Şimdi Ara

Panasonic Lumix DMC-GF5 video inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
9.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • canon s100 ile sony rx100 arasında kalmıştım birde panasonic gf5 eklendi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    quote:

Orijinalden alıntı: aspirin_00şimdiye kadar aynasız model çıkarmamaları çok saçmaydı 3 inç lik ekran olduğu halde kim vizörden bakar ki
    Fotoğraf ve Fotoğrafçılık ile alakası olmayan bir kişinden yorum... Ayrıca bir teknoloji sitesinde fotoğraf makinesi incelemesi o da ayrı bir gariplik, fazla bir şey beklememek lazım ama fena da olmamış...
    bilgin varsa açıkla da bilmeyenler öğrensin... neymiş sebebi ? dün digital fotoğraf makinalarana karşı olan prof. takımcıkları bugün bakıyorum ellerinde digitalleri düşürmüyorlar... belli ki fotoğrafçılığın senin teknolojiden ne kadar uzak olduğunu gösteriyor... yarın öbürgün piyasadan aynalı makinalar kalktığında o zaman görürüm... Çok bilmiş.

Komik, aynasız makine optik vizörü olmayan makine demektir! Teknoloji meraklılarının yaptığı yanlışlardan birisi her konuya ve özellikle fotoğrafçılığa sadece teknoloji penceresinden bakmaları.

• Herkese tekrardan merhaba, video incelemenin hemen altında örnek fotoğrafları indirebileceğiniz bir link yer alıyor. Bunun dışında ilk defa fotoğraf makinesi incelemesi yapmış olduğum için eksik veya hataların olması normal tabi bu konuda sizlerin geri dönüşleri ilerleyen dönemde yapacagım incelemeler için yol gösterici olacaktır.

Bahsettiğim gibi şahsen fotoğrafçılıkla yakından ilgili olduğum için bu tür içeriklerin artması taraftarıyım buna ek olarak, kişisel fikrim optik vizörden bakıp lens üzerinden elle yapılan odaklamanın verdiği tadı aynasız SLR makinelerin veremeyeceği yönünde olacak. Taşınabilirlik konusunda giriş seviyesi DSLR modellerine göre son derece üstün olan bu modellerin kişiye vereceği haz konusunda ne kadar başarılı olacağıysa tartışmaya açık bir nokta.

Herkese iyi akşamlar

Kaan

• Videoya girişte 8. saniyede Panaconic yazıyor doğrusu Panasonic :)

• Kaanın anlattığı teknik detayı şu makineyi yapan mühendislerden çoğu bilmiyordur heralde :)

• inceleme için teşekkürler,

devamını bekliyoruz.

donanım haberin inceleme çizgisini beğeniyorum. Bir çok siteden çok daha tarafsız.

Birde arkadaşlar; her video nun altındaki yorumlara bakıyorumda; bazı arkadaşlar özellikle kendini ön plana çıkarma adına ukalalık yapıyorlar veya bilmiş görünmek adına, her ne içinse artık ...

Yapmayın gerçekten komik oluyorsunuz.

• Dedemden kalma Zenit 12xp bunu deklanşör sesiyle döver :D

• Olympus e-p2'den sonra sınıfında çıkan modellerin hiçbirini beğenemedim malesef, inceleme güzel olmuş dh'de böyle incelemeler görmek hoş

Yalnız bi önerim olcak : Digitalrev tarzında video, stevehuff tarzında da yazı incelemeleri yapılsa daha çok tutulur bence inanın onları işi olmayan bile izliyor... :D
  • quote:

şimdiye kadar aynasız model çıkarmamaları çok saçmaydı 3 inç lik ekran olduğu halde kim vizörden bakar ki

fotoğrafçılıktan anlayan herkes bakabilir yada ihtiyaç duyabilir, en basitinden güneşli alanda vizor kullanmak hayat kurtarıcıdır. o parlak 3"lik ekranda güneşten ne kadracı, ne renkelri, nede başka bir şeyi görebilirsiniz.
    aynasız bile olsa üst model aynasızlarda elektronik vizor konulmakta, mesela sony nex-7 , panasonic gh2, g5, olympus omd.

bu arda aynasız sistemler 2009 dan beri piyasada var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeofizikci

quote:

şimdiye kadar aynasız model çıkarmamaları çok saçmaydı 3 inç lik ekran olduğu halde kim vizörden bakar ki

fotoğrafçılıktan anlayan herkes bakabilir yada ihtiyaç duyabilir, en basitinden güneşli alanda vizor kullanmak hayat kurtarıcıdır. o parlak 3"lik ekranda güneşten ne kadracı, ne renkelri, nede başka bir şeyi görebilirsiniz.
    aynasız bile olsa üst model aynasızlarda elektronik vizor konulmakta, mesela sony nex-7 , panasonic gh2, g5, olympus omd.

bu durum şuna benziyor ilk digital fotoğraf makinaları çıktığında çok karşı çıkılmıştı karşı çıkanların başlarında prof. fotoğrafçılar vardı... ilk digital fotomakinası alanlardandım o zamanları fakat şimdi görüyrum milletin elinde dslr düşmüyor... O yüzden bu konu tartışılmaz eğer tam destek verirseler aynasız fotomakinaları piyasadan kalkar aynı şeritli makinalar gibi... gövde yapısı daha da incelir ve ağırlık olarak makul bir duruma düşer...
    saydığınız o problemler problem değil onların çözümleri elbet var..

