Şimdi Ara

Panasonic TX-P42G20E (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.356
Cevap
6
Favori
136.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende vatan internet kampanyadan 42G20 aldım benden kargo parası aldılar,bu şekilde alan varsa sizde durum ne oldu?
    Birde kutuyu açmadım kurulum için nereyi arıyacağım,tekofaks bırakmış servisi galiba,
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erlenmyer

quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

quote:

Arkadaşlar merhaba,

gün itibariyle 42g20 sahibiyim, tv çıktığından beri gözüm üzerindeydi 2.600'lerden sabretmeye başladım ve sonunda 1680(vatan bilgisayar dün) görünce dayanamadım aldım.

Şuan albani üstad'ın tavsiyelerine uygun kullanıyorum. hadi hayırlısı.

sonuç olarak tv gayet tatmin edici.

Ben o ayarlar kısmını bulamadım, o yazıyı buraya kopyalarmısın bir zahmet dostum.Hayırlı olsun bu arada.

Mod: Normal
    Kontrast:44 (İlk 200 saat 40)
    Parlaklık:0
    Renk: 32 (İlk 200 saat 30)
    Netlik:6
    Renk Balansı:Serin
    Renk Yönetimi: Açık
    Eco Mod: Açık
    P-NR: Orta

Gamma: 2.2
    Intelligent Frame Creation: Açık
    Enerji Tasarrufu: Açık açtığımda çıkmış oluyor.
    Yan Panel: Yüksek

Yeşillerin ve kırmızıların bir kısmına ulaşmak için Menu--kurulum ayarları---gelişmiş SFCCC---açık olmalı

kırmızılar-menu---görüntü seçeneklerinden
    yeşiller-menu ---kurulum ayarları kısmında çeşitli başlıkların altından çıkıyor...

Teşekkürler dostum.

• Merhaba,

Bende bayram kampanyasında aldım bostancı vatandan. Televizyonu panasonic servisisi getirdi iyi kötü kurdu gitti. Kargo parası vermedim yani. Panasonic çağrı merkezini ararsanız size yakın servise yönlendiriyor. Hayırlı olsun.
  • Vatan'ın sitesinde 75 TL üzeri alışverişler için kargo bedava diyorlar ama benden bugün kargo parası aldılar. 24TL...
    Şikayet edicem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Vatan'ın sitesinde 75 TL üzeri alışverişler için kargo bedava diyorlar ama benden bugün kargo parası aldılar. 24TL...
    Şikayet edicem.

30 Kasım'da kampanya dahilinde alınan cihazlarda Kargo alıcıya aitmiş. Satış sözleşmesinde de yazıyormuş.
  • Şikayet edeyim dedim ama,kampanyalı dönemde kargo müşteriye aitmiş,
    vatan da kampanya bişekilde hep var,hangisi sayılıyor hangisi sayılmıyor belirsiz,
    aynı mal teknosada da var 100TL hediye çeki,kargo,12 taksit aynı hesaba geldi.
  • biraz daha bekleyip 50v20e almanı öneririm fiyatı şuan 3500-3600gibi beklemicem diosan g20 doğru tercih(:
  • V20 ile G20 farki nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makgun -- 3 Aralık 2010; 22:48:43 >
  • Arkadaşlar, sonunda ben de 46G20e aldım. Darty 'den 2319TL
    Umarım memnun kalırım.
    Forum da TV'nin ilk 200 saat kullanımı ile ilgili öneriler veriliyor. Bunun gerekçesi ve bu ilk 200 saat nasıl kullanmalıyız konusunda yardımcı olur musunuz?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejat_80

evet evet, uzun süren sabah arastırmacası sonunda, birazda sans ve tesaduf ile bu televizyonu almış bulunmaktayım.

bu tvyi alırken asıl amacım, ps3 icin kullanmak. PLAYSTATION 3 icin olan televizyonlarda soyle bir durum var, INPUT LAG, bu onemli bir kavram. ne kadar kaliteli televizyon alırsanız alın, input lag oluyor. ozellikle LED tvlerde yuksek bir deger ve aynı zamanda, LCD lerde de yuksek deger. bu yüzden LED tvlerden hızlıca uzaklastım, LED lerin input lag degerleri cok yükseklerde seyrediyor. LCD ler de, SONY de bile yüksek degerleri gorunce, PS3 ile entegre olmasına ragmen vazgectim. PLASMA ların bu konuda iyi oldugunu ve ozellikle PANASONIC in basarısını duyunca bu markaya yoneldim.

