Şimdi Ara

PANASONİC AG-AC8 VE HC-MDH2 ARASINDA SEÇİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
16.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar panasonic md 10000 kullanıyorum memnunum ama bir tane de ful hd yine panasonic hc-mdh2 veya ag-ac8 almak istiyorum.bu kameralardan kullanan varsa lütfen paylaşsın.kasa aynı tüm özellikler aynı sadece ac8 1.4,5" lens var mdh2 de 1.2,3" lens var.buradan bakınca mdh2 daha iyi gibi.ancak ac8 de yeni geliştirilmiş smart fsi sensör var.mdh2 de ise BSI yani şu an ki panasonic sensör.smart fsi sensörün test videolarını izledim bayağı iyi gibi özellikle gece çekimleri çok iyi.ac8 avrupa c belgeli yani avrupa için üretilmiş mdh2 ise daha çok ortadoğu ,asya için ve hindistanda üretiliyor.mekanik aynı olsada yazılım farkları varmıdır bilmiyorum.tabii birde fitay mdh2 3.000 tl ac8 ise 3.500 tl ve ac8 3yıl garantili.bu konuda fikir ve kullanıcı yorumlarınızı bekliyorum.

• hayret bir şey arkadaşlar bu makinalardan hiç kullanan yokmu acaba.?anlaşıldı 3000-3500 tl yi sokağa atmıyacam md 10000 e devam.zaten kartlıda bir hayli sıkıntı var.kaset yerine usb bellek te vermek zorundasın çekimi ve ayrıca dosyaları mkv olarak birleştirmek yani montajlamak zorundasın veya dvd ye aktarıp vermek zorundasın.kasete çekimde kasetten dvd ye aktarrım ücreti alıyorum.kartlı da bedavaya gidiyor.kasete devam.........
  • Panasonic kameraların profesyonel, yarı profesyonel veya amatör tüm modelleri hakkında bilgi almak isterseniz ray yapım web sitesinde bilgiler bulunuyor. bu bilgileri ray yapım web sitesinden bulabilirsiniz. ayrıca kiralık kamera işi yapıyorlar. Buradan kamera kiralayabilir ve kameraları yakında inceleme ve çekim yapma fırsatı bulabilirsiniz.
  • TÜM FOTOĞRAFÇI ARKADAŞLARA İlk başta şahsım adına bol kazançlar ve başarılı günler diliyorum. arkadaşlar yıllardır md-10000 kullanmaktaydım. ne hatası biter ne sorunu. kamerayı yaparsın kaset arızalıdır. yada tam tersi. ama aklın hep kameralardadır. bu ve bu tip sorunlardan kurtulmak maksadıyla, hemde vakitten kazanmak maksadıyla ben baya bi araştırarak 2 adet MDH-2 aldım. kendi hafızası yok. zaten gerektte yok. aynı anda iki karta çekebilme özelliği muhteşem. hiç aklınız çekimde kamerada kalmasın. hem vakitten kazanın hemde müşterilerinize full hd kalitesi verin.bilgisayar probleminden dolayı kartımın birisi arızalandı ve sadece format istedi. ben sony mc1500 kullansaydım yada 2000 ne yapacaktım? bu arada manuel çekim ayarları o kadar kolay ki, bugüne kadar hiç manuel çekim yapmamış arkadaş varsa hemen alsın çünkü, manuel ayarları itediği anda istediği gibi yapabileceğinden emin olsun. ışık ta istemez öyle. bu arada bence lensi sonylerden daha da büyük geniş açı. FOTOĞRAF DÜKKANININ ADININ KALİTE İLE EŞDEĞER OLARAK ANILMASINI İSTİYORSAN HİÇ DÜŞÜNME AL. ben sirkeciden aldım. gencer iş hanında hakan diye bi abimizden. onada teşekkür ederim eski kameralarımı güzel bi fiyatla değerlendirdi. bende samsunda fotoğrafçıyım. aklında herhangi bir problem olan arkadaş özelden numarasını atsın. bi iki günde bir mesajlarıma bakarım. AMA bakın arkadaşlar ben yeni kayıt oldum. meslektaşlarımın benim öncceki yaşadığım problemleri yaşamamaları için kayıt oldum. çünkü ben araştırırken çok aşırı detaylı bilgi bulamamıştım internetten. isteyene çekim görüntülerini de atabilirim.

