Şimdi Ara

Özel Video: Nokia neden Android cihaz üretmiyor, tabletlere sıcak bakıyor mu ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
3
Favori
4.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen kendini yorma, senin özrünü istemiyorum.

Öyle bir fan boy düşünün ki,

+ Utanmadan sıkılmadan fake hesabı olduğunu kabul ediyor,

+ O hakaretleri kendimde gerçek hesabımdan yazabilecek yüreği göremedim diyor,

+ Ve ekliyor hakaretleri, küfürleri, bel altı esprileri yani onları aslında sana yazmıştım diyor, üstüne alınması gereken sensin diyor, (buradaki alakayı anlayabilmeniz zor, kendilerinin yazıp kendilerinin çizdiğini düşünüyorum, yaş olarak normal karşılamak gerek, hayal güçleri üst sınırda malum) )

+ Bunları yapmaktan dolayı, kendini "İnsanlık Dersi vermiş" biri olarak tanımlıyor.

+ Ve bütün bunlardan dolayı utanmadığını, sıkılmadığını açık bir şekilde belli ediyor.

Şener Şen : + Yaptım evet yaptım ama bi sor niye yaptım? (Banker Bilo)

• quote:

Orijinalden alıntı: hawloo

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Spak

Sen kendini yorma, senin özrünü istemiyorum.

Öyle bir fan boy düşünün ki,

+ Utanmadan sıkılmadan fake hesabı olduğunu kabul ediyor,

+ O hakaretleri kendimde gerçek hesabımdan yazabilecek yüreği göremedim diyor,

+ Ve ekliyor hakaretleri, küfürleri, bel altı esprileri yani onları aslında sana yazmıştım diyor, üstüne alınması gereken sensin diyor, (buradaki alakayı anlayabilmeniz zor, kendilerinin yazıp kendilerinin çizdiğini düşünüyorum, yaş olarak normal karşılamak gerek, hayal güçleri üst sınırda malum) )

+ Bunları yapmaktan dolayı, kendini "İnsanlık Dersi vermiş" biri olarak tanımlıyor.

+ Ve bütün bunlardan dolayı utanmadığını, sıkılmadığını açık bir şekilde belli ediyor.

Şener Şen : + Yaptım evet yaptım ama bi sor niye yaptım? (Banker Bilo)

Fake hesap değildi.

O hesaptan ban yemek istemedim, giderse o gitsin demek istedim.

Niye göreyim, bu hesapta tanıdığım o kadar arkadaşım var niye silinip yok olsun gitsin?

İşte bunları utanmadan sıkılmadan yazıyorum.

Sana yazdığımı nereden saçmalıyorsun? Birisi dedi kıçımla gülerim, dedim bende ss atta bizde gülelim. Beş kötü? Gayet güzel espri. Bel altı bir şey olsaydı o hesap ban yerdi.

Bunları yazmaktan değil silinen bir kaç mesajımdan insanlık dersi verdiğimi soyluyorum.

ben sana haysiyetsizliğimi terbiyesizliğimi yaz diyorum sen hala saçmalıyorsun ve beni suçlu olmadan suçlu gibi göstermeye çalışılıyorsun. Kim kime lakap taktı, kim kimin mesajlarını ne zamandan beri galeye almayıp saçmalamak için uğraşıyor.

Seni Allaha havale ediyorum.

"İşte bunları utanmadan sıkılmadan yazıyorum. "

BUNU, tekrar tekrar duyduğuma çok sevindim. Benden sana karşı haysiyet, terbiye, yorumumu bekliyorsun? Şu topice yazdığın 4-5 yorumu oku, özellikle fake hesap konusundaki kendi görüşlerini, emin ol benim yorumuma gerek kalmaz, beni yorma güzel kardeşim. Ok?

Kardeşim birde senden ricam, imzana, bu hesabın fakesi "BM severdir, küfürlerimi, hakaretlerimi, oradan yazıyorum" yazarmısın ? Tam olsun.. Hadi.

Artık ne demek istediğini kendinde bilmiyorsun işin komik tarafı Bu kadar heyecan yapma.

En başta ne diye benim alınmam gerektiğini ima ediyordun? Bana yazmadıysan, benim şahsıma yönelik bir hakaret, küfür iletmediysen ne ala, bu durumda beni artık fakeniz de ilgilendirmez, hakaretinde, insanlık dersinizde, konu malum sakız misali hani.

