Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-TZ1-2-3-4-5-6-7 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.224
Cevap
4
Favori
97.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tkaslan

quote:

Orjinalden alıntı: Diveman

slm arkadaşlar bende bu makinayı almaya niyetliyim.Fakat internetteki fiyatlar arasında baya bir uçurum var.Hepsiburada da 942 ytl olan makine gittigidiyor com da 450 ytl.Bir makinada bu kadar fiyat farkı olurmu sizce.

Olur. Burası Türkiye. Kendi resmi Tr. sitesinde havale ile 881 TL.

Bu başlıktaki TZ3 sahiplerinin çoğu makinasını yurt dışından getirtirmiş yada GG. yada benzeri sitelerden almış kişiler. Uzun süre fiyatının düşmesini bekledim. Fakat düşmedi, sonunda ben de ABD'den 399 TL. getirttim. Tr. garantisi yok. Şimdilik garantiye ihtiyacım da yok.

peki gittigidiyor com da satılan veya amerikadan getirtilen ürünlerde de türkçe menü varmı acaba.Birde arkadaşın dediği gibi yedek pil nereden bulabiliriz

• quote:

Orjinalden alıntı: Diveman
    peki gittigidiyor com da satılan veya amerikadan getirtilen ürünlerde de türkçe menü varmı acaba.Birde arkadaşın dediği gibi yedek pil nereden bulabiliriz

Türkçe menü yok. Zaten GG sitesinde satılan ürünlerin çoğu da Amerikadan gönderiliyor. Çoğunda "Ürün Amerikadan Gönderilecektir" ibaresini görüyoruz.
    Menüsü çok zor değil. Ben pdf formatında Türkçe kullanım kılavuzu ile idare ediyorum. Panasonic Tr. sitesinden indirebilirsin.
    Peşin alacaksanız eğer benim aldığım yerden almanızı tavsiye ederim. Satıcı ile irtibat kurabilirsen makine ile birlikte yedek batarya da istersin, ikisi birlikte gelir.
    Bataryanın orjinali 40$, Lenmar markası 30$. GG.'un Amerikan versiyonu ebay'da daha ucuz bulunabilir. Fakat ebay tecrübem yok. Orjinalinin Türkiye'de 80 TL. civarı olduğunu duymuştum.

• quote:

Orjinalden alıntı: FxmaN
    .....
    Makinyaya SD kart almayı planlıyorum. SDHC ve diğer kartlar arasındaki fark nedir? Bilenler lütfen açıklabilirler mi ?

Ayrıca, Tavsiye ettiğiniz markalar ve 8GB SDHC kartların TR fiyatları ne civardadır ?

SDHC kartların yazma ve okuma hızları diğerlerinden daha fazla oluyor sanırım. Boyutları aynı olmasına rağmen kapasiteleri de diğerlerinden kat kat fazla. Hızları Class2, Class4, Class6 yada Turbo 120x, Turbo150x gibi sınıflandırılıyor. Lumix TZ3 de 2 gb. normal, 4 gb. 8 gb. kapasiteler için SDHC kart gerekiyor.
    SD kartlarda maksimum 4 gb. sınır. SDHC' lerde maksimum 32 gb.'a kadar üretilebilecekmiş.

Marka ve hızına göre fiyatlar çok farklı. Kartta en iyi marka hangisi olduğunu bilmiyorum. Fakat ben kendime OCZ marka almayı düşünüyorum.

Örnek olarak; OCZ SDHC CLASS-6 HIGH CAPACITY 4GB
    Bu kartın yazma hızı : 6 mb/s.

• quote:

Orjinalden alıntı: Concepto

quote:

Orjinalden alıntı: cengaver029

TEŞEKKÜRLER CONCEPTO BİDE OKUMA VE YAZMA HIZI YÜKSEK OLANINI ALDIM PEŞPEŞE ÇEKİMDE VE FOTOĞRAFLARI KONTROL EDERKEN FARK EDİYORMUŞ DAHA PERFORMANSLI ÇALIŞIYORMUŞ.

Evet Class 6 aldın sanırım en iyisi su an. Güle güle kullan.

@tkaslan: Teşekkür ederim. Ustad 10 un mandalina fotoğrafı ISO 800 mus exiften baktım, Noise olmuş. intelligent ISO da çekmiş sanırım, Çok gerekmedikce kullanmamak lazım ben genelde ISO yu 100 e sabitliyorum ısık uygunken öyle kullanıyorum bu sayede cogu fotoğraf net oluyor.

Yorumlar için teşekkürler arkadaşalara..
    Fotoları normal Modda iso 800 de çektim.100 de gölge fazla oluyor yeterli ışık olmayınca.
    Kuşlu çekilen fotoda kuşun arkası görünüyor.Bi de yüzünün göründüğü varki masaüstü olarak kullanıyorum..

• quote:

Fotoları normal Modda iso 800 de çektim.100 de gölge fazla oluyor yeterli ışık olmayınca.
    Kuşlu çekilen fotoda kuşun arkası görünüyor.Bi de yüzünün göründüğü varki masaüstü olarak kullanıyorum..