• sevgili sbnsn ;ben aslında piyanistim.md 10000 kamera çoğu zaman yattı.boş kaldığım zamanlar gidiyordum tahmini 100 kaset çekmemiştir.şu an düğün salonundayım ses sistemini kiraya verdim kendim kamera çekiyorum.md 10000 de şimdiye kadar sorunum olmadı 1-2 defa kafa kirliliği dışında dediğim gibi fazla kullanılmadı.bende mdh2 almayı düşünüyorum ve ac8 ile kıyaslıyorum tüm özellikleri aynı gibi ama mdh2 500 tl daha ucuz.sen mdh2 yi kaça aldın temiz bir md 10000 ni kaça tutarlar.hatta işyerinin ismi ve internet sitesi varsa buraya yazarsan sevinirim.birde mdh2 750x576 sd kayıtta veya hd çekimden sonra dvd ye dönüştürünce nasıl.birde md 10000 ler de hareket hızı düşük idi mdh2 de nasıl acaba.?düşük çözününürlük ve düşük mbps kayıtta anormallik veya netliği bozma varmı.ayrıca mdh2 sensör 1.3"yazıyor bröşüründe de öylemi fakat ac8 de 1.4" yazıyor bunu anlayamadım ac8 daha pahalı ama sensörü daha küçük.yada sensörler aynı değil ac8 de yeni nesil bir sensör var bilemiyorum.kayıtta iken 4:13 resim çekebiliyormu acaba.birde 8 gb lik flash bellek 2 buçuk 3 saatlik düğünü alıyormu.? fulhd değil normal.direk dvd yazdıracak şekilde.bu konularda aydınlatırsan sevinirim.hayırlı işler.

• slm arkadaşlar mdh 2 renkleri çok kötü ben satım sakın almayın ac 8 deniyorum yine yazıcam bu kamerayı satan arkadaşda çok övmüş ama beş para etmez.