• (ne kadar kurumsallıktan uzak bir röportaj olmuş; gerek sen li ben li hitaplar, gerek kişisel alan sınırlarını zorlayıcı yakınlık. çiçek hanım sanki nokia türkiye genel müdürü değil de bi donanım haber editörü...)
    nokia microsoft ortaklığında ise her iki şirket de en akıllıca hareketi gerçekleştirdi. ancak bu harekette nokia üzerine düşeni fazlasıyla yapmasına karşın mağlesef microsoft henüz üzerine düşeni tamamen yapamadı. sırf bu nedenle bi sonraki telefonumu da nokia almak istediğim halde 1 yıldır microsofttan beklediğim gelişmeyi göremediğim için araya android sıkıştırdım.
  • Sana geçen gün cevap verdiğimde, oldukça ciddiyetsiz bir şekilde cevap verdin. Şimdi gelip burada "seviyeli varsa gelsin" muhabbetine çekme olayı. Önce ciddi olmayı öğren. Ben hiçbir markanın fan boyu değilim öncelikle sana bunu belirteyim. Nokia 920 kullanıyorum ama en beğendiğim telefon iPhone modelleridir.

Bilmiyorum hayatında ilk defa mı akıllı telefon alıyorsun ya da defalarca aldın ama en çok Sony Xperia Z'yi mi sevdin, anlayamıyorum. Her neyse bu kısım beni ilgilendirmez zaten. Ama forumun her "Nokia" konusunda gelip "Nokia pis, Nokia kaka" diye ortalarda dolaşırsan, elbet biri çıkar sana cevap verir. Herkesin neye ihtiyacı varsa ya da göz zevki hangisinden hoşlanıyorsa onu kullanması taraftarıyım. Ben Xperia Z alacaktım ama gözümle gördüğümde hoşuma gittiğinde 920 almaya karar kıldım. Küçük ekranlı diye iPhone almadım çok merak ediyorsan. Ayrıca "Android" bana göre bir iOS çakması ve hep öyle kalacak. Tek farkı kişiselleştirme ve ufak tefek şeyler işte. Kişiselleştirme kısmı burada çok göz boyuyor ama 6 ay kullanımdan sonra Android telefonlarının halini görüyoruz.

Ben istersem iPhone alırım istersem Samsung veya istersem Nokia. Ya da istersem Sony. Sen kim oluyorsun da gelip her bölümde Nokia düşmanlığı yapıyorsun? Görüş bildirmek ayrıdır senin yaptığın ayrıdır. 95'li troll dediğin adamdan bir farkın olduğunu düşünüyorsan eğer yanılıyorsun kardeşim.

Ben stabil, farklı bir telefon istiyordum Nokia 920 aldım. Ama sana eksiklerini çatır çatır sayarım, senden daha dobra sayarım hatta çünkü bizzat kullanıyorum. Ama hoşuma giden yerleri de sunarım. Android'i de çok iyi biliyorum. Xperia Z'yi de.

Sana tavsiyem, hayatında ilk defa eline telefon almış gibi her forumda fanboyluk yapmaktan vazgeç. Tartışacaksan eğer biriyle önce ciddi olmayı öğren. Kanıt sun dediğinde sana Microsoft bloğunu attığımda verdiğin çocukça cevap aklımda.

Neyse iyi forumlar herkese, kim neyi seviyorsa, istiyorsa onu kullansın.

• Nokia bana göre iyiki android kullanmıyor.Android artık ayağa düştü ve marketi içler açısı durumdadır. Bana göre meego ile devam etseydi daha iyi olurdu ama wp de gayet güzel bir seçenektir.;Androidi bende sevmiyorum hantal kalıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hemen hemen aynı konuları ele aldığınız iki nokia videosu yayınlamanız çok saçma olmuş...

• quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

Sana geçen gün cevap verdiğimde, oldukça ciddiyetsiz bir şekilde cevap verdin. Şimdi gelip burada "seviyeli varsa gelsin" muhabbetine çekme olayı. Önce ciddi olmayı öğren. Ben hiçbir markanın fan boyu değilim öncelikle sana bunu belirteyim. Nokia 920 kullanıyorum ama en beğendiğim telefon iPhone modelleridir.

