Şimdi Ara

özelliştirmelerin dökümünü bilenler buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • -----------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar stratejik olarak verildi,peşkeş çekildi, vs vs bir sürü laf dolaşıyor.kimi iyi kimi kötü bu özelleştirmeler hakkında.merak ediyorum son 5 yılda yada sadece bu hükümet zamanında gerçekleştirilen özelleştirmeler de yabancı mıyerli şirketler mi önde? bütün özelleştirmeleri türk şirketler alıyor. yoksa özelleştirme karşıtları tamamen bir fiyasko mu?rahat battıkları için mi böyle çırpınıyorlar? yorumlarını yazın bilelim

• bence devlet süt yumurta et satmamalı kağıt üretimi demir üretimi vs şeylerle uğraşmamalı
    devlet teknoloji üretmeli iyi insan kaliteli insan üretmeli
    eğitim vermeli bilinçli insan yetiştirmeli
    dün köprüde ogs gişesine giriyorum gişe ile aramda 20 m var
    adam soldan direk önüme girdi ben sıradayım adam araya giriyor bu haram değilmidir
    siz banka kuyruğunda beklerken önünüze biri girse ne yapasınız aynı şey
    insanlar bilinçsiz cahil üniversite bitiriyor ama mesleği hakkında hiçbir şey bilmiyor sevmiyor ki mesleğini
    bi arkadaş elektrik muh bitirme ödevi yapıyor 3 kişi grup olmuşlar
    sene 1999 o zaman tl ye 100 de 80 dolara 100 de 12 falan faiz veriyor bankalar tam hatırlamıyorum şimdi
    bu arkadaşlar dolar ile iş yapacaklar projeleri gereği
    ama dolara tl gibi faiz koyuyorlar işin içinden çıkamıyorlar
    ben lise mezunuyum bana tel açtılar mevzuyu anlattılar ben de izah ettim de doğru yolu buldular
    işte böyle t.c nin hali

• quote:

Orjinalden alıntı: morcin

bence devlet süt yumurta et satmamalı kağıt üretimi demir üretimi vs şeylerle uğraşmamalı
    devlet teknoloji üretmeli iyi insan kaliteli insan üretmeli
    eğitim vermeli bilinçli insan yetiştirmeli
    dün köprüde ogs gişesine giriyorum gişe ile aramda 20 m var
    adam soldan direk önüme girdi ben sıradayım adam araya giriyor bu haram değilmidir
    siz banka kuyruğunda beklerken önünüze biri girse ne yapasınız aynı şey
    insanlar bilinçsiz cahil üniversite bitiriyor ama mesleği hakkında hiçbir şey bilmiyor sevmiyor ki mesleğini
    bi arkadaş elektrik muh bitirme ödevi yapıyor 3 kişi grup olmuşlar
    sene 1999 o zaman tl ye 100 de 80 dolara 100 de 12 falan faiz veriyor bankalar tam hatırlamıyorum şimdi
    bu arkadaşlar dolar ile iş yapacaklar projeleri gereği
    ama dolara tl gibi faiz koyuyorlar işin içinden çıkamıyorlar
    ben lise mezunuyum bana tel açtılar mevzuyu anlattılar ben de izah ettim de doğru yolu buldular
    işte böyle t.c nin hali
    arkadaşım ilk olarak konuyu dağıtmışsın ama ilk cümlende ana fikrini söylemişsin.

bir de ricam artık ülkemizi kötülemeyelim , dünyada kendini bu kadar kötüleyen başka bir ülke varmı bilemiyorum

• konu özü itibarı ile alakalı benim yazdıklarım
    ilk etapta alakasız gelebilir
    ben kötülemiyorum sadece durum ortada onu belirtmek istedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: morcin

konu özü itibarı ile alakalı benim yazdıklarım
    ilk etapta alakasız gelebilir
    ben kötülemiyorum sadece durum ortada onu belirtmek istedim