• arkadaşlar uzunca bir zaman sonra mdh2 hakkında yorumlarımı yazıyorum.nedense herkes kamerayı almadan önce forum sitelerinde deli gibi soru soruyor ama aldıktan sonra kimse fikir paylaşmıyor.neyse ben yazayım uzun araştırmalar sonucunda mdh2 aldım.kasetli kameraların tamamına göre daha iyi.görüntü daha parlak renkler doğal ve ışık ,focus ,iris kontrolleri daha iyi.geniş açı ve düşük ışıkta çekim parasına göre gayet tatminkar.fakat fotoğraf tatmin edici değil ama hani videonun başına klip falan yapmak için ideal.foto mdh1 den daha iyi.sarsıntı giderme daha iyi.iki karta birden kayıtta problem yok yalnız fotoğrafları tek karta çekiyor.ekranın daha ilerde olması göz için daha sağlıklı olmuş.şimdi gelelim kamerayı beğenmeyenlere ;neye göre beğenmiyorsunuz ,hangi kameraya göre beğenmiyorsunuz bunlar önemli.benim çok yakın yeğenim de ac8 aldı.kameraları karşılaştırdım özellikler ve çekim kalitesi hiç bir fark göremedim ,kasa zaten aynı kasa.çektiği kayıtları da seyrettim fark yok.ac8 ile fark konusunu kapattım.gelelim diğer kameralara.md9000 ,md10000 ve sonyhd1000 veya canon xl den görüntü olarak daha iyi.sony mc1500 ve 2000 modeller geniş açı ve düşük ışıkta ve renk doygunluğunda daha başarısız.mc2500 ü tecrübe etmedim.fakat bir üst segment kameralar ile (panasonic hmc81-ac 160 ,sony nx5-hvrz5 ,canon xA serisi veya fx serisi) kıyas ederseniz tabi ki hayal kırıklığına uğrarsınız.ama onlar içinde 5000 tl ile 10000 tl arasında para vereceksiniz.o paraları verip de 150-200 tl ye düğün çekimi yapılmaz yazıktır.reklam filmi ,video klip ,yüksek ücretli işler yapmayacaksanız bence ideal kamera.eksileri yok mu var tabi ki.fotoğraf kötü ,çekim anında fotoğraf çekimi iyi değil,kaset rahatlığı yok ,kaset tek birleşmiş dosya oluyor ,çıkarıp müşteriye verebiliyorsunuz ,veya bir captur kartı ,dijital giriş ile normal bir bilgisayara aktarıyorsunuz.oysa ful hd için çok iyi performanslı bilgisayar ve teknik bilgi lazım.20-30 gb.lık dosyaları her proğramda ve her bilgisayarda sağlıklı birleştirip kesme yapamazsınız yada saatler alır.müşteri ayrıca dvd istediği zaman yine 20 gb.lik görüntüyü 1-2 saat mpg2 ye çevirip dvd olarak yazacaksınız ve bunu sıradan bilgisayar ile yapamazsınız.orta kalite bir format seçseniz bile bir düğün15-20 gb.görüntü oluyor.yani salon düğünleri için ,teknik bilgi ve donanıma sahip kişiler için uygun.ama sokak düğünleri ,köy düğünleri çeken , yüksek donanım ve teknik bilgiye sahip olmayanlar için biraz sıkıntılı ,kasete devam.birde müşteriye FUL HD değilde dvd ye çevirip verecekseniz kasetli den çok ta bir farkı olmaz.bence kasetli kamera da en büyük sorun ışık 35 derece 3 lü veya 6 lı power led lamba yerine 96-120 led 60 derece HD ışık kullanın inanın kaliteli çekim yaparsınız ,maksat eldeki ile en iyisini yapmak.dediğim gibi kamerayı MDH1 ,AC8 ,MC1500 ,MC2000 ,hatta MC2500 veya JVS HM70 ile kıyas yapın ama daha üst segment ile kıyas yapıp kötü demek haksızlık olur.bende 4 çekirdek AMd işlemcili ,2 gb.ekran kartlı ,gigabyte 3.0 2000MHZ anakart ve sata3 HD bilgisayar var 15 gb.görüntüyü 15 dakikada birleştiriyorum ,3 saatlik görüntüyü de 45 dakikada mpg2 ye çevirip dvd yazıyorum.tabi ps parçalarının marka ve performans uyumu iyi olması lazım.saniyede 30 mbayt veri aktarım hızı ile toshiba karttan bilgisayara görüntüyü 10-12 dakika da atıyorum tabi kasanın usb hızı 3.0.bu bilgileri çoğu kimse paylaşmıyor herkes öğrenene kadar sonra ses seda yok.ben inadına paylaşıyorum belki birilerine faydalı olurda dua eder.bilgi en büyük servettir ama lütfen bencil olmayalım her şey para değil.herkese hayırlı işler dilerim.....

