Şimdi Ara

Panasonic Lumix FZ50 almaya karar werdim.. İi bi seçim mi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir süredir kendime uygun bir fotooraf makinesi bulmaa çalışıodum. Artık 2 makine arasında kaldım; Canon Powershot S3 IS ve Panasonic Lumix FZ50. Fakat FZ50 daha yeni bir model olduu için pek bilgi, resim, vs. bulamıyorum. FZ30 kullananlar görüşlerini söyleyebilirler mi (iyileri kötüleri neler; noise'den bahsetmezseniz sewinirim, yüksek ISO'larda oldukça noise yaptıının farkındaım). Sizce hangisi daha iyi bir seçim ve neden?? Teşekkürler.

• eger noise problem degilse fz50 daha iyi bir secim olur cunku objektifi tam anlamiyla super ustelik govdesinin ergonomisinide ben daha cok begeniyorum birde sdhc kartlara destek veriyor 8gb ye kadar kartlari destekliyor bence bu da onemli bir arti ...... ek olarak panasonic in imalat kalitesi daha yuksek diye biliyorum.........

panasonic in bu modeline canondan cok sony h5 daha disli bir rakip olur birde fuji s9600 var yeni cikacak 1 aya kadar TR ithalatida baslayacakbence bu iki makinayada bir goz gezdir.....
  • Bence hiç uygun değil, ikisi de değil. 1200 YTL'ye Pentax, 1500'e Nikon D50 veya Canon 350 D alınır. Diğer makinalar bunların yanında oyuncak gibi kalır. 800 ISO ile tertemiz fotoğraf çekersin. Bana kalırsa bu kadar pahalı SLRLİKE lara bulaşma.

Arkadaşımda FZ30 vardı, geçen hafta sattı, bende FZ20 vardı 3 ay önce sattım :)

Yanlış anlaşılmasın Panasonic'i kötülemiyorum, bu tür makinalar içinde Panasonic diğerlerinden daha iyi üstelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coxackie -- 14 Ekim 2006; 0:21:00 >
  • Ben de baya düşündüm fz50 veya ayarında bi makina alsam mı diye.Ancak sonradan o kadar para kompact makinaya verilmez kanısına vardım.Forumdan bi arkadaş almış pentaxın bi modelini(slr) sanırım 1300ytl ye felan almıştı.Bi araştır sor arkadaşa.Ben de ocak-şubat a kadar bekleyip bi slr alcam inşallah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: coxackie

Bence hiç uygun değil, ikisi de değil. 1200 YTL'ye Pentax, 1500'e Nikon D50 veya Canon 350 D alınır. Diğer makinalar bunların yanında oyuncak gibi kalır. 800 ISO ile tertemiz fotoğraf çekersin. Bana kalırsa bu kadar pahalı SLRLİKE lara bulaşma.

Yanlış anlaşılmasın Panasonic'i kötülemiyorum, bu tür makinalar içinde Panasonic diğerlerinden daha iyi üstelik.

Arkadaşım Canon 350D demişsin de o 1500 YTL olsa tabiiki ona zıplarım da onn fiyatı ne yazıkki beni aşar... Önerebileceğiniz 1200 ciwarında düzgün bir SLR warsa o da olabilir.. Ama Canon, Nikon, Sony, vs.. markalarından başka marka tercih etmm, yani bana Pentax demein, hiç düşünmem bile...

Bu arada limitim 1200 YTL, taş çatlasa 1350 ama o kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ΣŠΛĠΣ -- 14 Ekim 2006; 12:05:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ΣŠΛĠΣ

quote:

Orjinalden alıntı: coxackie

Bence hiç uygun değil, ikisi de değil. 1200 YTL'ye Pentax, 1500'e Nikon D50 veya Canon 350 D alınır. Diğer makinalar bunların yanında oyuncak gibi kalır. 800 ISO ile tertemiz fotoğraf çekersin. Bana kalırsa bu kadar pahalı SLRLİKE lara bulaşma.

Arkadaşım Canon 350D demişsin de o 1500 YTL olsa tabiiki ona zıplarım da onn fiyatı ne yazıkki beni aşar... Önerebileceğiniz 1200 ciwarında düzgün bir SLR warsa o da olabilir.. Ama Canon, Nikon, Sony, vs.. markalarından başka marka tercih etmm, yani bana Pentax demein, hiç düşünmem bile...

Bu arada limitim 1200 YTL, taş çatlasa 1350 ama o kadar...

Neden, Pentax'ların nesi var ki? Taş gibi makinalar. Daha ucuza SLR bulamazsın, ancak ikinci el olur. Ama 1250 ytl de slr like için çok fazla para. Sonuçta kompakt makinalar, tek özellikleri zum yapabilmeleri, fotoğraf kalitesi çok sıradan. 500 YTL'lik bir makinadan daha iyi fotoğraf çekemezler.

Tabii para senin, tercih senin. Biz sadece tecrübemizi paylaşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coxackie -- 14 Ekim 2006; 12:41:05 >

• anladığım kadarıyla arkadaşın Marka seçimi gibi bi durumu var..
    bende olsam fz50 yerine giriş seviyesi bir dslr almayı düşünürdüm ..
    alternatik dslr olarak olympus e500 de verilebilir....
  • Giriş sewiesi dslr dan kastın hangi marka + model mesela??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.