Şimdi Ara

OZ - Adam Fawer kitabını okuyan var mı, bir sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Olasılıksız ve Empati kitaplarının büyük hayranıyım, ve adam fawerin oz diye bir kitabı çıktı bilirsiniz. henüz okumadım ama okuyan varsa bir sorum olacak,
    olasılıksızdan sonra empatide bazı karakterler iki kitaptada vardı, yani iki kitapta da olaylar aynı dünyada geçiyordu, oz kitabının da diğer olaylarla bir ilgisi var mı, aynı dünyada mı geçiyor?

• 8 yıllık okurum OZ tam bir çöp. Trendeki Kız kitabı da öyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk 60-70 sayfasını okudum bi cacık anlamadım. Sanki Adam Fawer yazmamış da Adam_favver_2 diye biri yazmış gibi.

• Ayri dunyada ama kitap cok kotu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam öncelikle şunu söylemek isterim bu kitabı kötülüyen arkadaşlar adına bu kitap OZ büyücüsünün bi değişik versiyonu diyebiliriz. Ha bu aradak olasılıksız ve empati ile aynı çizgide ve evrende değil tamemen farklı bi yapıt olmuş kendisininde dediği gibi hep böyle bi hikaye yazmak istemiş. Olasılıksız ve empatiden sonra bu kitap çok iyi değil ama okuyunca anlayacaksın çerez gibi hemen bitecek tavsiye etmem çünkü çok şatafatlı amerikanvari bi kitap ama benim gibi hayranıysanız alın okuyun en azından kendinizi kandırırsınız
  • Hocalarım Olasılıksız ve Empati kitaplarını hep görüyorum ama hiç okumadım. Nasıldır konusu nedir. Kitap hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Don Atari

Hocalarım Olasılıksız ve Empati kitaplarını hep görüyorum ama hiç okumadım. Nasıldır konusu nedir. Kitap hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.

ikiside macera-bilim kurgu konulu birer roman. önce olasılıksızı okursan empatiyi okurken 'vay anasını bu olay olasılıksıza bir gönderme, şu adam diğer kitapta da vardı' gibi tepkiler verebilirsin ve çok güzel bir detay oluyor bu göndermeler. bilim kurgu ve macera filmi gibi düşün, karakterlerin bazılarının bir takım problemleri var ve bu problemler (hastalık vs.) bilimsel teori ve kurallarla aklımıza gelmeyecek şekilde bağdaştırılıyor. ve bu karakterlerin başından geçenleri okuyoruz, anlatım gerçekten mükemmel; karakterler de aynı şekilde. olasılıksızda bazı anlar matematiksel hesapların çok uzun olduğu oluyor ancak sabrederek okumanı tavsiye ederim o kısımları. daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum kitabı alıp okursan pişman olmazsın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.thuglife

quote:

Orijinalden alıntı: Don Atari

Hocalarım Olasılıksız ve Empati kitaplarını hep görüyorum ama hiç okumadım. Nasıldır konusu nedir. Kitap hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur.

ikiside macera-bilim kurgu konulu birer roman. önce olasılıksızı okursan empatiyi okurken 'vay anasını bu olay olasılıksıza bir gönderme, şu adam diğer kitapta da vardı' gibi tepkiler verebilirsin ve çok güzel bir detay oluyor bu göndermeler. bilim kurgu ve macera filmi gibi düşün, karakterlerin bazılarının bir takım problemleri var ve bu problemler (hastalık vs.) bilimsel teori ve kurallarla aklımıza gelmeyecek şekilde bağdaştırılıyor. ve bu karakterlerin başından geçenleri okuyoruz, anlatım gerçekten mükemmel; karakterler de aynı şekilde. olasılıksızda bazı anlar matematiksel hesapların çok uzun olduğu oluyor ancak sabrederek okumanı tavsiye ederim o kısımları. daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum kitabı alıp okursan pişman olmazsın :)

Teşekkür ederim

• OZ'u neden kimse sevmemiş anlayamadım. Adam Fawer'ın okuduğum ilk kitabı. OZ büyücüsü evrenini kendine göre şekillendirip son derece güzel, tatlı rüyadan çok, kâbus ve düşsel gerçekçilik üzerine kurgulamış. Benim son derece zevk aldığım bir kitaptı.

Ama şu da bir gerçek ki diğer kitaplarından farklı, kesinlikle herkese hitap eden bir kitap değil. Kişiden kişiye değişir. Yazarın asıl Adam Fawer ı gösterdiği kitap bence bu.

• Müptezel dorothy(? Adı nasıl yazılıyordu hatırlayamadım şimdi) yeşilay maceraları :D Adam'ın önceki kitaplarına göre en başta tür olarak farklı . Diğer kitaplardan da farklı dünyadadır film uyarlaması hatta o kadar uyarlanası ki zamanında biz uyarla mışız [DHTUBE=https://youtu.be/AJDlFOKtiu0 ]

Önceki kitaplarla karşılaştırılmazsa güzel denebilecek kıyaslanırsa tırt bir kitap . Ben ilk başlarda biraz yadırgadım lakin sonradan sardı yine

• Rosarian kullanıcısına yanıt
    İlk olduğu içindir. 3. olarak okusan biraz hüsran duyabilirdin. Ama iyisini yapmışsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.