Şimdi Ara

ÖZEL DERS HOCALARIMDAN SINAV HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2017 den mezuna kaldığımda dershaneye gitmeden evde hazırlandım sınava bu arada da tr mat fiz kim biyo derslerinden özel ders aldım.Sınavdan 2 hafta sonra hocalarım durum değerlendirmesi yaptılar. Bana da "tyt kısmı gerek süre bakımından gerek türkçenin uzunluğu , mat sorularının piyasa kaynaklarına benzemeyişi , sosyalin felsefe kısmının uzun ve uğraştırıcı olması sebebiyle eleyiciydi" dediler. Ayt kısmı içinse "süre sıkıntısı yaşanmadı ama 50k-100k arası olarak düşündüğümüz öğrenciler mattan 25-30 arasında soru işaretlediler, fenden genel olarak sıkıntı yaşanmadı" oldu.

Başka bir şey de şöyle söyleyeyim ben özdebirin yaptığı tr geneli sınavlara girdiğimde 2900,1600,900,1500,700 gibi sonuçlar geliyodu 2018 yks de tyt 100 küsür ayt de 65 küsür net bekliyorum.Diğer bir konuda şu türkiye ilk 100 üne oynayan bir arkadaşım vardı, Ankara Atatürk Lisesinde kendisi 115 tyt 75+ ayt yapmış(özdebirde 27. falan olmuştu) şimdi biz malmıyız arkadaş ben anlamıyorum herkese sınavda vahiy iniyor da bi bizi mi es geçiyor

özetle şu sınav TEOG gibiydi,Çok kolaydı,2010 geliyor gibi şeylere takılmayın derim. Sonuç ortada kimse kimseyi kandırmasın milletin moralini bozmanın ne alemi var.Eğer sınav gerçekten kolay olsaydı bahsettiğim liseye (ankaranın bilenler bilir en iyi liselerinden biri geçen sene 20-30 öğrenciyi tıpa,bir o kadarda iyi üniversitelerin makine,bilgisayar gibi bölümüne öğrenci gönderdiler) giden adamlar gerçekten muhteşem netler yapardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkontbaba -- 20 Temmuz 2018; 22:53:4 >

• Hocam dünya sizin gibi insanlar için dönüyor. DH kafayı yemiş.
  • KergitCCC kullanıcısına yanıt
    duymak isteneni değil , gerçekten deneyimlediğim şeyi söylüyorum hocam . 31 temmuzda burdayım sözümün lafımın arkasındayım
  • up
  • Adamsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A D A M

• Guzel bir yazi hocam, boyle derece bekleyen, dediginiz arkadaş gibi insanlarin ne yaptiklari onemli zaten.
    Hocam merak ettim sizin puangoda puan kac oluyor, bir de kac bekliyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her sene yaşanan forum gerçeği bu takılmamak lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam burasi donanım burda uruk ve kel in dedikleri gecerlidir isterse ösym başkanı açıklama yapsin ama uruk ve kel öyle düşünmüyorlarsa o görüş yanlıştır bu krallar sınav kolaydı diyorsa öyledir özel hocaların deidleri yanlıştır

• haskolastik kullanıcısına yanıt
    puan olarak 489 ama puango nun doğru hesapladığını düşünmüyorum nedeni de sınav birincisini 500 tam puan almış olarak hesaplıyor. ösym nin yapmış olduğu sınavlara bakarsanız gerek ygs lys sisteminde gerek diğer sistemlerde %100 yapan adam yok. En çok % 99 başarıya ulaşan var bu da haliyle puanı ve de buna bağlı olarak sıralamaları etkiliyor. Parlak bir geleceğin daha iyi hesapladığını düşünüyorum MF için tabi diğerlerine hakim değilim
  • furkontbaba kullanıcısına yanıt
    Ben de size cok yakin olacagim hocam puan olarak. Sizin bir siralama beklentiniz var mi bu puana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Tahminhesap programcısı?????

• haskolastik kullanıcısına yanıt
    valla 10 k altı olur gibi tabi bu dediğim netleri yapabilirsem türkçeden çok emin değilim çünkü. Ama olaya öyle bakmamak lazım 2010 dan 2017 ye kadar yapılan bütün sınavların yığınsallarını incelediğimde karşıma çıkan sonuç şu oldu. Ben şahsen tıp istiyorum ve tıpta bildiğiniz üzere 15k ve altı sıralamalarla öğrenci alıyor. Bütün senelerde 15k ya denk gelen sıralamara baktığımda başarı yüzdesi olarak (obp dahil değil) %78 ile %86 arasında dalgalandığını gördüm. Sınav zorlaştıkça bu başarı yüzdesi aşağı iniyor mesela 2010 senesinde bu başarı yüzdesi tam olarak %86,6 ya denk geliyor. Bu senede benim tahminim %78-%80 arasında gidip geleceği bunuda total net hesabı olarak hesaplarsanız yaklaşık olarak 200 de 157-158 bandına tekabül ediyor.Benim tahminim 10k altı için 160+ net yapmak gerektiği.
  • S.O.R.J.P kullanıcısına yanıt
    Canım kardeşim,güzel kardeşim sene içerisinde kitap tashih etmişiliğim var istersen bakabilirsin (bkz: Harf yayınları biyoloji yks soru bankası önsözü) konuya hakimim insanların canını sıkmanın ne alemi var. Bu insanlar 1 sene kimisi 2 sene çalışmış ana baba baskısı görmüş belki , daha pskolojisini bozmaya ne gerek var
    470 puana kaç k gelir hocam ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DoctorLeidolf D kullanıcısına yanıt
    obp li mi obp siz mi
    Hocam neyden bahsediyosun anlamadım ama tahminhesap programcısı da açıklamalarıda kelimeleri aynen kullanıyodu bu

fazla iyimser demeye çalıştın gibi geldi hocam kusur ettiysem affola
    Sıkıntı yok hocam bu arada tashih işi çok zor ya sene içinde bana da yaptırdılar ama önsöze bile yazmadılar bak üzüldüm

başta anlaştım hocayla dedim ismimi yaz ona göre yoksa yapmam dedim kabul etti
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.