forumu ve neti arastırdım ve PANASONIC in input lag degerlerinin dusuk oldugunu gordum. panasonic modelleri icindeki arastırmam da bu model one cikti. birde bunun ust modeli olan V modeli var. lakin onemli bir ingiliz sitesinde, V modelinin T versiyonunu (yani 3D destekli olanı) denemisler ve deneyen kisi iyi sonuclar alamıs olmasına ragmen kullanıcılar, yorumlarında ciddi input-lag belirtmisler.

keza V modeli bazı renk ayarlarında da G nin gerisinde kalıyor. hani eski model G10 olsa V20xx tercih edilebilir ama aradaki 900, 1000tl arasındaki farkı gordukten sonra ve PS3 performansında G ile ilgili olumsuz birsey gormeyince bu modelde karar kıldım. bu arada V modeli cok estetik duruyor, lakin dedigim gibi G nin PS3 ve lag zamanları epey dusuk.

bakalım yarın kurucular gelecek ve kuracaklar. bu televizyonu alan arkadaslar uzulmesin, gercekten ust duzey fiyat performans urunu aldık. ben bugun VATAN kampanyasından 1680 tl gibi bir fiyatla aldım, ustelik 5 taksitle aldım, o yüzden gayet mutluyum. bakalım yarın kursunlar ve akalım ortamlara, PS3 icin 100 saat bekler miyim bilmiyorum.

http://www.dday.it/redazione/1637/DDay-The-Best-Gaming-TV-Test-edizione-2010.html#pagina-1

Ben input lag için plazma düşünüyordum ama yukarıdaki site Panasonic TX-P42G20 modeli için 30 ms input lag bulmuş. 5 üzerinden 3 yıldız vermiş.

Bu model plazma kullanan arkadaşlardan ps3 deneyimlerini paylaşırllar mı?

Bu sitede de input lag için sanırım 16 ms demişler
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-txp42g20-txp42g20b-20100308169.htm

• Panasonic P42G20 Darty'de %20 indirimli olarak 1.679 TL. Satın almak için indirim takip eden benim gibi arkadaşlar
    satın alabilir. Bu sabah satın aldım ama Salı günü teslim edilip kurulum yapılacak. Ayrıca +2 sene garanti satın aldım 221 TL'ye.
  • Garantisini kim veriyor?Darty kendisimi?Panasonic mi?
  • Darty den almayı planlıyorum ama garantisi hakkında bilgisi olan yokmuu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: townend

Darty den almayı planlıyorum ama garantisi hakkında bilgisi olan yokmuu?

Garantiyi Panasonic Distribütör vermesi gerekiyor. Zira Web sitesinde "en düşük fiyat" garantisiyle ilgili açıklamada
    eğer daha düşük fiyatla başka bir yerden bulursanız aradaki farkı veriyoruz ama o ürün paralel ithalat olmamalı tarzında bir
    ibare vardı. Dolayısıyla paralel ithalat tarzı ürün satması kendi politikasına ters. Ama yine de sormakta yarar var.

Ama + garantiyi Samsung vermiyor mesela onu biliyorum. Onların anlaştığı bir firma var, kasko tarzında o veriyormuş.

Düzeltme : Akşam Darty'e uğrayıp bir iki parça eşya aldım ve orada garanti durumunu sordum.
    Bana söylenen kesinlikle Panasonic garantisi altında olduğu. + garanti olayında ise muhattabım Darty.
    Normal 2 yıl bitip de satın aldığım +2 yıllık süreç içinde arıza meydana gelirse ürünü Darty'e teslim ediyorum
    ve onlar olayı takip ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qube26 -- 4 Aralık 2010; 22:33:43 >

• ethernet kablosunu tv ile pc arasına taktım ancak bağlantı kuramadım

quote:

Orijinalden alıntı: bariscevik

quote:

Orijinalden alıntı: mesut_seckin

merhaba arkadaşlar dün 42g20yi servisten gelip kurdular süper bir cihaz, ben hem uydu hemde pc kullanıyorum. Pc'de dvi'dan hdmi'a çıkış yaptım divx izlemek şahane mkv daha elimde yok eminim ki onu izlemek daha bir şukela olacaktır oyunları hiç söylemiyorum sanki tvnin içindeyim, gelen teknisyen ilk 200 saat davasının daha önce ki panellerde yaşandığını söyledi. yalnız birkaç sorum olacak

1-) bende nextstar'ın biraz dandik bir uydu alacısı var ve görüntü sanki lcd'de ki gibi acaba uydudan mıdır?

