Şimdi Ara

Panasonic 42PX600 Purple Snakes Problemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
4.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üzerinde yeni firmware'in çakılı olduğu EPROM'u kullanan D-Board Purple Snakes sorununu %90 çözüyormuş...
    Aslında ürünü kullanan kişilerin Tekofaks'a, sorun ile karşılaşıldığında bu kartı getirtip, kalibrasyon mühendisi/teknisyenine yeni ayarları yaptırma garantisini verip vermediklerini sormaları gerekiyor.
  • Aslinda daha dogru olani
    Tekofaks'in bu sorunmlulugu gosterip
    bu servisi vermesi gerekiyor ki, ana ithalatçı firma oldugunu anlayalim..

quote:

Orjinalden alıntı: vehbi

Üzerinde yeni firmware'in çakılı olduğu EPROM'u kullanan D-Board Purple Snakes sorununu %90 çözüyormuş...
    Aslında ürünü kullanan kişilerin Tekofaks'a, sorun ile karşılaşıldığında bu kartı getirtip, kalibrasyon mühendisi/teknisyenine yeni ayarları yaptırma garantisini verip vermediklerini sormaları gerekiyor.
  • quote:

Arkadaşlar,
    Uzun zaman süren plazma TV araştırmam sonucu Panasonic 42PX600 almaya karar verdim. Ancak yurtdışı forumlarda bu modelin bir kısmında, fazlasıyla alt model olan 42PV60'da Purple Snakes (Mor Yılanlar) denilen bir problemden bahsediliyor. İnsanlar açıkçası bu TV'yi almanın bir kumar olduğunu belirtiyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam ekranda boydan boya hareket eden 1 cm uzunluğunda çizgiler bunlar. TV'yi bir süre kullandıktan sonra ve bazı TV'lerde bu olay oluşuyormuş. O nedenle pahallı olmakla beraber, Pioneer 427XD almaya karar verdim.

42PV60 veya 42PX600 kullanıp da bu problemi yaşayan var mı? Pioneer 427XD/XA kullananların, varsa eğer , yaşadığı sorunlar nelerdir?

Teknik bilgi:

TH-42PV60E TEKOFAKS TARAFINDAN İTHAL EDİLEN ÜRÜNDÜR VE ŞUANA KADAR BU TÜR BİR ŞİKAYET GEREK MÜŞTERİLERİMİZDEN GEREKSE SERVİSLERİMİZDEN BİZE İLETİLMEMİŞTİR.

TH-42PX600 TEKOFAKS TARAFINDAN İTHAL EDİLEN BİR ÜRÜN OLMADIĞINDAN HERHANGİ BİR SERVİS DESTEĞİ VERİLMEMEKTEDİR.

• quote:

Felmali,
    Ben de neredeyse Panasonic 42PX600 olayini en azindan kafamda bitirmistim ve bu hafta sonu almayi bile planlamistim. Ama yurtdisinda sikayetler inanilmaz artmis durumda ve urun degisimleri, para iadeleri vs. baslamis. Turkiye'de sanirim urunu kullananlarin sikayet etmemelerinin nedeni olaya sizin, benim ve bu foruma yazanlarin bakis acisi ile bakmayislari. Bir cogu icin Panasonic, Plazma TV'den baska bir sey degil.

42PX600 TÜRKİYEYE DUBAİ ÜZERİNDEN KAÇAK OLARAK GETİRİLEN VE PİYASAYA SUNULAN BİR ÜRÜNDÜR.
  • quote:

Üzerinde yeni firmware'in çakılı olduğu EPROM'u kullanan D-Board Purple Snakes sorununu %90 çözüyormuş...