Bilmiyorum hayatında ilk defa mı akıllı telefon alıyorsun ya da defalarca aldın ama en çok Sony Xperia Z'yi mi sevdin, anlayamıyorum. Her neyse bu kısım beni ilgilendirmez zaten. Ama forumun her "Nokia" konusunda gelip "Nokia pis, Nokia kaka" diye ortalarda dolaşırsan, elbet biri çıkar sana cevap verir. Herkesin neye ihtiyacı varsa ya da göz zevki hangisinden hoşlanıyorsa onu kullanması taraftarıyım. Ben Xperia Z alacaktım ama gözümle gördüğümde hoşuma gittiğinde 920 almaya karar kıldım. Küçük ekranlı diye iPhone almadım çok merak ediyorsan. Ayrıca "Android" bana göre bir iOS çakması ve hep öyle kalacak. Tek farkı kişiselleştirme ve ufak tefek şeyler işte. Kişiselleştirme kısmı burada çok göz boyuyor ama 6 ay kullanımdan sonra Android telefonlarının halini görüyoruz.

Ben istersem iPhone alırım istersem Samsung veya istersem Nokia. Ya da istersem Sony. Sen kim oluyorsun da gelip her bölümde Nokia düşmanlığı yapıyorsun? Görüş bildirmek ayrıdır senin yaptığın ayrıdır. 95'li troll dediğin adamdan bir farkın olduğunu düşünüyorsan eğer yanılıyorsun kardeşim.

Ben stabil, farklı bir telefon istiyordum Nokia 920 aldım. Ama sana eksiklerini çatır çatır sayarım, senden daha dobra sayarım hatta çünkü bizzat kullanıyorum. Ama hoşuma giden yerleri de sunarım. Android'i de çok iyi biliyorum. Xperia Z'yi de.

Sana tavsiyem, hayatında ilk defa eline telefon almış gibi her forumda fanboyluk yapmaktan vazgeç. Tartışacaksan eğer biriyle önce ciddi olmayı öğren. Kanıt sun dediğinde sana Microsoft bloğunu attığımda verdiğin çocukça cevap aklımda.

Neyse iyi forumlar herkese, kim neyi seviyorsa, istiyorsa onu kullansın.

Bana cevap vermek "istediğinde" diyeceksin arkadaşım, ki ben sana gerekli yanıtı verdim. Sen anlamamış olabilirsin. Hiç bir marka fanı olmadığın belli, olur öyle canım, sıkma sen tatlı canını. Şimdi niye atlıyorsun, bozulduğun bir durum mu var yoksa, ya da senin bir yerine dokunan bir şey ?

"Bıdı bir bıdı iki bıdı üç. Neyse ya beni ilgilendirmez zaten." - "Bıdı bıdı istediğimi alırım, bıdı bıdı sen kimsin karışıyosun. Androidlerin hali ortada, pis android, çakma android"

Komiksin vesselam. Azcık samimi olur insan, bir dediğin ötekini tutsun. Bana tercihlere karışma diyorsun aklınca. Asıl sen kimsin ki, hangi hadle Android şöyledir böyledir geveliyorsun. Ya hepten saygı duy milletin tercihine, yada sus. Nasıl olsa Android düşmanlığı yapan Nokiacı arkadaşlar senin yerine yapar o işi. Azıcık forumda gezinmen yeterli olur görebilmen için seninkileri, tam mesaideler çok çalışkanlar, dört bir koldan vallaha billaha. Sonuç olarak Androidin karşısına WP denen sistemle gelme kardeşim. Tamam? Daha da Android şöyledir, İOS şöyledir, Windows Phone şöyledir böyledir konularına hiç girmeyeceğim. Göz boyama işini kimin işletim sisteminin becerdiğini sen daha iyi bilirsin.

Benim tercih çetere mi çok mu merak ediyorsun bilmiyorum. İlk defa değil, elbette defalarca da değil 2. akıllı telefonum Xperia Z. Çok sık telefon değiştiren biri değilim. Daha önce Xperia T düşünüyordum, Türkiye'ye gelmediği için almadım, ki zaten niyetlendiğimde Z çıktı. Kaliteli, ihtiyaçlarımı karşılayan, yüksek seviyede bir cihaz arıyordum, Sony'e güvendiğim için bu cihazı tercih ettim. Cihazımdan memnunmuyum? elbette. Başıma bir şey gelmeyecekse! şuanda piyasada ki tek rakibi HTC One. (Dedim ya benim tercihim, benim yorumum) Beğenmediğim yanı varmı, niye olmasın ? Bu cihazlar kusursuzsa sonraki modeli kime satacaklar ? Bataryası vasat mesela bence. Yada ben çok sevdiğim, çok kurcaladığım için öyle. Ekranına falan laf atıyorlar, güncellemeye kadar evet, güncellemeden sonra hayır. Güncellemeden sonra ekranına laf atan taş olur.

