Şimdi Ara

Oyun, yazılım ve linux amaçlı bilgisayar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Büyük ihtimal 1 sene icinde oyun & yazilim & linux amacli pc alicam. Neden simdi konu actin derseniz meraktan dolayi Bu 3 amaca uygun sistem tavsiye verebilir misiniz?

Linux de kuracagim icin surucu sorunlari olmasin sanirim amd ekran kartlarinda surucu problemi varmis ne kadar dogru bilmiyorum.

Edit: unuttum butce olarak 2000tl civari mumkun oldugunca 2000 tl'yi gecmemeli

Monitor olarak full hd mi tavsiye edersiniz 1440x900 gibi ara cozunurlukleri mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balawitz -- 25 Haziran 2014; 20:42:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hazir pc iyi degil dostum bilgisayarciya toplat daha guzel olur kafan agrimaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dukas

Hazir pc iyi degil dostum bilgisayarciya toplat daha guzel olur kafan agrimaz

O zaman konuyu editliyim. Sistem olarak ne onerebilirsiniz?

• Anakart ve ekran karti olarak msi nin modellerine bi bak derim z87 g45 ve g65 z97 gaming 3 veya gaming 5 anakartlara bakmanda fayda var ekran karti olarak gtx 760 gaming ve r9 280x modeline de bak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dukas D kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece ekran karti 650 tl'den basliyor vatanda. 2000 tl'yi tutturabilir miyim ki? Cunku sifirdan toplayacagim kasa bile yok.

Ayrica en uygunu hangisi olur bilgisayar donanimlarindan pek anlamiyorum.

İslemci olarak ne iyi gider gtx 760'in yanina?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balawitz -- 25 Haziran 2014; 20:52:26 >
  • Balawitz kullanıcısına yanıt
    Anakart : 970A-DS3P AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart
    İşlemci : FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci
    Ekran Kartı : GTX750 Ti GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı
    Ram : 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
    Hdd : 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
    Ssd : 120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 555MB / Yazma 510MB)
    Kasa : CMP-350 500W MidT ATX SİYAH KASA
    Ssd programların windowsun felan açılış süresini baya kısaltır,8 gb ram 8 çekirdek işlemci var programlarda sıkıntı çekmezsin,az güç tüketen nvdia bi ekran kartı var 2 gb her türlü işini görür 1750 tl civarı tutuyor burası,
    edit : sadece kasa 2.000 tl ise ekran kartını gtx 760 yada r9 280 le değiştirebilirsin,tabi o zaman kasayıda değiştirmen gerekir ben oyun yazısını görmedigim için direkt program için toplamıştım
    Monitör : 23" i2369v GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR
    monitör bütçeni aşarsa ssd almazsın olur biter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 25 Haziran 2014; 21:17:39 >

• Skörtıl_Nimo kullanıcısına yanıt
    İzledigim bu youtube kanal sahibi gtx 760'a sahip ve ultra ayarlarda frapsla cekerken en az 60 fps kayit yaoabiliyor 1440x900 monitorde. Ben frapsla video cekecek degilim zaten bende pek konusma yetenegi de yok
    Gtx 750 ile 760 arasinda cok fark var mi?

Ayni sisteme 760 alsam duruma gore islemci uyumsuzlugu olur mu?

Ssd'ye windows'u ben mi yukleyecegim (korsan olarak) yoksa vatanda orjinal mi yukluyorlar?

Monitor cok hosuma gitti ozellikle cerceveleri. Renk skalasi samsung, lg gibi abarti renklere mi sahip yoksa apple, sony gibi gercekci renkler mi kullaniyorlar? Full hd'ye ekran karti sorun cikarir mi? 2gb bellek full hd'ye fazla bile 1gb yeterdi aslinda ama yedekte bulunsun gun gelir belki 2k monitor alirim.

Shhd diye hibrit bellekler de var. Bunlar reklam amaci ile mi boyle isim verilmis yoksa gercekten hibrit bellekler mi? Yokss dizin verdiginiz ideal mi?

Sorularimi ogrenmek icin soruyorum maruz gorun. Keske telefonlari bu kadar ogrenecegime bilgisayari da az ogrenseymisim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balawitz -- 25 Haziran 2014; 21:58:16 >

gtx 760 ile gtx 750 ti arasında performans farkı belirgin bi şekilde var heleki 1080p monitör alacagınızı düşünürsek
    işlemci uyumsuzlugu felan olmaz
    satın alırsanız onların yükleyebilir windowsu tam bilmiyorum ama windows satın almıyacaksanız siz yüklersiniz
    Sshd yi boşver performansı iyi değil
    monitör konusunda bişey diyemem bilen arkadaşlar yardım etsın
    O zaman ekran kartini gtx 760 diyelim, o zaman hangi kasayi almaliyim? Anakart da degisecek mi ekran karti degistigine gore?

Ekstradan sogutucuya gerek var mi peki? Hava ya da sivi sogutma falan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Balawitz -- 25 Haziran 2014; 22:36:51 >
    linux kullanacam diyorsunuz oyun oynıcam program şey yapacam felan diyorsunuz bunların hepsini linüx çekirdekli bi işletim sisteminde yapabileceginize eminmisiniz,linux kaç tane iyi oyunu destekliyor baktınızmı,steam harici oyun çıkartan varmı

anakart felan bişey değişmeyecek sadace kasayı değiştirmenız lazım power yetersiz gelebilir o yüzden,
    Kasayı bunla değiştirirsiniz RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
    işlemci sogutucusu olarakda bunu öneririm RED SCORPION LGA INTEL 775/1156/1155/1366 & AMD AM3/FM1/FM2 İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skörtıl_Nimo -- 25 Haziran 2014; 22:48:13 >

• Şimdiden boşuna düşünme bunları. 1 sene sonra alacağın sistemle şimdi düşündüğün parçaların alakası bile olmayacak.
    Oyunlari windows'ta oynarim, sadece destegi olan oyunlari linux'ta oynarim buyuk ihtimalle. Ben sadece surucu sıkıntısı olmasin diye yazdim. İslemci sogutucu sart midir?

bence şarttır.
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Neden ki hocam bunlarin da surekli yeni modeli mi cikiyor yoksa fiyatlari mi ucuzluyor?

• Hocam 1 sene sonra broadwell işlemciler hatta daha yeni nesil işlemciler çıkar. nvidia 800 serisi çıkar vs. Hatta ddr4 bile olabilir. Donanım işindeki yenilenme telefon piyasasını aratmıyor malesef
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Olsun bu sistem şimdilik kenarda dursun. Olur da erkenden alırsam bu sistemi alırım. Ama pc donanımları da telefonlar gibi yenileniyorsa büyük sıkıntı. Ama sistem 2600 tl tuttu bu hali

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.