TEKOFAKS TARAFINDAN İTHAL EDİLEN CİHAZLARDA HENÜZ BU TÜR BİR ŞİKAYET YADA ARIZA İLE KARŞILAŞILMAMIŞTIR. EĞER KARŞILAŞILIRSA GEREKEN YAPILACAKTIR. FAKAT TEKOFAKS TARAFINDAN İTHAL EDİLMEYEN ÜRÜNLER İÇİN HERHANGİ BİR DESTEK VERİLMEMEKTE OLUP HERHANGİ BİR ONARIM GARANTİSİ TEKOFAKS TARAFINDAN VERİLMEMEKTEDİR.
  • bu taahhutu vermeleri cok guzel bir sey
    bravo Tekofaks'a..
  • Tekofaks ürününün arkasında durduğuna, ve en azından bu forum aracılığı ile sorun giderme sözü verildiğine göre Tekofaks garantili bir ürün alınabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: green_kemal

quote:

TEKOFAKS TARAFINDAN İTHAL EDİLEN CİHAZLARDA HENÜZ BU TÜR BİR ŞİKAYET YADA ARIZA İLE KARŞILAŞILMAMIŞTIR. EĞER KARŞILAŞILIRSA GEREKEN YAPILACAKTIR. FAKAT TEKOFAKS TARAFINDAN İTHAL EDİLMEYEN ÜRÜNLER İÇİN HERHANGİ BİR DESTEK VERİLMEMEKTE OLUP HERHANGİ BİR ONARIM GARANTİSİ TEKOFAKS TARAFINDAN VERİLMEMEKTEDİR.

Sayın green_kemal
    Size bir diğer konu başlığında da aşağıdaki cevabı vermiş olmama rağmen konunun asıl tartışıldığı yer olması sebebi ile tekrar yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

Benim geçen 2006 Ağustos ayında Antalya Tepe Home'dan aldığım 42PV60 modeli Tekofaks garantili plazmamda bahsettiğiniz mor yılan problemi çıktı ve televizyon şu anda serviste bekliyor D-Board'ı değiştirelim mi değiştirmeyelim mi diye karar vermeye çalışıyorlar.. Umarım Tekofaks'da bu problem için hazırlıklıdır. Bu konudan yeterince şikayet olmaması bence arızanın sayısal olarak azlığından değil, kullanıcıların yeterince dikkatli olmamasındandır diye düşünüyorum.

Saygılar

• Haydi bakalim green_kemal

simdi icraat zamani

quote]Orjinalden alıntı: odurusken

Orjinalden alıntı: green_kemal

Sayın green_kemal
    Size bir diğer konu başlığında da aşağıdaki cevabı vermiş olmama rağmen konunun asıl tartışıldığı yer olması sebebi ile tekrar yazmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

Benim geçen 2006 Ağustos ayında Antalya Tepe Home'dan aldığım 42PV60 modeli Tekofaks garantili plazmamda bahsettiğiniz mor yılan problemi çıktı ve televizyon şu anda serviste bekliyor D-Board'ı değiştirelim mi değiştirmeyelim mi diye karar vermeye çalışıyorlar.. Umarım Tekofaks'da bu problem için hazırlıklıdır. Bu konudan yeterince şikayet olmaması bence arızanın sayısal olarak azlığından değil, kullanıcıların yeterince dikkatli olmamasındandır diye düşünüyorum.

Saygılar

• Geçenlerde bir arkadaşım, sanırımwww.avforums.com'da, Purple Snakes sorununu tespit eden bir test programı buldu. Download etti. Yaklaşık 2-3 dakikalık iki tane avi formatlı film aslında bu program. Genellikle gri arka planın fazla olduğu sahneler var. Eğer TV'nizde bu problem varsa açığa çıkıyor.www.avforums da aratırsanız bulabilirsiniz.

Problemin Türkiye'de olmaması insanların bu problemden daha yeni haberdar olmaları ve izledikleri DVD'lere
    mor renk problemini dikkate alarak bakmamaları. Ama problem Amerika'da Avustralya'da, Bulgaristan'da ve Danimarka'da ve daha bir çok ülkede ve bir çok kullanıcıda görünmüş.

