Şimdi Ara

palio speedgear (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
523
Cevap
19
Favori
117.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• belki de gerek yok. ankara kartaşı aradım 4 litre 210 gibi rakam. yağ filtresi 190. işçilik 50
    yağ filtresi niye bu kadar pahalı. normal yağ filtresine behziyor küçük bir şey
    servis yağ filtresi değişirse 4 lt değişmezse 2 lt dedi. küçücük parça yüzünden 2 lt fazla gitmesi
    mantıksız altta bir yerleri mi söküyorlar ekstra içte filtre mi var? başka izahı yok
    bir de servis filtre değişmesine gerek yok dedi.
  • serdaryal S kullanıcısına yanıt
    filtre degısımınde tork konvertoru sokuluyor dolayısıyla tum eskı yag bosalıyor...dıger turlu eskı yagın yarısını degısıyorsunuz
  • Filtre küçücük yağ filtresi gibi bir sey. Kaputu açınca görünüyor.tork konvertöründeki yağı boşaltmak icin komple sökülmesi lazım şanzımanın. Aldıkları işçilik ücreti 50 tl. Hiç sanmam. Gecen senelerdeki faturayi buldum 3 lt yag gitmiş. Filtre de değişmiş. Anladigim degisimde 2 lt gittiği ancak filtre işin içine girince mecbur 3 lt kullanildigi fakat artan yagin muşterilere teslim edilmedigi ortaya çıkıyor. Ve tutarsızlar ayni yere sordum verdiği cebap 4 lt .faturasi var 3 lt ki hepsi kuklanılmamış. Benim yorumum bu yönde .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2004 model speedgear arac aldik. araç hakkında yapilan yorumlar asla geri kaçırmaz deniyor. Bizim araç rampada ayagimi frenden cekince geri bırakıyor. Acaba bir sorun olabilir mi. Yardımcı olursanız sevinirim. Araç daha 80 bin km de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turquaz60 -- 23 Ağustos 2015; 22:50:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turquaz60

Arkadaşlar 2004 model speedgear arac aldik. araç hakkında yapilan yorumlar asla geri kaçırmaz deniyor. Bizim araç rampada ayagimi frenden cekince geri bırakıyor. Acaba bir sorun olabilir mi. Yardımcı olursanız sevinirim. Araç daha 80 bin km de.

Hocam biraz dik bir yokuş olduğunda ve araç yüklü olduğunda kaçırması normal aracınızda bir sorun yok.

• merhaba;
    uzun araştırmalar sonucu eşimin kullanması için 2005 model 68000 km de palio speedgear bir araç aldım.
    araçrtan şu an memnunum şanzımanda sorunsuz ve zevkli bir kullanımı var.
    motor yağı,yağ filtresi hava filtresi,triger seti vs değiştirttim lakin kafamda şanzıman yağınında değişmesi gerektiği var.
    biraz araştırdım burdada yazılmış zaten bu şanzımanda kullanılan yağın eski adı selenia tutela cvt-ng 75-80 şu anda piyasada bulunan ise petronas tutela cvt-ng 75-80
    sanırım bu yağ aynı yağdır ve spedgear şanzımana olur herhalde
    servise sordum onlarda,artık bu tutela bize gelmiyor başka muadil bir yağ geliyor onun yerine dediler
    bu konuda tereddütüm oldu biraz
    ikinci konu ise şanzıman filtre olayı.filtreyi sipariş ettim yağ ile beraber değiştirteceğim.Filtre şanzıman açılmadan değişebiliyormu?
    üçüncü konu ise araştırmam sonucu şanzımanın toplam yağ miktarının 4 lt olduğu bunun normal boşaltımla 2lt sinin boşaldığı gerisinin tork konvertöründe kaldığı,bizraz kullndıktan sonra tork konvertöründe kalan yağında karışacağı ve ikinci bir değişimle yağın aşağı yukarı tümden yenileneceği gibi bir yöntemle değişim yapılması gerektiği söyleniyor
    birde tork konvertörünün sökülmesi işlemi ile yapılan değişim var ama doğrusu şanzımanın açılması beni tedirgin ettiğinden bu yöntemi pek istemiyorum
    bilgi ve yorumlarını esirgemiyecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

• İyi Akşamlar. 2004 model palio speedgear otomatik aracimi geçen hafta aldım. 60000 km de. Şanzıman yağını değiştirmek için bosch Servise gittim. 4litre mobil atf marka yağ koymuşlar. Bende faturayı okuyunca gördüm. Acaba bu yağ sorun çıkartır mı? Forum da Tutela ng adlı yağdan başka yağ konmaz diye yazılmış. Benim haberim yoktu bundan. Serviste beni uyarmadı hiç.