bu durum geçmişte kaldı ve umarımda hep öyle olacak

evet özelleştirmeye kesinlikle karşı olan arkadaşlar,sizlerin yanıtlarınızı bekliyorum
  • tüm kamu kurumları özelleşmeli.... 2 kere 2 dört. devlet her zaman rant kapısıdır.
  • Zarar eden ve devlete kambur olan kuruluşlar özelleştirilmeli...Bütün kamu kuruluşlarını nasıl özelleştirebilirsin yahu, bilmeden yazmak için yazmayın.Sağlık hizmeti veren hastanelerin hepsini özelleştirdik bakalım adam 500 milyon maaş alan bağkur sosyal güvenceli bi abimiz evlenmiş karısı hamile doğum yapacak, zaten doğum masrafı adamın neredeyse 1 aylık maaşı sen hangi akla hizmet bütün kamu kurumlarını özelleştirirsin....
    Yada Orman Bakanlığı bünyesindeki Bölge Müd. İşletme Müd. Şeflikler özelleştirildi aradık 177 yi Şurada yangın var diye, yok kardeşim bugün grev var gelemeyiz diyecekler o zaman göreceksiniz özelleştirmeleri.
    Özelleştirmenin amacı devletin karını arttırmaktır.Mesela maliyeti ve getirileri sıfır olan bir KİT devlet için zarardır.Aslında devlete herhangi bir zararı yokmuş gibi görünsede devlet o KİT i özelleştirip satış veya kira bedeliyle kara geçecek, bunun yanında KİT iken alamadığı vergiyi özelleştirdiği için alacak ikinci kez kara geçecek.
    Yani özelleştirme peşkeş çekilmediğinde doğru yapıldığında güzeldir faydalıdır...

Şu anda Erdemir, Türk Telekom, Seka vs. şirketler satıldı. Erdemir 12 şirket bünyesi demek yaklaşık 12 Milyar dolarlık bi şirket yıllık KArı 3,5 milyar dolar devlete kesinlikle kambur değil özelleştirilmesi bence yanlıştı.

Türk Telekomun son 3 yıllık kar oranları şu şekilde 1.5 milyar $, 1.2 milyar $, 1 milyar $ satış fiyatı 6 milyar $
    yani 5 yıllık kar oranına elinizdeki malı satıyorsunuz....

Seka balıkkesir kağıt fabrikası 1.1 milyar $ satış Fiyatı, bu fabrikadaki teçhizat , demişrbaş, lojmanlar ve arazi nin ederi zaten 1.1 milyar $ ederken nasıl bu fiyatlarla özelleştirmeler yapılıyor anlamıyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: darker

tüm kamu kurumları özelleşmeli.... 2 kere 2 dört. devlet her zaman rant kapısıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: Game Over

Zarar eden ve devlete kambur olan kuruluşlar özelleştirilmeli...Bütün kamu kuruluşlarını nasıl özelleştirebilirsin yahu, bilmeden yazmak için yazmayın.Sağlık hizmeti veren hastanelerin hepsini özelleştirdik bakalım adam 500 milyon maaş alan bağkur sosyal güvenceli bi abimiz evlenmiş karısı hamile doğum yapacak, zaten doğum masrafı adamın neredeyse 1 aylık maaşı sen hangi akla hizmet bütün kamu kurumlarını özelleştirirsin....
    Yada Orman Bakanlığı bünyesindeki Bölge Müd. İşletme Müd. Şeflikler özelleştirildi aradık 177 yi Şurada yangın var diye, yok kardeşim bugün grev var gelemeyiz diyecekler o zaman göreceksiniz özelleştirmeleri.
    Özelleştirmenin amacı devletin karını arttırmaktır.Mesela maliyeti ve getirileri sıfır olan bir KİT devlet için zarardır.Aslında devlete herhangi bir zararı yokmuş gibi görünsede devlet o KİT i özelleştirip satış veya kira bedeliyle kara geçecek, bunun yanında KİT iken alamadığı vergiyi özelleştirdiği için alacak ikinci kez kara geçecek.
    Yani özelleştirme peşkeş çekilmediğinde doğru yapıldığında güzeldir faydalıdır...

Şu anda Erdemir, Türk Telekom, Seka vs. şirketler satıldı. Erdemir 12 şirket bünyesi demek yaklaşık 12 Milyar dolarlık bi şirket yıllık KArı 3,5 milyar dolar devlete kesinlikle kambur değil özelleştirilmesi bence yanlıştı.

Türk Telekomun son 3 yıllık kar oranları şu şekilde 1.5 milyar $, 1.2 milyar $, 1 milyar $ satış fiyatı 6 milyar $

Seka balıkkesir kağıt fabrikası 1.1 milyar $ satış Fiyatı, bu fabrikadaki teçhizat , demişrbaş, lojmanlar ve arazi nin ederi zaten 1.1 milyar $ ederken nasıl bu fiyatlarla özelleştirmeler yapılıyor anlamıyorum.
    quote:

tüm kamu kurumları özelleşmeli.... 2 kere 2 dört. devlet her zaman rant kapısıdır.