• rasim45 - Verdiğin bilgiler çok işimize yaradı, çok teşekkürler, hiç bu açıdan değerlendirmemiştik.
  • AC8 ile MDH2 arasında teknik özellik olarak donanım farkı yoktur. Yazılımda fark var. MDH2 uzakdoğu ve hindistan düğün pazarı için tasarlanmış bir model. Ben MDH2 kullanmadım ama her iki kamerayı da kullananlar AC8 in daha doğal renkler verdiğini MDH2 nin ise amatör el kamerası renkleri ile çekim yaptığını söylüyorlar bu da yazılımda fark olduğunun bir göstergesi. MDH2'nin Türkiye'ye yasal olarak ithalati mümkün değildir. AC8 ise CE belgelidir. (avrupa birliği gümrük kurallarına göre ithalinde şart koşulan belge) En önemli fark bu noktada ortaya çıkar yaklaşık olarak fiyatları aynıdır. Tabi yasal olarak giriş yapılmamış MDH2 nin faturalı satışı da mümkün olmadığından %18 kadar fiyat avantajı var gibi görünür. 1 yıl garantili gibi satıcı ağzı yalandan garanti verirler. Başına bir şey gelirse başkasının kamerasından al takke ver külah yapılır çoğunlukla da teknik servis hizmeti alamazsınız. AC8 aldığınızda ise aldığınız bayiye göre güvenilir bir hizmet alırsınız 2 yıl garantili ve faturalıdır. Bugün MDH2 yi 2800-3000TL dan satıyorlar AC8 ise 3300TL kdv dahil bulmak mümkün. (yani 2800+kdv) Millet sırf ucuz diye (ilk çıktığı zamanlarda pek de ucuz değildi) gitti doğubanktan Sony MC2000 kameralar aldı. Tabi bu MC2000 in tamamen bir çöp olduğunu anlayınca panasonice yöneldiler. şimdi sony mc2500 diye bir kamera çıkardı nispeten mc2000 den iyi ama hala AC8 kalitesinde değil. Açıkçası iki Panasonic kamera + Sony arasında kalanlar için AC8'i tavsiye ediyorum. JVC kağıt üzerinde daha iyi ve daha pahalı bir kamera ama yıllardır JVC'den başka kamera kullanmamış bir tanıdığım aldı hiç beğenmedi geri iade etmek için bayağı uğraştı, sonra gitti Panasonic AC8 aldı. AC8 in görüntü kalitesinden memnun olmayanlar yok mu elbette var ama bu klasmanda daha iyisi yok maalesef. Daha iyisi 5500-6000TL ya Canonlar var onlar da el kamerası.

• Ustam bu AC8 in yazılımını MDH2 ye atsak uyarmı ? uyarsa yazılımı nerden bulabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tvgozde

Ustam bu AC8 in yazılımını MDH2 ye atsak uyarmı ? uyarsa yazılımı nerden bulabiliriz.

yazılım atılabilir birşey değil anakart değişmesi gerek, bulamazsınız. AC8 i de uygun fiyata satan yer var. neden bu kadar mdh2 de ısrar ediliyor anlamış değilim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-video-kamera-ag-ac8-kamera-faturali-2-yil-garantili-daha-ucuza-yok-209370439/detay

• arkadaşlar mdh 2 ve ac8 için şunu söyleyebilirim.arasında hiçbir fark yok.ikisini de kullandım.ikisinide otomatik te çekerseniz keskinlik biraz düşük.ayarları biraz kusursuz ışık ortamına göre ayarlanmış fakat manuel ayarlardan adjust ayarlarından keskinlik ,parlaklık , renk ve beyaz dengesinin ayarlarını + ve - olarak değiştirebiliyorsunuz.makineyi kapatıp açtığınızda da değişmiyor.ben keskinlik +2 renk ,parlaklık ,ve beyaz dengesini +1 yaptım gayet iyi.ayrıca manuel ayarlarda DRS diye bir ayar var ekrandaki karanlık ve aydınlık kısımları dengeye getiriyor.bu özellikler sony mc 2500 de var.zannedersem.arka aydınlatma özelliği.yalnız white balans ayarı ile karıştırmayın ışığa karşı pencere önünde çekerken açtığınızda ekranı çok beyazlatıyor ama DSR tam dengeli yapıyor.bu özellikler için sürekli manuel de kullanmanız lazım.zaten hiçbir kamerada otomatikte tam verim alamazsınız.bende ilk zaman renk keskinliğinden memnun değildim şimdi manuel ayarlar ile çok daha iyi oldu.inanın çoğu mdh 2 kullanıcıları bu özelliklerden habersiz.bilenler de burada maalesef yazmıyor.insanlar durmadan kamera değiştirip satıcılara para kazandırıyorlar.yalnız sony mc 2500 otomatik kullanımda arka aydınlarma açılabildiğinden daha iyi sonuç veriyor.o da 1000 tl daha pahalı.seçim sizin ya 1000 tl yada manuel kullanım.fakat mdh2 ve ac8 arasında hiçbir fark yok fiyat farkı da sadece garantili olma olayından kaynaklanıyor.boşuna kafa yormayın manuel kullanmazsanız ondanda memnun kalmazsınız.tabi bu arada çekim modu en üst seviye iken çektiğiniz fulhd görüntü ile en alt fulhd çekim arasında aynı kaliteyi beklerseniz biraz saçmalık olur.en üst olmasa bile bir altta 32 gb.karta 3 buçuk saat çekim yapan 24 mbs. modunda çekim yapın.herkese hayırlı işler dilerim.