• tutelanın ozellıklerıne denk gelıyorsa sorun yok ...forumlardan okudugum sanzıman yagları atf denılen yaglardada bırkac cesıdı var ve farklı modelı konuldugunda sanzımanda sorun yaratabılıyormus....sız kullanmadan konulan yagın bızım sanzımana uygunlugunu ıyıce arastırın yagı koyan servıse yag uygunlugunu teyıd ettırın ve garantı ısteyın uyumsuz olması durumundazararı karsılayacaklarmı sorun bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: scada

tutelanın ozellıklerıne denk gelıyorsa sorun yok ...forumlardan okudugum sanzıman yagları atf denılen yaglardada bırkac cesıdı var ve farklı modelı konuldugunda sanzımanda sorun yaratabılıyormus....sız kullanmadan konulan yagın bızım sanzımana uygunlugunu ıyıce arastırın yagı koyan servıse yag uygunlugunu teyıd ettırın ve garantı ısteyın uyumsuz olması durumundazararı karsılayacaklarmı sorun bakalım

Çok teşekkür ederim. Birde dikatimi çeken bir şey oldu. Şanzıman yağ cubugunun üstünde atf yazıyordu.

• atf ingilizce auotomatic tranmission fluid kelımesının kısaltması cubukta oyle yazması normal her aracınkınde yazıyor olmalı motor yag cubugundan ayırt etmek ıcın
  • Merhaba arkadaşlar yorumların hepsini okudum genel olarak herkes memnun.
    Ben 2003 model palio 1.2 speedgear otomatik vites 150.000km de araç buldum. Kazası yok fiyat olarak en son 18.000 tlye pazarlık yaptık sizce fiyat olarak nasıl?
    İstanbulda kullanacağım aracı kısa mesafelerde yakıt tüketimi nasıl olur güncel bir hesap yapan var mı ?
    Bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  • kısa mesafelerde 100km/10lt bulursunuz ıstanbul sehır ıcınde benım ortalamam 8.5-10 lt...alacagın aracın duzenlı bakımları yapılmısmı ozellıkle sanzıman yagı ve fıltresı degısım yapılmısmı bırde aldıgında sanzıman yagını fıltresını degıstırt bence
  • Merhaba herkese iyi geceler benim bir sorum olacak yaklasik 6 aydır palio speedgear kullanıyorum kısa bir süre önce ara ara yapmak kaydıyla vites gecislerinin oldugu ekran tamamen silinip bos kaliyor ve sol tarafta vites kutusu lambasi yanip yanip sonuyor neden olabilir bazen yaniyor bazen sonuyor sebebi ne olabilir sanzuman yagina baktirdim yag temiz cikti neden olabilir bu sorun tamirci surekli yanana kadar bekleyelim dedi basina gelen var mi acaba ? Saygilar tesekkur ederim

• Gururluguru G kullanıcısına yanıt
    5 senedır ıkı ayrı aracım oldu halende kullanıyorum karsılasmadım
  • Bana şanzıman yagi lazim arkadaslar. Filtresi felan. Nerden bulabiliriz

• istanbulaysanız beylıkduzu bırmotda garantılı olarak yaptırabılırsınız
  • Gururluguru G kullanıcısına yanıt
    merhaba ayni sorun benim arabamdada olmustu hem ekranda bazi harfler ve vites kutusu arizasi yaniyordu. Hatta bu ariza yuzunden geri vites lambası yanmadigi icin muayeneden gecememisti arabam otomatiklerde müşür şanzımanın icinde oluyormus. Sizdede ayni sorun varmı. Guzel bir ustaya yaptirdim 1000 TL masraf gitti. Şanzımanın icinde elektronik kart arizali oldugunu soylemisti

• vesbuci kullanıcısına yanıt
    Vesbucı@ bilgi icin tesekkurler
  • Alırken çok çekinmiştim. Bu nasıl bir araba. Çok farklı otomatik vites arabalar kullandım. Ama palio kadar başarılı değillerdi. Gerçekten mükemmel. Çok başarılı.

Edit: şanzıman 2 ay sonra bozuldu 3.000 tl masraf çıktı. Tamirattan sonra eskisi gibi olmadı. Ötme başladı. Tavsiye etmiyorum. Acı ve pahalı hir tecrübe ile yazıyorum :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaskastr -- 17 Mayıs 2016; 18:10:07 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.