2-) wireless olayına gelirsek bende wireless adaptör var komşumdan nete bağlanıyorum bunu tvye taktığımda tv algılamıyor ancak bu kapitalist arkadaşlar sadece kendi adaptörlerini taktığında algılayacağını belirtiyor burada şöyle bişey aklıma geliyor ; ben tv ile pc arasına ethernet kablosu bağlayıp oradan tvyi nete çıkarabilir miyim?

Etherneti kullanabilirsiniz.
     Panasonic TX-P42G20E

• bu akşam darty ye bu tv yi almaya gittim .tv ler normal dvd ye bağlydı.42" kapalıydı bende 46" i izledim.sonuç tam bir hayalkırıklığı.görüntü kesinlikle net değil.42 " dede öylemiydi bilmiyorum ama tv den soğudum.çünkü yanında lcd ler vardı.onlarda cam gibi değildi ama plazmadan çok daha nettiler ve renkleri daha canlıydı.bu tv belki hd yayında iyi olabilir ama sd yayında tam bir hayalkırıklığı.en azından 46" olanı.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

gün itibariyle 42g20 sahibiyim, tv çıktığından beri gözüm üzerindeydi 2.600'lerden sabretmeye başladım ve sonunda 1680(vatan bilgisayar dün) görünce dayanamadım aldım.

Şuan albani üstad'ın tavsiyelerine uygun kullanıyorum. hadi hayırlısı.

sonuç olarak tv gayet tatmin edici.

iyi günlerde kullanın, ayni fiyattan bende aldım, bu fiyata cok guzel performans alıyoruz, gercekten güzel oldu. albani (veya albanez) üstadın tavsiyelerine uyalım ve ilk 200 (ve hatta ilk 1000 saat plasmamıza dikkat edelim, yani nerdeyse ilk 6 ay yapiyor.)

quote:

Orijinalden alıntı: mnbvc

http://www.dday.it/redazione/1637/DDay-The-Best-Gaming-TV-Test-edizione-2010.html#pagina-1

Ben input lag için plazma düşünüyordum ama yukarıdaki site Panasonic TX-P42G20 modeli için 30 ms input lag bulmuş. 5 üzerinden 3 yıldız vermiş.

Bu model plazma kullanan arkadaşlardan ps3 deneyimlerini paylaşırllar mı?

Bu sitede de input lag için sanırım 16 ms demişler
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-txp42g20-txp42g20b-20100308169.htm

hocam tarif ettiğim lag mi bilmiyorum. mesela ps3 te killzone 2 actım, zoom yaptım, ortada yesil bir nokta var, o nokta ile hedef takip ettigimde bir iz olusuyor, keza hedef isareti oldugunda da oyle. ama cok asırı rahatsız edici degil, sanıyorum 0,2-0,3 arasında katlanılır bir lag degeri var tv nin. ben epey arastırdım lag olayını ve led tvlerden ve lcdlerden bu yüzden vaz gectim. cunku bu kadar asagi lagi olan led yada lcd yok gibi. en fazla aynı olabilir.

fiyat performans konusunda en basarılı tv diyebilirim lag olayını da dahil edersek, cunku CRT haric hepsinde lag var. ben V serisini ondan almadım, cunku kimi kaynaklar lag in G serisinden fazla oldugunu soyluyor. bence oynanmaz degil, oynanır, ayrıca bu paraya aldıgınız BLU-RAY kalitesi muazzam, gormeniz lazım AVATAR extended edition ı, 3 boyutlu gibi ve renkler cok cok guzel. ozetle lagsiz tv yok CRT haric maddi olanaklarınıza gore en iyisini alıyorsunuz, bu en iyilerden bir tanesi, diger artılarını da sayınca en iyisi oluyor.

• Arkadaşlar selamlar.

