Arada %5-10 luk bir fark kaldı (aynı boydaki TV leri karşılaştırınca). Kafaya takacak kadar birk fark yok kısacası.

Benim Tv de DVB-S yok, DVB-C var. Teledünya yayınlarını izliyorum STB siz.

DVB-S olan modeller G15, GW10 ve V10 modelleri.

• Televizyonunuz hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz. Fotoğraflarını bekleriz..

Evet G10 serisi TV ler ile sadece conax modül alarak Teledünya izleyebilirsiniz.

Modül konusundaki tavsiyem Thecnicat markalı olan conax veya B2C modüllerden almanızdır. Ben thecnisat conax modül ile hiç sorunsuz aylardır izliyorum.
  • Mehaba.

Foruma yeni üye oldum ve Panasonic plazma almayı planlıyorum İstanbul Bilişimden ancak 2 ürün arasında kararsızım. İzmir'de oturuyorum ve ürünleri İzmir'de görme şansım malesef yok.
    Acaba 42G10 mu yoksa 50S10 mu almalıyım?
    Aralarındaki seçim konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.
    Tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burkiboy

Mehaba.

Foruma yeni üye oldum ve Panasonic plazma almayı planlıyorum İstanbul Bilişimden ancak 2 ürün arasında kararsızım. İzmir'de oturuyorum ve ürünleri İzmir'de görme şansım malesef yok.
    Acaba 42G10 mu yoksa 50S10 mu almalıyım?
    Aralarındaki seçim konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz.
    Tşk.

Benim şahsi görüşüm büyük her zaman iyidir.

Sanıyorum bütçeden dolayı böyle bir ikilemde kaldınız, aslında en temizi hiç düşünmeden 50G10 almak olurdu sizin için...
  • geç cvp.için için özür..ufak bebeğimz var o yüzden SIK yazamıyorum.

resim olayını en kısa sürede halledicem.
    ben ce Deepkurt arkadaşı dinleyip G10 alın.ben kendisini dinledim ve çok memnunum
    zaten incelemesi çok açık ve ikna edici olduğu için panny de karar kıldım iyi ki de Lg almamşım.

bu arada deepkurt hocam birşey daha sormak istyrm izin veririsen; şua n digital anten le izlyrm.kablo lu yayın küçük oda da var ama yayın kalitesi kötü. teledünya çanak yayınından daha mı net yani almayı gerektrcek bir sebep var mı 2 HD kanal dışında? sinema HD deki filmler nasıl? forumum başlğnda teknisat Mpeg4 desteklemiyor yazılmş bu ne anlama geliyor?
    çok mu soru sordum ya acaba?

• Bende TV izleme amaçlı ve arada bilgisayarı bağamak için panasonic 46S10 ile 42G10 arasında kaldım. Aralarındaki kalite farkının fazla olmayacağı ümidiyle 46'' olanını alıcam gibi.

Ancak merak ettiğim İB den panasonic alıp aldığı üründe sorun çıkan oldumu. Diğer ürünlerde ürün alıp sorunlu çıkan sonra arızalı, kırık, çizik çıktığı için İB ile sorun yaşayanları okudum ama PANASONIC için hiç duymadım.
  • açıkçası ben sıkntı olmadığı içn İ.B den aldım. babama gecen sene w4000 sony almştk.bir arkadaş 4 sene evvel samsung plazma almştı..su ana kadr çok şükür bir sorun yok ama elektronik sonuçta ŞANS işi birazda.
    içinz rahat olmasını istysnz benm gibi 200 tl daha vern 5 yıllık garanti yaptrn derim.
    Yada ocak ta panasonic ltd.şti. Plazma Tv satşlarına başlyormuş az evvel aradım onları bekleyin..
  • Sayın Deepkurt,

Uzun süredir LCD ve Plazma alma konusunda kararsızım. Ancak senin verdiğin bilgilerle ibre bir miktar Panasonic G10 plazmaya kaymış durumdaydı ancak kafamda birkaç tane soru işareti var.

Özellikler aşağıdaki linkte verilen testlerde bir LCD olan LG SL8000 'in 576p'de çok daha başarılı olduğunu gördüm ki ben en çok o formatta uydu izleyeceğim(3'lü YUV kablo ile bağlayacağım TV ve Uydu receiverı - Next Nextstar 2000cis plus)

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=35&mo1=703&p1=6754&ma2=60&mo2=639&p2=6364&ph=16

Not: Teste panasonic 42GG15 var, sanırım G10 ile aynı özelliklere sahip yani fazlası var eksiği yok G10 modelinden.
    Bu durumda LG 8000 modeli iyi demiyorum çünkü gidip gözümle gördüm ancak ekranı çok parladığı için düşünmüyorum LG'yi. Ama aklımda plazma ile ilgili soru işaretleri var şuanda.