Kimileri gibi kendini militan zanneden fanlardan değilim ben, bunu yargılamak senin haddine kalmadı. Iphoneları severim mesele ama düşecek pazar payı 2 yıla. Hatta HTC One harika bir cihaz. HTC doğru yolda. Yalan yok Samsung S2 olmasaydı, öyle bir telefon çıkmasaydı Iphone dışında beğenebileceğim akıllı telefon olmazdı şuanda oda var. Ama Samsungun telefon stratejisinde çokta doğru yolda olduğunu düşünmüyorum, yinede bedava, kızılay dağıtmış gibi satıyor ilginç. Sony ise Xperia Z'den önce Xperia Z'den sonra. Bunları söyleyince noldu yani öldük mü ? Kendini sözde en doğrucu ilan ediyorsun, bizi fanboy. Dedik ya, sende gram samimiyet yok. Nokiacı arkadaşlarının yazdıklarını gözmezden geliyorsun buda bize karakterin hakkında bilgi veriyor.

Mesajları nasıl bir görüşle, nasıl bir objektiflikle ve şeffaflıkla okuyorsun bilemedim ancak bir kere şunu kafana sok ! Senin dediğin karalama işine Nokia fanları bakıyor güzel arkadaşım benim. Her Nokia konusunda, her 920 konusunda her 1020 konusunda; doğruluğu bile belli olmayan kamera karşılaştırmaları, Nokia hakkında en ufak olumsuz yorumda 3-4 kişi ile birlikte trollük yapmalar, eksi basmayı artı basmayı iş sananlar, muhakkak Nokia dışındaki diğer bütün markaların modelleri kötülemeler, 920 karşısında Xperia Z, S4 gibi aletleri çöp olarak görmeler, her Nokia konusunda diğer markalara karşı muhakkak bir çamur atmalar vardır dikkat edersen. Ben Nokiacıyım ama şu şu eksiği var diyeni bile "eksi yağmuru" na tuttuğunu gördüm bu arkadaşların.

Burada her yoruma sazan gibi atlayan varsa, durup bir düşünmek gerek, "her şey karşılıklı" demişler. Önce karşındakine saygı duyacaksın, sonra saygı göreceksin. Bu kadar basit.

Kim neyi seviyorsa, istiyorsa onu kullansın. Bunu sen yazdın değil mi ? Ama buradaki arkadaşlar bunun tam aksini istiyor o nasıl olacak ?

Tekrar yazalım ne demişler, önce sen saygıyı göster, sonra bekle..

İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alper#

@Blackened_61 Android'i Samsung'dan ibaret sanan insan ver.78967

Wokia'nın işi eskisi gibi kolay değil. Bir özellik koy daha yolla piyasaya. Zaten aaa abi yeni bir özellik deyip alan sazanlar çoktu. Nede olsa Symbian işletim sistemi pazarın kalbiydi.

Şimdi ne dayacak Symbian kaldı nede başka bir işletim sistemi. Hele Windows Phone HTC attığı kazığı diğer firmalar kolay kolay unutmaz. Wokia istenilen olmaya devam ediyor ve Nokia ile Windows Phone özdeşleşiyor.

Android'i kötüleyen insanları merak ediyorum. Android olmasaydı şuan ki donanımlar bu kadar gelişmezdi. Wokia hala çift çekirdek koysun sırf ilerde biz dört çekirdek koyduk demek için :)

Şimdi birileri atlar yok optimizasyon yok o yok bu. Bizde isteriz iyi oturan işletim sistemi ama donanım günümüzde gelişmeye daha açık olmalı. Donanım böyle devam ederse oturmuş olacak. Yazılım işi kolay bir iş değil. Bir basit hata yüzünden saatlerce kafa patlattığım oldu. iOS 7 bile ilklerde forumda gördüğüm kadar oturmuş bir işletim sistemi değildi. Zamanla bunuda çözüyorlar. Bide Android çok fazla yenilik yapmaya çalışıyor. Buda yapacakları iş çok ve bunlardan doğacak hatayı çözmek için zaman az anlamına geliyor. Burada işletim sistemlerini kodlayanlar bizim gibi insan. Elbette insan eli değmiş her şeyde birşeyler ters çalışacak.