Bende 42g20e modelini bugün darty'den birçok model arasından eleyerek aldım. Fiyat-performans konusunda bugün baktığım modeller arasında daha iyisi olduğunu pek düşünmüyorum. İlk karar verme aşamasında teknik açıdan çok bilgili olmadığım için lcd-led-plazma konusunda bile emin değildim. Başta büyük ekran istediğim için LG'nin 47DL650 modeline yönelmiştim, bu modelin de darty'deki fiyatı piyasanın çok altında idi (1750). Ancak TV konusunda çok bilgili ve neredeyse her tür tv kullanan bir arkadaşımın devamlı plazma ısrarı sayesinde önce plazmaya yöneldim ardından tabiki bu modele karar verdim.

Benim asıl sorum şu: TV ile birlikte bugün PS3 aldım ve şimdi bunu ilk 100 veya 200 saat hiçmi bağlamamam gerekiyor? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

NOT: Buarada TVyi kendi odam için aldım ve salonda 4 yıldır kullanıdığımız yine bir panasonic plazma var (sanırım modeli pv70f ama emin değilim, 6. nesil olması lazım). 4 senedir 1kez bile burnin veya diğer bir sorunla karşılaşmadık. Bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: nejat_80
    hocam tarif ettiğim lag mi bilmiyorum. mesela ps3 te killzone 2 actım, zoom yaptım, ortada yesil bir nokta var, o nokta ile hedef takip ettigimde bir iz olusuyor, keza hedef isareti oldugunda da oyle. ama cok asırı rahatsız edici degil, sanıyorum 0,2-0,3 arasında katlanılır bir lag degeri var tv nin. ben epey arastırdım lag olayını ve led tvlerden ve lcdlerden bu yüzden vaz gectim. cunku bu kadar asagi lagi olan led yada lcd yok gibi. en fazla aynı olabilir.

fiyat performans konusunda en basarılı tv diyebilirim lag olayını da dahil edersek, cunku CRT haric hepsinde lag var. ben V serisini ondan almadım, cunku kimi kaynaklar lag in G serisinden fazla oldugunu soyluyor. bence oynanmaz degil, oynanır, ayrıca bu paraya aldıgınız BLU-RAY kalitesi muazzam, gormeniz lazım AVATAR extended edition ı, 3 boyutlu gibi ve renkler cok cok guzel. ozetle lagsiz tv yok CRT haric maddi olanaklarınıza gore en iyisini alıyorsunuz, bu en iyilerden bir tanesi, diger artılarını da sayınca en iyisi oluyor.

Dostum benim anladığım kadarı ile input lag sen tuşa bastıktan yada fareyi oynattıktan sonra işte 10 ms 20 ms input lag ne kadar ise o kadar süre sonra ekranda o hareketin gerçekleşmesi. Crt monitörlerde input lag olayı yokmuş dediğin gibi. Benim linkini verdiğim siteye göre 10 ms ve alttı 5 üzerinde 5 yıldız.

http://www.dday.it/redazione/1637/DDay-The-Best-Gaming-TV-Test-edizione-2010.html#pagina-1 sitesinde

Panasonic TX-P42G20 modeli için 30 ms bulmuş oyun modunda.

Benim okuduğum kadarı ile bu input lag değerleri özellikle fps tarzı oyunlarda sorun oluyormuş. Ama belli bir süre oynandıktan sonra kullanan kişi bu farka kendini alıştırabilirmişte. Ama özellikle online fps'lerde o 30 ms geçikme sorun oluyormuş çünkü rakibini görür görmez ateş bile etsen onun ekstradan 30 ms zamanı oluyor kaçmak için.

Ben özelikle input değerli plazmalarda düşük olduğu söylendiği için Panasonic TX-P42G20 düşünüyordum. Ama şimdi plazmada da input lag olacaksa hiç bulaşmayayım diyorum.

Philips 5605h modelinin 40 inç modelinde oyun modunda 10 ms geçikmesi varmış ama onun da izleme açısı sıkıntısı varmış. İşte karar veremedim bir türlü, araştırıyorum.

Bir de şey soracağım, TX-P42G20E modeli de plazma mı yoksa lcd mi? Model nosunun sonundaki E harfi ne demek oluyor?

• http://www.avforums.com/review/Panasonic-TX-P42G20-Plasma-HDTV-Review.html

sitesindeki incelemede ps3 ve oyun performansını beğenmişler.

Plazmaların emisyon değerleri nasıl oluyor? Radiyasyon yayılımı yüksek mi?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.