Bu konu hakkında yorumlarını rica ediyorum.

Tşk.

“PANASONIC VIERA TX-P50G10E PLAZMA TV” İNCELEMESİ

• quote:

Sayın Deepkurt,

Uzun süredir LCD ve Plazma alma konusunda kararsızım. Ancak senin verdiğin bilgilerle ibre bir miktar Panasonic G10 plazmaya kaymış durumdaydı ancak kafamda birkaç tane soru işareti var.

Özellikler aşağıdaki linkte verilen testlerde bir LCD olan LG SL8000 'in 576p'de çok daha başarılı olduğunu gördüm ki ben en çok o formatta uydu izleyeceğim(3'lü YUV kablo ile bağlayacağım TV ve Uydu receiverı - Next Nextstar 2000cis plus)

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10&ma1=35&mo1=703&p1=6754&ma2=60&mo2=639&p2=6364&ph=16

Not: Teste panasonic 42GG15 var, sanırım G10 ile aynı özelliklere sahip yani fazlası var eksiği yok G10 modelinden.
    Bu durumda LG 8000 modeli iyi demiyorum çünkü gidip gözümle gördüm ancak ekranı çok parladığı için düşünmüyorum LG'yi. Ama aklımda plazma ile ilgili soru işaretleri var şuanda.

Tşk.

Ben de G10 üzerine yoğunlaştım bu konuyla...Bilgi almaya çalışıyorum sağdan soldan. Ancak Panasonic gelsin hele bakalım. İB'den alma işi beni geriyor... Teşhir veya eski ürün falan gönderme durumu bile oluyormuş... Böyle şey olur mu diyorum ama oluyor diyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: gizza

geç cvp.için için özür..ufak bebeğimz var o yüzden SIK yazamıyorum.

resim olayını en kısa sürede halledicem.
    ben ce Deepkurt arkadaşı dinleyip G10 alın.ben kendisini dinledim ve çok memnunum
    zaten incelemesi çok açık ve ikna edici olduğu için panny de karar kıldım iyi ki de Lg almamşım.

bu arada deepkurt hocam birşey daha sormak istyrm izin veririsen; şua n digital anten le izlyrm.kablo lu yayın küçük oda da var ama yayın kalitesi kötü. teledünya çanak yayınından daha mı net yani almayı gerektrcek bir sebep var mı 2 HD kanal dışında? sinema HD deki filmler nasıl? forumum başlğnda teknisat Mpeg4 desteklemiyor yazılmş bu ne anlama geliyor?
    çok mu soru sordum ya acaba?

Teledünya'nın görüntü kalitesi oldukça iyi, çok kaliteli bir uydu alıcım yok bundan dolayı karşılaştırmak doğru olmaz ama TD bariz daha net görüntüler.
    Evet 2 HD kanal + 2 HD sinema kanalı var. Sinema kanalları çok memnun etmiyor beni, sürekli aynı filmler tekrarlanıyor. 5 Sinema kanalı var ama sanki 2 kanalmış gibi düşünebilirsiniz, çünkü aynı filmler bütün kanallarda sırayla yayınlanıyor. Ama ES HD ve NG HD için bile değer bence...
    Tecknisat modülün üzerinde Mpeg2 yazıyor, ancak bunu kafanıza takmayın, TV nizin tuneri Mpeg4 olduktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.
    Evde mevcut kablo Tv hattı varsa bence düşünmeden TD ye geçin derim, SD kanalarda bile bariz bir düzelme oluyor.

• quote:

Sayın Deepkurt,

Tşk.

LG SL 8000 serisi hakkında yurtdışı yorumlarda bende olumlu yazılar okudum. Kendim incelemediğim için birşey demeyeceğim. Benim şahsi fikrim, sadece SD yayın izleyecekseniz 720P plazma TV her zaman hepsinden iyidir (tüplü TV leri saymazsak). Eğer 3-4 sene daha sadece SD yayın izleyecekseniz (veya çok az HD, daha çok SD izleyecekseniz) size tavsiyem panasonic X10 serisi olur. Hem çok fazla bir bütçe de ayırmamış olursunuz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.