Daha sonrası Android'in üstüne giydirmeler geliyor ve bunlarda performansı baltalayan temel faktörler.

Wokia alan adam belli. Videoda zaten güzel anlatıldı.

Android'den istediğini bulamayan, beğenmeyen varsa yıkıcı eleştiri yapmaktan uzak dursunlar. Çünkü ne kadar saçma insan olduklarını her dakika belli ediyorlar.

Unutmayın, çamur attığınız, dandik dediğiniz işletim sistemi şuan Nokia bu denli çaba göstermesini sebep vermiştir. Android olmasaydı Nokia hala Symbian'ı zorlardı

Android biter gelecekte başka bir işletim sistemi olur. Bunun sebebi her zaman Linux çekirdeğini kullanan bir işletim sistemi olmak zorunda. Açık kaynak kodlu yazılım her zaman olacak. Bu nerede çıktı diyenler varsa insanlarımız custom rom olsun bazı şeyleri değiştirip kendince bir sistem oluşturup paylaşmak ve kullanmayı seviyor.

Herneyse konu daha çok dağılmadan şunu diyorum Android gider Fandroid gelir. Her zaman bir işletim sistemi temel alınıp piyasa sürüklenir.

Bir işletim sistemi her zaman kötülenir. Ama Android gitmesi artık günümüzde geçerli bir şey değil, şunu kabul edin :)

android değil, ios olmasaydı bu kadar işler büyümezdi oturma organlarımızdan sallamayalım

• WP'nin mağazası çok kötü demek, WP'ye hakaret etmek ya da amaçsızca eleştirmek değildir. Android telefonlarda bulut işletim sistemi kullandıkları için belli bir yerden sonra şişme yapıyor. Ne yazık ki bu böyle. Her telefonda yapmak zorunda değil ama benim gördüklerimde yaptı maalesef. Benim senin Xperia Z kullanmana lafım yok. Aksine beğendiğim bir telefon. Sony markasını beğeniyorum ki Android alsaydım alacağım tek marka Sony olacaktı. O yüzden anlamsızca benim telefonuma ne karışıyorsun deme, boşuna.

Nokia'nın deli gibi savunuculuğunu yapan kimseye cevap vermedim şu zamana kadar ciddiye de almadım. Almamda. Bunu iPhone fanları içinde yaparım Samsung ve Sony fanları içinde. Onlar gelip istediği kadar yorum yapabilirler benim umurumda olmaz. Ama senin gelip, ciddiyet demen komiğime gitti. Geçen sefer attığın mesajları aç bir daha oku istersen. "kim 36 ay destek verirmiş muhahahah" sence bu mesajdan sonra ne kadar ciddiye alınacak bir insansın? Cevap dahi vermedim zaten.

Samimi olmayan sensin. Benim orada dediklerimin tersine bir şey söylemediğimi görmen çok zor olmayacak eminim. Ama her cümlemi alıp başka bir şekle sokmaya kalkınca öyle oluyor ne yazık ki. Android şişiyor diyorum iftira atıyormuşum gibi davranıyorsun. iOS ve WP çok kapalı işletim sistemi dediğimde iftira atmış mı oluyorum? Nokia fanboylarını ciddiye almıyorum. Pekte umurumda değiller. Her cihazın eksisi var dediğin gibi. 920'nin bataryası da vasat denilecek seviyede.

Ne zaman bir nokia konusuna girsem, 20 tane gülücüklü mesajınla karşılaşıyorum. Android, iOS veya WP tartışmaları elbet olur. Bende katılırım gerekirse, Android böyledir şöyledir derim elbet fikrim vardır. Seninde olacak. Memnun kalacaksın ya da kalmayacaksın, belirtirsin ben buna laf söylemedim. Gelip benimle WP böyle, Android böyle diye tartışırsın. Gayet iyi dinlerim seni. Cevapta veririm kendi bilgilerim dahilinde.

Ama bana samimi değilsin derken, kendi samimiyetini bir sorgula. Ben kendime asla en doğru biliyorum demedim dememde. Ayrıca Nokia trollerine her mesajında yorum vermeye kalkarsan ya bu troller susmuyor demeye hakkın yok. Troll her konuda var, ortaya çıkıyorlar. Ama kusura bakma sen o trolleri kaşıyorsun. Yorumlarını bilmesem derim ki haklı adam. Bi yerde haklısın aslında ama yorumlarını görüyorum biliyorum üzgünüm. Samimi değilsin seviye konusunda.