• MDH-2 de çektiğin tüm süreyi gösteren menü veya sayaç yok sadece çektiğin süreyi gösteriyor durdurup tekrar başlatıyorsun yine 00.00 dan başlıyor.
    https://store.donanimhaber.com/e6/49/95/e64995f462522593ed74bbf4d58ba4f6.jpg
     PANASONİC AG-AC8 VE HC-MDH2 ARASINDA SEÇİM

Not: Bu Resim AC8 e aittir. MDH2den birkaç menü fazlası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tvgozde -- 4 Ekim 2015; 15:57:34 >

• Benzer 2 kamera çok ince farklar var. Bu farklar için ben Ankara Adem beyi öneririm. hem kullanıcı hem ticaretini yapıyor. tavsiyem ademticaret.com kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotorite

Benzer 2 kamera çok ince farklar var. Bu farklar için ben Ankara Adem beyi öneririm. hem kullanıcı hem ticaretini yapıyor. tavsiyem ademticaret.com kolay gelsin.

reklam kokan hareketler bunlar. hiç gereği yok neyi nerden alacağımızı biliyoruz.
  • arkadaşlar ac8 de menüde fazlalık var demişsiniz.olabilir ben iki cıhazıda kullandım diyorum daha ne deyim.sırf garanti olayı için 300-400 tl fazlalık var.teknik olarak bakmanız gereken en önemli konu sensör.ac8 de 1.4,7" sensör var mdh2 de ise 1.2,3" sensör var.yan mdh2 nin sensörü daha fazla ışık kullanabilir.makina ile yüksek kalitede ve manuel çekim yapın on numara çekim yapıyor.(manuel derken picture adjust ayarları-keskinlik,renk,parlaklık,beyaz dengesi bunları çok kişi bilmez.kamerayı eline alan basıyor düğmeye çekiyor ondan sonra beğenmiyor.yine söylüyorum mdh2 manuel kullanım yapılı bir cıhaz ve manuel çekimi güzel ac8 de aynı.canon xl2 gibi.otomatik kullanımda kusursuz ışık istiyor ama manuelde hepsini aşıyorsunuz.bende sony 2500 de var.otomtik çekimi mdh 2 den daha iyi.ama manuel kullanımı kötü ve çok ağır.mdh2 nin manuel erişimi çok rahat ve basit.zaten profesyonel çekim manueldir.mdh2 sony mc1500 e göre daha canlı renklerde ,ışığı daha iyi kullanır ,kullanımı daha kolay ve basittir.emsallerinde sony mc2500 daha iyi onunda fiyatı da 1000 tl daha yukarıda.fakat kimse bana ac8 nin mdh2 den daha kaliteli olduğunu izah edemez.buradaki 3 kameranın üçünü de şu an kullanıyoruz.hatta ac8 alan arkadaşım 400 tl fazla verdi garantili diye şimdi sonuçları görünce verdiğine pişman.ama yinede para sizin karar sizin.gönül ister 7000-8000 tl ye NX5 kullanalım ama olmuyor maalesef.

• Yanlış biliyorsunuz ama önemi yok artık. Piyasa kameraya doydu kimse yeni kamera almıyor, alacak parası da yok anlaşılan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sevgili arkadaşlar;
    ben hala mdh-2 kullanıyorum hala bir sıkıntı yaşamadım hala müşterim çok memnun. bu sebeble ben tavsiye ediyorum. ben şuan 4k teknolojisine geçeceğim ama mdh2lerim de duracak.
  • ac8 avrupa piyasası için mdh2 asya piyasası için çıkmıştır. aralarında fark bulunmamaktadır. ülkemizde ac8 faturalı mdh2 spot olarak satılmaktadır.
    ben ikisini de kullandım. mdh2 diyorum
  • ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 10 Mart 2016; 14:29:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.