• quote:

quote:

quote:

bu durum şuna benziyor ilk digital fotoğraf makinaları çıktığında çok karşı çıkılmıştı karşı çıkanların başlarında prof. fotoğrafçılar vardı... ilk digital fotomakinası alanlardandım o zamanları fakat şimdi görüyrum milletin elinde dslr düşmüyor... O yüzden bu konu tartışılmaz eğer tam destek verirseler aynasız fotomakinaları piyasadan kalkar aynı şeritli makinalar gibi... gövde yapısı daha da incelir ve ağırlık olarak makul bir duruma düşer...

ben aynasız aynalı mukayesesi yapmadım yazdıklarımde, sizin vizor gereksiz demeniz üzerine yazdım.
    halada problem değil halederiz diyorsunuz, bence bunu demenizin sebebi tecrübesizlik, bu kadar fotoğrafçının vizor istemesinin tek sebebi tutuculuk değil, gerçekten bir ihtiyaç olmasıdır.
    bu arada bilmiyorum dikkatinizi çektimi imzamda aynasız sistem bir makine var, yani bende aynasız sistemleri kullanan birisiyimdir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben aynasız aynalı mukayesesi yapmadım yazdıklarımde, sizin vizor gereksiz demeniz üzerine yazdım.
    halada problem değil halederiz diyorsunuz, bence bunu demenizin sebebi tecrübesizlik, bu kadar fotoğrafçının vizor istemesinin tek sebebi tutuculuk değil, gerçekten bir ihtiyaç olmasıdır.
    bu arada bilmiyorum dikkatinizi çektimi imzamda aynasız sistem bir makine var, yani bende aynasız sistemleri kullanan birisiyimdir.

" güneşten ne kadracı, ne renkelri, nede başka bir şeyi görebilirsiniz. " lcd ler yakında daha canlı güneşten etkilenmeyen modelleriyle piyasaya çıkacak şimdilik lcd güneşlikler var dostum o kadarda abartılacak değil bu olay...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

" güneşten ne kadracı, ne renkelri, nede başka bir şeyi görebilirsiniz. " lcd ler yakında daha canlı güneşten etkilenmeyen modelleriyle piyasaya çıkacak şimdilik lcd güneşlikler var dostum o kadarda abartılacak değil bu olay...

peki

• Güzel inceleme olmuş elinize sağlık biraz tanıtıma kaçıyor ama olsun
  • Optik vizörü olmayan makineyi ,fotoğrafçılıkla ilgilenen adam kullanmaz.Daha düne kadar foto bilgisi megapixelden öteye gidemeyen,kadraj yazmasını beceremeyen tipler de ahkam kesiyor ya pes !

• quote:

Orijinalden alıntı: hellstar71

Optik vizörü olmayan makineyi ,fotoğrafçılıkla ilgilenen adam kullanmaz.Daha düne kadar foto bilgisi megapixelden öteye gidemeyen,kadraj yazmasını beceremeyen tipler de ahkam kesiyor ya pes !

Tamam belki bir nebze haklı olabilirsin ama ilerleyen teknolojide neler değişiyor emin ol vizör de değişecektir micro four thirds kameralar çıktığında bu olmaz bu tutmaz diyen çoktu ama ama sizde biliyorsunuzdur ki bütün firmalar artık aynasıza yönelmeye başladıdeğişmez dediğimiz neler değişti zamanında Panasonic dijital hafıza kartlı kameraları çıkardığındada vardı bu tip yaygaralar olmaz olamaz diye (diğer firmalardan) ama şimdi karşı olan bütün firmalar filimliyi üretmiyor neticede diyeceğim şuki idaalı konuşmamak lazım zamanla herşey değişir vizör gider lcd gelir falan filan vb..Kalın sağlıcakla kolay gelsin..

• Vizör gitmez,vizörsüz fotoğrafçılık düşünülemez.Kendim Nikon d90 kullanıyorum,abd den de Lumix gf3 getirttim.Makine güzel,kaliteli,kompakt,çekimleri sağlam vs vs ama asla optik vizörün tadını vermiyor,vermez.

https://www.facebook.com/pekinburakbulut
  • quote:

Vizör gitmez,vizörsüz fotoğrafçılık düşünülemez.Kendim Nikon d90 kullanıyorum,abd den de Lumix gf3 getirttim.Makine güzel,kaliteli,kompakt,çekimleri sağlam vs vs ama asla optik vizörün tadını vermiyor,vermez.

https://www.facebook.com/pekinburakbulut

emin ol neler bitti bu niye bitmesin..
  • Bitmemesini arzu ederim,lcd ekrandan bakıp,makineyi kahve fincanı gibi tutmak fotoğrafçıya yakışmıyor.
  • quote:

Bitmemesini arzu ederim,lcd ekrandan bakıp,makineyi kahve fincanı gibi tutmak fotoğrafçıya yakışmıyor.

filimlilerde biterkende aynı şeyler söylenirdi ama sessiz sedasız bitti
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.