Neyse kalp kırmaya gelmedim. Ama insanların doğruluğunu ve samimiyetini tartmaya kalkmadan önce, kendini tart derim.

İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: insunwetrust

WP'nin mağazası çok kötü demek, WP'ye hakaret etmek ya da amaçsızca eleştirmek değildir. Android telefonlarda bulut işletim sistemi kullandıkları için belli bir yerden sonra şişme yapıyor. Ne yazık ki bu böyle. Her telefonda yapmak zorunda değil ama benim gördüklerimde yaptı maalesef. Benim senin Xperia Z kullanmana lafım yok. Aksine beğendiğim bir telefon. Sony markasını beğeniyorum ki Android alsaydım alacağım tek marka Sony olacaktı. O yüzden anlamsızca benim telefonuma ne karışıyorsun deme, boşuna.

Nokia'nın deli gibi savunuculuğunu yapan kimseye cevap vermedim şu zamana kadar ciddiye de almadım. Almamda. Bunu iPhone fanları içinde yaparım Samsung ve Sony fanları içinde. Onlar gelip istediği kadar yorum yapabilirler benim umurumda olmaz. Ama senin gelip, ciddiyet demen komiğime gitti. Geçen sefer attığın mesajları aç bir daha oku istersen. "kim 36 ay destek verirmiş muhahahah" sence bu mesajdan sonra ne kadar ciddiye alınacak bir insansın? Cevap dahi vermedim zaten.

Samimi olmayan sensin. Benim orada dediklerimin tersine bir şey söylemediğimi görmen çok zor olmayacak eminim. Ama her cümlemi alıp başka bir şekle sokmaya kalkınca öyle oluyor ne yazık ki. Android şişiyor diyorum iftira atıyormuşum gibi davranıyorsun. iOS ve WP çok kapalı işletim sistemi dediğimde iftira atmış mı oluyorum? Nokia fanboylarını ciddiye almıyorum. Pekte umurumda değiller. Her cihazın eksisi var dediğin gibi. 920'nin bataryası da vasat denilecek seviyede.

Ne zaman bir nokia konusuna girsem, 20 tane gülücüklü mesajınla karşılaşıyorum. Android, iOS veya WP tartışmaları elbet olur. Bende katılırım gerekirse, Android böyledir şöyledir derim elbet fikrim vardır. Seninde olacak. Memnun kalacaksın ya da kalmayacaksın, belirtirsin ben buna laf söylemedim. Gelip benimle WP böyle, Android böyle diye tartışırsın. Gayet iyi dinlerim seni. Cevapta veririm kendi bilgilerim dahilinde.

Ama bana samimi değilsin derken, kendi samimiyetini bir sorgula. Ben kendime asla en doğru biliyorum demedim dememde. Ayrıca Nokia trollerine her mesajında yorum vermeye kalkarsan ya bu troller susmuyor demeye hakkın yok. Troll her konuda var, ortaya çıkıyorlar. Ama kusura bakma sen o trolleri kaşıyorsun. Yorumlarını bilmesem derim ki haklı adam. Bi yerde haklısın aslında ama yorumlarını görüyorum biliyorum üzgünüm. Samimi değilsin seviye konusunda.

Neyse kalp kırmaya gelmedim. Ama insanların doğruluğunu ve samimiyetini tartmaya kalkmadan önce, kendini tart derim.

İyi geceler.

Samimiyet konusunda kendini tartması gereken bir kişi varsa o da sensin kardeşim.

36 ay konusunda hala aynı tavırdayım. Gerekli cevabı verdim.

Du bakalım hatta yetmez, bi daha yazalım,

+ 36 ay güncelleme

-

Hatta bonus,

+ Ara Yüz kasmıyor

-

Gene komiğine gidebilir, hiç sorun değil. İstersen gene yanıt vermeyebilirsin ha nasıl olur ?

Ben handayım, sen dağda. Gecenin 3'ünde hala Android, WP, İOS diyorsun kardeşim. Kafa bu bre insafsız

Hala WP şöyledir böyledir, Android şöyledir böyledir diyorsun. Android şişiyor Andriod böyle şöyle, ondan sonra "Sen kimsin ki insanların tercihlerini sorguluyorsun". Daha da ileri gidip lafları çekiştirdiğimi söylüyorsun. Benim çekiştirdiğim bir şey yok. Her şey ortada. Ama Nokia işletim siteminin bi genişliği özgürlüğü, bi marketi bi herkese hitap eden ara yüzü bile yok desek, bizi asarlar. Aramızda bu tartışma yaşanmasa iddia ediyorum sende atlardın. Samimiyet hani.

