Şimdi Ara

Oyunlarda çözünürlüğü düşürünce tam ekran sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar yeni bir monitör aldım. 1920x1080 çözünürlükte hem D-Sub hem de Dvi-D bağlantı birimleri barındıran Acer X233H modeli geniş ekran bir monitör.

PC'ye hem Dvi( Dijital ) hem de D-sub ( Analog ) kablolar ile sırasıyla bağlayarak kontrol ettim. Ekran kartım (MSI HD4650) iyi olmadığı için oyunları daha düşük çözünürlük ( 1280x720 ) ile oynamaya çalıştım.

Oyunlarda analog bağlantıda ( 1280x720 seçeneklerde görünmüyor fakat 1360x768 ve diğer düşük çözünürlüklerde tam ekran oluyor.) bir sorun olmazken dijital bağlantıda tam ekran olmuyor (1920x1080 harici tüm çözünürlüklerde ) ve görüntü ortalanıyor.

İlk defa dijital bağlantılı bir monitörüm olduğu için cehaletimi mazur görün. Bu durumu düzeltebilecek bir ayar bulamadım. İşletim sistemi Win 7 Ultimate 32 bit.

Dijital bağlantıda bu durum normal midir? Değilse nasıl düzeltebileceğim hakkında bilgilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Edit: İşletim sistemi ve açıklama eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schevko -- 12 Nisan 2010; 17:26:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.