Şimdi Ara

Panasonic 42ST50 plazma (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
477
Cevap
11
Favori
42.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dulgar

Oncelikle cevaplariniz icin tesekkurler. Android telefonumlada baglanamiyorum. Kablosuz modem sart mi? Telefonun wifi i ve tv nin wifi i yetmezmi?

viera remote kurulması lzm telefona
    modem şart
    ayrıca DLNA ağından baglantı deneyebilirsin o konu hakkında yorum yapmam..
  • arkadaşlar televizyonla ilgili tamamen amatör bir kullanıcı olarak mini bir değerlendirme sunacağım.

SD yayınlar şahane. bizim eski scart kablolu uydu bile çok güzel net bir görüntü verdi.
    siyahları gerçekten şahane bakmaya doyamıyor insan tv'nin renk kalitesi ve görüntülerde ki doygunluk etkileyici.
    oyun performansı iyi hiçbir oyunda hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    buzzing olayı yok.

ancak 1080p film izleyecek arkadaşlar başka modellere yönelsin derim çünkü arkadaşların söylediği kameranın hareketli olduğu sahnelerde (sadece 1080p'de ) gerçekten titreme ve kayma yaşanıyor. hareketli görüntülerde değil ama kameranın hareket ettiği görüntülerde sadece. çözümü var mı bilmiyorum.

yine amatör ama dikkatli bir kullanıcı olarak diyeceğim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. ben 1080p film izleyeceğim diyecek arkadaşlar almasın bu tv'yi. gerçekten hayal kırıklığına uğrarlar ama tv'nin diğer özellikleri beni son derece tatmin etti. ne demişler ne kadar ekmek o kadar köfte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okaneo -- 31 Mart 2013; 19:35:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: okaneo

arkadaşlar televizyonla ilgili tamamen amatör bir kullanıcı olarak mini bir değerlendirme sunacağım.

SD yayınlar şahane. bizim eski scart kablolu uydu bile çok güzel net bir görüntü verdi.
    siyahları gerçekten şahane bakmaya doyamıyor insan tv'nin renk kalitesi ve görüntülerde ki doygunluk etkileyici.
    buzzing olayı yok.

ancak 1080p film izleyecek arkadaşlar başka modellere yönelsin derim çünkü arkadaşların söylediği kameranın hareketli olduğu sahnelerde (sadece 1080p'de ) gerçekten titreme ve kayma yaşanıyor. hareketli görüntülerde değil ama kameranın hareket ettiği görüntülerde sadece. çözümü var mı bilmiyorum.

yine amatör ama dikkatli bir kullanıcı olarak diyeceğim ihtiyaçlarını göz önünde bulundurun. ben 1080p film izleyeceğim diyecek arkadaşlar almasın bu tv'yi. gerçekten hayal kırıklığına uğrarlar ama tv'nin diğer özellikleri beni son derece tatmin etti. ne demişler ne kadar ekmek o kadar köfte.

1080p derken kaynagınız nedir ?
    cihazın kendi internal media playerinden mi bahsediyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

quote:

arkadaşlar televizyonla ilgili tamamen amatör bir kullanıcı olarak mini bir değerlendirme sunacağım.

buzzing olayı yok.

Muhtemelen dahili oynatıcıdan bahsediyor arkadaş. Gerçekten de öyle. IFC kapalıyken sorun yok ama özellikle maxlayınca acayip kırılmalar oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: treabacks

quote:

quote:

buzzing olayı yok.

Muhtemelen dahili oynatıcıdan bahsediyor arkadaş. Gerçekten de öyle. IFC kapalıyken sorun yok ama özellikle maxlayınca acayip kırılmalar oluyor.

ifc tam olarak ne ise yariyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• usb'den izledim arkadaşlar 1080 p bir belgesel durağan sahnelerde herhangi bir sıkıntı yoktu ama kamera oynaması gerçekten görüntüyü bozdu. ayarları bilmiyorum açıkçası servisin ilk kurduğu standart ayarlarda ama bunun çaresi yokmuş sanırım. ama 720 p'lerde böyle bir sıkıntı yok onu da söylemek gerekiyor.
  • quote:

usb'den izledim arkadaşlar 1080 p bir belgesel durağan sahnelerde herhangi bir sıkıntı yoktu ama kamera oynaması gerçekten görüntüyü bozdu. ayarları bilmiyorum açıkçası servisin ilk kurduğu standart ayarlarda ama bunun çaresi yokmuş sanırım. ama 720 p'lerde böyle bir sıkıntı yok onu da söylemek gerekiyor.

benim merakım orjinal blu ray player ile dick ten oynatılan filmlerde yada ,
    1080i uydu yayınlarında oluyormu bu dediğiniz olay (dt ve ya dsmart yayınlarında)
    bende 50st50 almayı dusunuyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: team_mclaren

ifc tam olarak ne ise yariyor ?