Misal yine bende diyorum ki 920 rakiplerinin yanında orta seviye sıradan bir cihaz. Kim ne derse desin, Androide laf atınca, WP'ye laf atınca bişey yoksa, bunda hiç bir şey yok. Ne Z'nin, ne S4'ün ne One'ın yanında duramaz. Bazı hayalperest arkadaşlara göre bu yorum küfürden daha ağır, daha katı bir cümlecik, ya onu napcaz?

Kusura bakma ama çok boş yazıyorsun. Kimse sana telefonuma niye karışıyorsun demedi, merak mı ediyorsun dedim. Lafa laf katma.

Troll konusunda sana danışma ihtiyacı duymuyorum. Yüz vermeyeceksin, kural bu. Kaşınan trolse, kaşırım, sorun yok. Saygı duyuyorsa az çok senin gibi ona göre konuşurum. Adamına göre muamele. Bilmem anlatabildim mi.

Kalkıp "Nokia fanboylarını ciddiye almıyorum. Pekte umurumda değiller." diyorsan, bana az da olsa hak veriyorsun demektir. Objektif ve şeffaf olabilirsen birazcık. Yok ne alakası var diyorsan, sen mesajlarımı tekrar tekrar oku, bir daha düşün, öyle yanıt ver kardeşim. Hala anlamıyorsan zaten yanıt vermene gerek yok. Maşallah, konuyla hiç bir alakası olmayan şeyleri dahi anlatıyorsun bana, sanki kitap yazıyor

Hadi iyi geceler. Çok mu zıt gidiyoruz, aslına bakarsak sana bazı yerlerde katılmasam da, katıldığım yerlerin var. Ama dediğim gibi objekliflik, samimiyet, anlayış bazen önemlidir. 36 ay konusunda senle belki yine tartışabiliriz, gelecek aylarda. Bu sefer mobilde değil de, PC'de yakalarsan, kitabı benim yazma olanağım yüksek. Selametle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Marge Simpson

quote:

@Blackened_61 Android'i Samsung'dan ibaret sanan insan ver.78967

Wokia'nın işi eskisi gibi kolay değil. Bir özellik koy daha yolla piyasaya. Zaten aaa abi yeni bir özellik deyip alan sazanlar çoktu. Nede olsa Symbian işletim sistemi pazarın kalbiydi.

Şimdi ne dayacak Symbian kaldı nede başka bir işletim sistemi. Hele Windows Phone HTC attığı kazığı diğer firmalar kolay kolay unutmaz. Wokia istenilen olmaya devam ediyor ve Nokia ile Windows Phone özdeşleşiyor.

Android'i kötüleyen insanları merak ediyorum. Android olmasaydı şuan ki donanımlar bu kadar gelişmezdi. Wokia hala çift çekirdek koysun sırf ilerde biz dört çekirdek koyduk demek için :)

Şimdi birileri atlar yok optimizasyon yok o yok bu. Bizde isteriz iyi oturan işletim sistemi ama donanım günümüzde gelişmeye daha açık olmalı. Donanım böyle devam ederse oturmuş olacak. Yazılım işi kolay bir iş değil. Bir basit hata yüzünden saatlerce kafa patlattığım oldu. iOS 7 bile ilklerde forumda gördüğüm kadar oturmuş bir işletim sistemi değildi. Zamanla bunuda çözüyorlar. Bide Android çok fazla yenilik yapmaya çalışıyor. Buda yapacakları iş çok ve bunlardan doğacak hatayı çözmek için zaman az anlamına geliyor. Burada işletim sistemlerini kodlayanlar bizim gibi insan. Elbette insan eli değmiş her şeyde birşeyler ters çalışacak.

Daha sonrası Android'in üstüne giydirmeler geliyor ve bunlarda performansı baltalayan temel faktörler.

Wokia alan adam belli. Videoda zaten güzel anlatıldı.

Android'den istediğini bulamayan, beğenmeyen varsa yıkıcı eleştiri yapmaktan uzak dursunlar. Çünkü ne kadar saçma insan olduklarını her dakika belli ediyorlar.