Yalnız, arkadaşlara bir tavsiyem, ürünün garantisi bitmeden cihazlarında bu sorun var mı yok mu incelemeleri; aksi takdirde garanti bittikten sonra Tekofaks bu arızanın giderilmesi için inanılmaz yüksek meblağlar isteyecektir.

• arkadaşlar daha önce de bu konuda yazmıştım ...ama forumda yazanları okudukça kafam iyice karışıyor....bir hafta felan önce bende bu problemi yaşamıştım seyrettiğim iki filmde de mor yılanları televizyonumda açıkça net bir şekilde görmüştüm..fakat aynı filmleri bilgisayarda lcd ekranda ve tüplü televizyonumda da görünce içim rahatlamışdı...ama şimdi ne yapmalıyım bu konuda kafam çok karışık ...çünkü eğer bu sorun bu televizyona ait bir sorunsa neden lcd ekranda ve tüplü televizyonda da aynı mor yılanları görüyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ataol2306

arkadaşlar daha önce de bu konuda yazmıştım ...ama forumda yazanları okudukça kafam iyice karışıyor....bir hafta felan önce bende bu problemi yaşamıştım seyrettiğim iki filmde de mor yılanları televizyonumda açıkça net bir şekilde görmüştüm..fakat aynı filmleri bilgisayarda lcd ekranda ve tüplü televizyonumda da görünce içim rahatlamışdı...ama şimdi ne yapmalıyım bu konuda kafam çok karışık ...çünkü eğer bu sorun bu televizyona ait bir sorunsa neden lcd ekranda ve tüplü televizyonda da aynı mor yılanları görüyorum...

Sayın ataol2306
    Plasma ekranındaki mor yılan dediğimiz arıza öyle her televizyonda görülebilecek türden değil. Bariz ve insanı rahatsız eden şekilde bir hat boyunca resimle birlikte şekil değiştiren bir yapısı var. Sizin belki de LCD televizyonda gördüğünüz bir takım mor pikselleşmeler olabilir. Tabii ki net bir sonuç için resimlerin görülmesi lazım.

Saygılar

• şu an için resim gönderme şansım yok..yalnız şöyle açıklık getirmeye çalışayım....film izlerken özellikle beyaz ağırlıklı sahnelerde gerek uzun çizgiler halinde gereksede bazen yuvarlaklaşan mor çizgiler oluşuyor...yalnız bilgisayardaki lcd monitörüm ve tüplü televizyonumda da aynı bire bir mor çizgiler oluşuyor...yani lcd ekrandaki pikselleşme değil bu....plazmada ne şekildeyse mor yılanlar, lcd ekranda ve tüplü televizyonda da aynı şekilde görülüyor...mor çizgilerin uzunluğuna gelince plazmanın eninin 60 cm civarında olduğunu düşünürsek bu mor çizgiler yaklaşık 10 15 cm civarında oluyor...
  • Yalnız, arkadaşlar burada Tekofaks'ın pek samimi ve dürüst yaklaşmadığını düşünüyorum...
    Tekofaks yetkilisi olduğunu sandığım green_kemal, Tekofaks olarak hiç bir mor yılan probleminin kendilerine gelmediğini söylüyor; fakat hemen altında odurusken arkadaşımız Antalya Tepe Home'dan aldığı Panasonic 42PV60 televizyonunda bu problemi yaşadığını ve bu durumun Tekofaks'a yansıtılıp cihazın teknik serviste beklediğini belirtiyor.
    Şimdi bu durumda Tekofaks'ın söylediklerine artık nasıl güveneceğiz?

Ben haftalardır bu cihazı almayı düşünüyordum, ancak bu mor yılan probleminden sonra almaktan vaz geçtim. Daha sonra green_kemal'in söylediklerine inanarak tekrar (fiyatındaki düşüşü de dikkate alarak) tekrar satın alma yönünde karar verdim, takii odurusken arkadaşımızın mor yılan problemli TV'sini Tekofaks'a tamir için gönderdiğini söyleyene kadar.