IFC= Intelligent Frame Creation

Bu sistem neoplasma'larda her bir kare görüntü için 12 alt alan üretiyor. Yani senin anlayacağın görüntüdeki titreşimleri azaltıp daha pürüzsüz bir görüntü sağlamayı amaçlıyor. TV'nin 2000Hz olarak lanse edilmesinin altında yatan teknoloji. Her markada bu tarz şeyler var, sadece isimleri farklı. Orjinalinde 50-100 hz olan paneller bu teknolojiler ile 400-600-800 vs gibi lanse ediliyor. Gerçi plasmalarda durum biraz farklı ama işin özü bu.

42ST50'de IFC max iken çok hızlı görüntülerde kırılmalar oluyor. Nerden kaynaklandığını bilmiyorum, belki işlemci yetersiz kalıyordur alt alanları işlemede.

• Harici bi medya playerdan 1080p görüntü alırken böyle sorunlar var mı acaba? Pc'ye yada uydu alıcıya bağlayınca? Hem max IFC hemde videoyu çözme yükü işlemciye fazla geliyor ve böyle sorun yaratıyor olmasın? Yoksa IFC yüksekken bütün görüntüler için mi böyle (dahili medya player kullanılmasa bile)?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

Harici bi medya playerdan 1080p görüntü alırken böyle sorunlar var mı acaba? Pc'ye yada uydu alıcıya bağlayınca? Hem max IFC hemde videoyu çözme yükü işlemciye fazla geliyor ve böyle sorun yaratıyor olmasın? Yoksa IFC yüksekken bütün görüntüler için mi böyle (dahili medya player kullanılmasa bile)?

Yarın PC'yi bağlayıp denerim
  • quote:

buzzing olayı yok.

1080 Film ve belgesel izliyorum DT de ve hiç bir sorun yok. Belki sizin tv de bir sıkıntı vardır..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

quote:

buzzing olayı yok.

1080 Film ve belgesel izliyorum DT de ve hiç bir sorun yok. Belki sizin tv de bir sıkıntı vardır..

42" mi tv'niz ?

• quote:

quote:

usb'den izledim arkadaşlar 1080 p bir belgesel durağan sahnelerde herhangi bir sıkıntı yoktu ama kamera oynaması gerçekten görüntüyü bozdu. ayarları bilmiyorum açıkçası servisin ilk kurduğu standart ayarlarda ama bunun çaresi yokmuş sanırım. ama 720 p'lerde böyle bir sıkıntı yok onu da söylemek gerekiyor.

benim merakım orjinal blu ray player ile dick ten oynatılan filmlerde yada ,
    1080i uydu yayınlarında oluyormu bu dediğiniz olay (dt ve ya dsmart yayınlarında)
    bende 50st50 almayı dusunuyorumda

Her panelde oluşan ki bugün Samsung ES8000 serisi bu işlerde fazalası ile iyi ve sorunsuz malesef aynı resim yırıltılmaları ve haraketli geçişlerde minimal resim kayıpları veya renk kayıpları oluşabiliyor !

Türkiye'de 1080p görüntü sunan bir bir dijatal platform yok Dünyada yok demek lazım (stanadrt paketler) 720p olarak bahsedilsede 420p almanız bile başarıdır demek lazım, bunu başacak cihaz yani gelen sinyali upscale yapabilen şuan tek seri ES9000 Samsungtur, tavsiye temek mümkün değil fiyatı malesef inanılmaz rakamlarda !

Orjinal BluRay player üzerinden alacağınız görüntü normal harici medya player kalitesinden dahi en az %30 çok daha mükemmel olacaktır, resim yırtılmaları görmeniz ise disk kalitesine bağlıdır yani panel üzerinden resim değer kaybı olmaz !