Unutmayın, çamur attığınız, dandik dediğiniz işletim sistemi şuan Nokia bu denli çaba göstermesini sebep vermiştir. Android olmasaydı Nokia hala Symbian'ı zorlardı

Android biter gelecekte başka bir işletim sistemi olur. Bunun sebebi her zaman Linux çekirdeğini kullanan bir işletim sistemi olmak zorunda. Açık kaynak kodlu yazılım her zaman olacak. Bu nerede çıktı diyenler varsa insanlarımız custom rom olsun bazı şeyleri değiştirip kendince bir sistem oluşturup paylaşmak ve kullanmayı seviyor.

Herneyse konu daha çok dağılmadan şunu diyorum Android gider Fandroid gelir. Her zaman bir işletim sistemi temel alınıp piyasa sürüklenir.

Bir işletim sistemi her zaman kötülenir. Ama Android gitmesi artık günümüzde geçerli bir şey değil, şunu kabul edin :)

android değil, ios olmasaydı bu kadar işler büyümezdi oturma organlarımızdan sallamayalım

http://forum.donanimhaber.com/m_80084709/mpage_2/f_//tm.htm#80116278

• Alper# kullanıcısına yanıt
    demek istediğim 2007'de apple ilk iphone'u piyasaya sürmeseydi hala nokia'nın takoz symbian'lı telefonlarını kullanıyor olurduk hiç bir firmayı savunduğum filan yok
  • quote:

demek istediğim 2007'de apple ilk iphone'u piyasaya sürmeseydi hala nokia'nın takoz symbian'lı telefonlarını kullanıyor olurduk hiç bir firmayı savunduğum filan yok

Bende aynı şeyi söylüyorum.

Siz "android değil, ios olmasaydı bu kadar işler büyümezdi oturma organlarımızdan sallamayalım" cümlesine karşılık alıntı yaptım. Siz öyle bir cümle kurmuşsunuz ki ben Android olmasaydı işler büyümezdi demişim gibi olmuş

Son olarak yorum yazma şeklinin hiç hoş değil.

• quote:

quote:

Siz "android değil, ios olmasaydı bu kadar işler büyümezdi oturma organlarımızdan sallamayalım" cümlesine karşılık alıntı yaptım. Siz öyle bir cümle kurmuşsunuz ki ben Android olmasaydı işler büyümezdi demişim gibi olmuş

onuda genelde hiç kullanmam sana denk gelmiş hocam kalbini kırdıysam gerçekten özür dilerim .... yani aynı telden çalıyoruzda ben biraz öküzlük etmişim pardon

• quote:

quote:

quote:

onuda genelde hiç kullanmam sana denk gelmiş hocam kalbini kırdıysam gerçekten özür dilerim .... yani aynı telden çalıyoruzda ben biraz öküzlük etmişim pardon

Önemli değil İyi sabahlar...

• Sescinize benden selam soyleyin yaka mikrafonunun sesi o kadar acilir mi ayrica cekim yapilan yerde insanlarin golgesi surekli uzerinize dusmus biraz daha cok onem verseydiniz keske

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu fanboyları hiç anlamıyorum. Sanki nokianın samsungun sahibiler arkadaş. (apple cılarda geçerli) Ben samsung severim ahmet iphone sever mehmet lumia sever nedir bu tartışma anlamış değilim anlayan biri açıklasın lütfen. Şu kadın bile sizin kadar savunmaz lumiayı. ( sözüm lumiaya değil örnek olarak verdim.)
  • YB) kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Röportajı gerçekleştirdiğimiz etkinlik bize özel bir toplantıdan ziyade çok katılımlı bir lansman olduğundan, bazı şeyleri kontrol etmek malesef elimizde olan bir durum değil. Tabi sürenin de kısıtlı olması, ister istemez estetik kaygılardan önce konunun kendisine önem vermemize neden oluyor. Yoksa bazı kısımlarda çevresel seslerin gelmesi bizim de hoşnut olduğumuz bir durum değil, söz konusu olan dış çekim bile olsa.

İlginiz için teşekkür ederim.

Sevgiler,
  • Öncelikle mesajima cevap verdiginiz icin cok tesekkurler. Benim okudugum bolum neticesinde yaptim o yorumu (Guzel sanatlar film tasarim) yoksa estetik kısmının sizin isiniz geregi pek onemi olmadigini biliyorum. Sizinle çalışmayı gercekten isterim. Yeni videolarinizda basarilar dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çiçek abla yaşlandı nokianın wp inadı yüzünden.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.