Sevgili GameOver devlet bu kurumların hepsini özelleştirmemiştir Ayrıca erdemir özelleştirmeside şartlıdır.

Devlet bu özelleştirmelerden aldığı sıcak parayla iç borçlarını kapatır, yeni yatırımlar yapar.

Ayrıca devletin bu kurumlara -Erdemir,seka,tüpraş- yeni yatırımlar yapacak hali yoktur.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ottoman_Boy

quote:

Orjinalden alıntı: Game Over

Zarar eden ve devlete kambur olan kuruluşlar özelleştirilmeli...Bütün kamu kuruluşlarını nasıl özelleştirebilirsin yahu, bilmeden yazmak için yazmayın.Sağlık hizmeti veren hastanelerin hepsini özelleştirdik bakalım adam 500 milyon maaş alan bağkur sosyal güvenceli bi abimiz evlenmiş karısı hamile doğum yapacak, zaten doğum masrafı adamın neredeyse 1 aylık maaşı sen hangi akla hizmet bütün kamu kurumlarını özelleştirirsin....

quote:

Sevgili GameOver devlet bu kurumların hepsini özelleştirmemiştir Ayrıca erdemir özelleştirmeside şartlıdır.

Devlet bu özelleştirmelerden aldığı sıcak parayla iç borçlarını kapatır, yeni yatırımlar yapar.

Ayrıca devletin bu kurumlara -Erdemir,seka,tüpraş- yeni yatırımlar yapacak hali yoktur.

Sevgili Ottoman_Boy kardeşim özelleştirme dediğin hadise ihaleyle Kit olan kurumların özel olması değilmidir.

Ben anlatmak istediğimi aslında çok açık anlattım, sıcak para deyip durmayın...

İDDAA EDİYORUM BUGÜN SICAK PARA DİYE BAĞIRANLARINDAN HİÇ BİRİ SICAK PARANIN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLMİYORLAR...İyi o zaman benim de sizin deyiminizle sıcak param var, karşıyaka yalıdaki belediyeye ait balık restarantını bana ihale etsinler maliyet fiyatına sadece o binanın oraya dikimi ve içinde ki demirbaşlarla(Aynı Seka da olduğu gibi)...özelleştirme yapılırken devlet maliyet fiyatına özelleştirme yapmamalı, aynen bunu araba fiyatı gibi düşün 8 milyarlık arabanın ilk fiyatı 10 milyardan açılır pazarlıkla orata yol bulunur devlette bunu yapmalı özelleştirmelerinde max. kar oranıyla...

Sıcak para soğuk para kavramlarını kim çıkardıysa onu da kıstırmayayım gecenin bi körü tenha sokaklarda ne kadar sıcak parası warsa alacam hepsini...Bak borsa cayır cayır yükseliyo Oleeey enflasyon %3 ohaaa TR ekonomisi aldı başını gidiyor, gidiyor da Asgari ücret neden hala 400 milyon...

Çüş be Game Over ekonomi düzeliyo işte safmısın olm sen sıcak para giriyo ülkeye borsa yükseliyo ülkede en alt kesimle en üst kesimin gelirleri arasında 242 kat var sen şimdi sıcak parayla bu farkın nasıl kapatılacağını düşünemezsin de Game Over...

Gün gelirde yabancılar(Ki bunlar şu anda İMKB de %67 lik hisseye sahipler demek istediğimi umarım anladınız parantez içinde) bu sıcak parayı çekerlerse üstüne artık sıcak mı yoksa soğuk mu su içersiniz bilmem...

• arkadaşlar görünen o ki bu özelleştirme karşıtşları balondan ibaret.yani orası satılmasın ,burası bizim malımız diye kör kör milliyetçilik yapmayın.genelde böyle milliyetçiler ülkesi tehlikedeyken gemiyi ilk terkedecek farelerdirler.yanılıyormuyum? o kadar ses o kadar tantana şimdiyse tık yok.yazık ,üzülmemek elde değil.
  • Sen kimsin ki kime balon diyosun!!!
    Bak hala ülkeyi terketmeyenler var size rağmen???Bu ülke için en büyük tehlike sizsiniz aslında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Game Over -- 14 Ekim 2005, 17:50:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.