Bazı Arkadaşlar görüntü yırtılmaları veya geçişlerde veya keskin detaylarda resim kayıbı-resimde parlama,resmi sabitleyememe vs probleri yazmışlar, hepsi doğrudur, IFC veya Thx modu veya diğer özel ayarları tam yapsanız dahi bunların önelmeni almanız zordur,cihazı tanımnaız gereklidir !

Bu görüntülerin kaynağına bakmak lazım, panellerin dahili usb desteklerini önemsemem daha doğrusu ciddiye almam, denemenizide tavsiye etmem orjinal görüntü kaynakları haric elbetteki !

MedyaPlayer veya HdBoxlar ile laınan görüntüler %90 minimalde olsa sorunlar yaşarsınız yukarda detayları verdim birde ses olarak bu kayıpları yaşarsınız, bunun önlemi aslında baisttir, kaliteli cihazlar gerekir örnek,marantz-yamaha-Pioneer gibi hem ses hem medya desteğinde upsacale yapabilen sinyalleri kayıpsız panele aktaran harici medya cihazları almanız gerekir !

Türkiye'de görüyorum markayı yazmıyorum ama sadece hd reciver için bakıyorum 700 Euroa yakın bir para vermiş genelliklede bunlar klon cihazlar, bunun yerine AVR cihazlar araştırın, şuna inanın aldığınız eski görüntü ile AVR cihaz sonrası görüntü + ses sizi şaşırtacaktır !

Uydu yayınlarda, şahsi fikrim digital platformların verdikleri hdboxlar günümüz serileri için yetersizidr özellikle Amiral serileri için, card desteği olan daha üst kalite hd reciverlar almanız veya AVR cihazları görüntü kalitesi+ses olarak avantaj getirir !

Örnek cihaz vermek gerekirse technisat serileri Türkiye'de stılıyordur sanıyorum, tabıdığınız mağza var ise opsiyonlu olarak deneyin, hd reciver günümüz panelleri için çok ama çok önemli harici performans kaynağıdır !

ST50 konsunda ise bütcenizi bilmiyorum, yazınızdan anladığım kadarıyla profosyonel görüntü isteyen birisiniz, ST50 yerine GT-VT veya Samsung Amiral serilerini mutlaka araştırın, sizin gibi Arkadaşların dikkat etmese gerekn unsur panelin THX desteğidir !

Standart kullanıcı Arkadaşlar belki yazımı saçma bulabilirler, Arkadaşımızın Orjinal BluRay cümlesinden yola çıkarak yazmaya çalıştım, sebebi basittir orjinal bir diskin görüntü kalitesi muhteşim resim manasına gelir normal HD 1080P film + panelin resim işlemcisi ile sanal 3D derinliği yaşarsınız !

AVR cihalzarın SD ve HD tv kanalları içinde geçerlidir, eski yazımda bir örnek vermiştim Mrantz avr kullanan biriyim HD yayınlarda demiştimki Bayan spikerin gömleğinin altında marka detayınıu bile görürsünüz veya maç yayınlarında futbolcunun ayakkabı marka ambelemini görmek bile sizi şaşırtacaktır !

Panel içi ve harici cihazlar çok farklı detaylar, panellerde tek bir şeye bakarım jaggies özelliği yani görüntü-renk,kontrast eşlemesini yapabiliyorsa, markasına bakmam Sharp olur Vestel olur, yeterki jaggies özelliği sorunsuz olsun !

• cevap için tşk ler pio avr var bende de
    cogunlukla orjinal blu ray seyrederim sony ve pio cihazlarım onun içinde
    mkv playerda extra dan var zaten , ben tv den sadece görüntü işini iyi yapmasını beklerim sizin gibi
    gerisi benim için teferruattır
    aslında gt ve vt de aklımda ama piyasada 50 lik vt az kalmıs salonada 55 cok buyuk olucak
    olmadı vatandan 50 gt varsa almayı dusunuyorum

bu arada tecnisat veya bir kati de almanyay cıktıgım zaman alıcam heralde
    boyle giderse dreambox var ama beni cok tatmin etmiyor hd yayınlar haricinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJ ICEMAN -- 1 Nisan 2013; 22:04:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MGÜ

quote:

buzzing olayı yok.

42" mi tv'niz ?

65"

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba.

42st50e var bende.

Acaba kablosuz mause ve kablosuz klavye desteği varmı.