Şimdi Tekofaks'tan tekrar bir açıklama bekliyoruz. Purple Snakes problemli bir cihaz için size şikayet geldi mi? Geldiyse kaç tane? D-Board değişiminin garantisini veriyormusunuz? Garanti süresinin bitiminden sonra bu olay ortaya çıkarsa D-Board'un değişim ücreti ne seviyelerde olacak? Bu kart değiştirildiğinde kalibrasyon yapabilecek gerekli donanım ve deneyimli teknik elemana sahipmisiniz?

Vereceğiniz yanıtlar benim ve benim gibi alım aşamasında olan birçok arkadaşın kararlarını etkileyecektir.

Saygılarımla.

• ARKADASIM DAHA TEKOFAKSA PURPLE SNAKE HATALI BİR 42PV60 GELMEDİ AYRİYETTEN 42PX600 MODELİNİ TEKOFAKS İTHAL ETMİYOR 42PX600 CİHAZI YURTDISINDAN KAÇAK OLARAK GETİRİLİYOR AMA GARANTİLİ GÖZÜKEBİLİR AMA TEKOFAKS GARANTİLİ DEGİLDİR
  • Sn. burak_jbl,

Eğer siz de bir Tekofaks yetkilisi iseniz sizin sattığınız 42PV60 için yukarıda belirttiğim hususlar konusunda kesin açıklamalar yapmanızı bekliyoruz.
    Hatta bu açıklamaları Tekofaks web sayfanızdan yaparsanız ben 42PV60'ı gidip yarın satın alacağım. Ama burada bir çok kullanıcının ve satın almayı düşünen kişilerin duymak istedikleri esnek yanıtlar değil kesin cevaplardır. Lütfen bu sorun karşısında ne yapabileceğinizi internet sayfanızdan duyurun.
  • ARKADASIM BİZ TEKOFAKSTA BLU RAY CİHAZINI 42PV60 DA DENEDİK KULAKTAN DOLMA HABERLERLE PURPLE SNAKE DENİLEN OLAYA İNANMAYIN DAHA TEKOFAKS MERKEZ SERVİSE BÖYLE HATALI BİR PLAZMA GELMEDİ
  • ARKADASIM SEN İNANMIYORSAN BİR DE 42PV60 KULLANICILARIYLA GÖRÜŞ
  • ARKADASIM JAPONYA BU KONUYLA UGRASIYOSA TEKOFAKS NE DEN HALA 42PV60 İTHAL EDİYOR VE KONUYLA İLGİLİ MERKEZ TEKOFAKSIN NEDEN HABERİ YOK SORABİLİRMİYİM O ZAMAN CİHAZLAR TÜRKİYEDENDE TOPLANIRDI
  • ya arkadaşlar neden sürekli tartışma ortamı içerisindesiniz...sizlere kendi problemimden bahsetdim...bu konularda bir cevap bekliyorum...evet bir mor yılan olayı var bu kuşkusuz...ama daha öncede dedigim gibi bu mor yılanı normal tüplü tv de görüyorum...yalnız bir konu daha var...bu mor yılanlar dvd filmlerde ortaya çıkıyor...acaba bu sorun plazmanın 1024*768 olmasına rağmen dvd film çözünürlüğünün daha alt seviyede olmasından kaynaklanıyor olabilirmi...çünkü mor yılanı genelde insanlar ve ben dvd filmlerde görüyoruz....normal tv yayınlarında ben daha görmedim doğrusu...bence bu konular üzerine tartışalım ..şu için kafamdaki tek rahatlık plazmanın henüz üç aylık olması daha garantisinin bitmesine 1.7 yıl var...bu 1.7 yıldada illaki bu konuyu çözeceğiz...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.