ISO 800 noise'suz fotoğraf icin yuksek bir değer bunun yerine dusuk ISO ile cekerek exposure degerini yukseltebilirsin, hem ısık daha artacaktır hemde exposure yukseltmede olusan noise ISO ya gore daha makul seviyede olucaktır.

• Arkadaşlar bu fotoyu çekeli baya oldu yolda yürürken aklıma geldi çektim öyle gece manzarası modunda çekildi tripodsuz çektim demirlere dayadım oradaki.Tripod olsa çok daha güzel olurdu.Bence güzel bir wallpaper olur.Solda biraz ışık patlaması olmuş ama...

PANASONIC LUMIX DMC-TZ1-2-3-4-5-6-7 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarikanarya567 -- 28 Aralık 2007; 9:57:07 >
  • Mrblöf: İlk fotoda güzel yakalamış muhabbet kuşu sanırım.

Sarikanarya567: Eline sağlık güzel kare
  • Bu arada baktım her makinanın konusunda üyeler falan var. Yazmışlar şu kadar üye diye bizde yapalım ekleyelim bari. Nasıl olcak bilmiyorum tam gerçi. Herkes makinasının rengini ve SD kartını yazabilir PM le mesela listeler ilk sayfaya yerleştiririz.
  • tk aslan: ocz nin yazma ve okuma hızı bana çok düşük geldi cengaver29un mesajında bakarsan a-data class6 ondan çok daha hızlı iyi araştır bence paran boşa gitmesin.sandiskte baya hızlı ama pahalı .
  • quote:

quote:

ISO 800 noise'suz fotoğraf icin yuksek bir değer bunun yerine dusuk ISO ile cekerek exposure degerini yukseltebilirsin, hem ısık daha artacaktır hemde exposure yukseltmede olusan noise ISO ya gore daha makul seviyede olucaktır.

Teş.Concepto önerilerin için exposure ne demek tam anlamadım.Türkçe kullanma klavuzunu indirdim ama daha tam olarak inceleme fırsatım olmadı.Şimdilik sadece fotoğraf çekerek kendimi geliştiriyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: ustad_10

Teş.Concepto önerilerin için exposure ne demek tam anlamadım.Türkçe kullanma klavuzunu indirdim ama daha tam olarak inceleme fırsatım olmadı.Şimdilik sadece fotoğraf çekerek kendimi geliştiriyorum.

Beyaz denge ayarını artırmanı öneriyor. Böylece fotolar daha aydınlık çıkabilir. (Menüset düğmesinin üstündeki düğme ile)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ustad_10

quote:

quote:

Heredot_abi açıklamış o an türkçesi aklıma gelmedi o şekilde yazdım. ISO 100 de çekip daha sonra yazılımla parlaklık ve kontrast vermen en verimlisi bence. Düşük ISO herzaman daha net fotoğraflar sağlıyor. Picassa 2 yi öneririm bu konuda hem basit hemde kataloglamak için oldukça kullanışlı bir program.

• Tüm TZ3 grubunun Yeni Yılını Kutlarım şimdiden...

Hediye olarak TZ3'ten sadece yılbaşı zamanı açan evdeki yılbaşı çiçeği karesi....Orjinal ismi Zygocactus

PANASONIC LUMIX DMC-TZ1-2-3-4-5-6-7 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı
  • ''sadece yılbaşı zamanı açan '' HII İLGİNÇ
  • merhaba arkadaşlar tz3 için gğzel bir kılıf tavsiye edebilirmisiniz teşekkürler iyi seneler
  • quote:

Orjinalden alıntı: lostt

merhaba arkadaşlar tz3 için gğzel bir kılıf tavsiye edebilirmisiniz teşekkürler iyi seneler

selam,
    ben de 2 gün önce tz3 aldım yeni, Vatan Bilgisayar'dan... Orada orjinal lumix kılıfları vardı, bana hediye olarak verdiler, fiyatı 100 dolardı ama... Bakmadıysan bir bakabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: samanlik
    selam,
    ben de 2 gün önce tz3 aldım yeni, Vatan Bilgisayar'dan... Orada orjinal lumix kılıfları vardı, bana hediye olarak verdiler, fiyatı 100 dolardı ama... Bakmadıysan bir bakabilirsin.

Merhaba
    Makinanın kendisi 330 dolara maloldu bir kılıf için 100 $ çok yüksek bir fiyat. Bir yanlışlık olmasın. Sıfırların biri fazladan oldu sanırım.
  • "GOLLA" marka kılıf tavsiye ederim. Makinaya bire bir uyumlu. Fiyatıda çok uygun ve kaliteli bir ürün, renk seçeneğide çok var.
    Orjinal TZ3 kılıfı yurtdışında $ 30 USD civarında burda $ 100 USD olması normal. Makina fiyatıda o şekilde 3 mislinden fazla TR - USA farkı
  • Valla sadece yılbaşlarında açan çiçeği hiç duymamıştım.Onuda TZ3 sayesinde gördüm.
    Exposure nin ne olduğunu kullanma klavuzunu inceleyince anladım.
    Picasa 2 programı var ama öle uğraşmak bana zor geliyor.Galiba en iyisi doğal olanı.
  • inşallah bu yıl makinem gelecek 1 sene oldu yaa bekleyeli kargo firmalarına
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.