Sadece mause ta olabilir.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenman

Arkadaşlar merhaba.

42st50e var bende.

Acaba kablosuz mause ve kablosuz klavye desteği varmı.

Sadece mause ta olabilir.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

kendi st30 umda kablosuz klavye gayet başarılı ama mause uymadı, 50 serilerinde durumdan haberim yok.en kotu ihtimalle kablosuz klavye kesin uyar..
  • arkadaşlar ben de aranıza yeni katılarak 42st50 almıs bulunuyorum . dün kurulum gercekleşti . Difiturk aboneligi yaptırıp kullanmaya başladım . Burada ben de epey arastırma yaptıgım icin yazılanların ne denli yonlendirici oldugunu biliyorum . İnsan arastırdıkca bu işin icinden cıkamaz alıyor ve muhtemelen almaya karar verdigi tarihten aylar sonra alıyor televizyonunu . O ara da fiyatta düşüşler ,çıkışlar ,kampanyalar, yeni modeller bütçe değişimleri gibi konular insanın aklını kurcalayıp duruyor . Burada yazan en ufak bir sey %100 almaya karar verdiginizde dahi kararınızdan döndürüyor sizi . O yüzden tavsiyem araştırın ama kafayı bu meletlerle bozmayın .
    Sonuc olarak TV hakkında ilk izlenimlerim .
    - görünümü kaliteli duruyor.
    - SD kanallarda LED tvlerde yakalayamayacagınız bir goruntu kalitesi var .
    - HD yayınlarda kesinlikle mukemmel bir seyir zevki alacagınızdan emin olun .
    - Siyah dengesi çok iyi , gerçekçilik arayanlar için .
    - 1080p çözünürlükte sıkıntı yok . Arkadaşlar 1.4 hdmi kablo kullanın mutlaka .
    - Yansıma olayı gece zaten yok, gündüz ise yok denemeyecek kadar var . Ben tam camın karşısına koydum aşırı rahatsız edici bir durum oluşmadı . Eger olusursa yan duvara koyacagım .
    - Ağır bir TV duvara monte ettirmedim o yuzden .
    - Oyun ve güç tüketimi konusunda daha bir tecrube sahibi degilim .
    Tavsiye : Bu tarz HD / 3D vs tvleri alıyorsanız kesinlikle digiturk , dsmart , teledünya gibi hd yayın yapan platformlara uye olmanızı tavsiye ederim . yoksa tüplü tv den plazma veya led tvye terfi etmenin cok bir anlamı yok .

Yeni Tv nizin hayırlı olması dilegiyle iyi forumlar.

• Bende 42st50 tv mi dün kurdurdum. aylardır araştırıyordum. bununla led arasında kalmıştım.
    vatanda 1287 tl yi görünce hemen aldım.

forumlarda anlatılan olumsuzlukların hiçbiri yok. fenerbahçe-lazio maçını izledim. 72 ekran 100 hz sony tüplü tv netliğinde ama 107 ekranda maç keyfi süperdi kaliteli görüntü aldım.

yalnız top havada iken kameranın geçtiği çim netliğinde çok hafif bozulmalar fark ettim dikkatli bakınca belli oluyor. oda rahatsız edici boyutta değil tivibu reciveri ile vede uyduruk bir hdmi ile izledim belki ondanda kaynaklanıyor olabilir.

internet ağı üzerinden görüntü kötü kalitesi düşük oluyor.en kısa sürede 1.4 hdmi alıcam bide kaliteli hduydu alıcı tamamdır.
    parlama gündüz çok az var ama gece çok aydınlık ortamda bile hiç yok. Isınma çok az var ama bir zararı yok. 2000 tl civarı ledlerden daha kaliteli görüntüye sahip. servis çok kaliteli bir ürün olduğunu panasonic tvlerde hiç arıza çıkmadığını söyledi. aldığım fiyata şaşırdı..

Sonuç olarak olumsuz yorumlara pek takılmayın neoplazma led tvden daha üstün teknolojiye sahip. elektrik faturasının fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. tüplü tv ler kadar yakıyor.

bende bu forumdaki yorumlar sayesinde karar verdim ve aldım düşünenlere tavsiye ederim...

• ikinizede hayırlı olsun uzun yıllar kullanın İnsallah.. yalnız rodaj ayarlarına fazlası ile önem verin..
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.