Şimdi Ara

Oyun Bilgisayarı Total 1300

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok ikilemde kalıyorum.Çok fazla konu var biri i3 biri i5 biri amd tavsiye ediyor bu bütçelerdeki kasalara.Ben aşağıda hem intel hemde amd kasa topladım.Amd ye extra 100liraya yakın bir fan alınması gerektiğide söyleniyor.Isınma problemi varmış sanırım.Sizin fikirleriniz nelerdir.

i3 alıp ekran kartını bir tık daha düzgünmü almalıyım yoksa oyunlarda i5 ten aşağısı kurtarmazmı.1333 lük ramler yeterlimi yoksa 1600 şartmı.

Yardımlarınız için teşekkürler.

(ekran 21.5'' samsung s22d300hy)

• quote:

Orijinalden alıntı: orhun_1907fb

Arkadaşlar çok ikilemde kalıyorum.Çok fazla konu var biri i3 biri i5 biri amd tavsiye ediyor bu bütçelerdeki kasalara.Ben aşağıda hem intel hemde amd kasa topladım.Amd ye extra 100liraya yakın bir fan alınması gerektiğide söyleniyor.Isınma problemi varmış sanırım.Sizin fikirleriniz nelerdir.

i3 alıp ekran kartını bir tık daha düzgünmü almalıyım yoksa oyunlarda i5 ten aşağısı kurtarmazmı.1333 lük ramler yeterlimi yoksa 1600 şartmı.

Yardımlarınız için teşekkürler.

(ekran 21.5'' samsung s22d300hy)

Al sana 1300 tl ye en iyi f/p sistemlerinden biri
     Oyun Bilgisayarı Total 1300 Oyun Bilgisayarı Total 1300

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet işlemci işimizi görücek kadar yeterliyse hem ekran kartında hemde ramde iyileştirme yapmışsınız.

Teşekkürler.Diğer gelicek yorumlarda çok büyük fikir ayrılığı oluşmazsa başta düşüneceğim sistem sizinki.
  • orhun_1907fb O kullanıcısına yanıt
    i3 sistem daha iyi olacaktır.
  • i3 ile kuzenim çok kasılma yaşayabileceğimizi söylüyor.i5 için extradan yaklaşık 200tl vermeyide pek istemiyorum ama kendisi Intel Core i5 4460 modelinde diretiyor.

Sizce çok gereklimi.Ekran kartından kırpıp i5e yatırmak istemiyorum.
  • quote:

i3 ile kuzenim çok kasılma yaşayabileceğimizi söylüyor.i5 için extradan yaklaşık 200tl vermeyide pek istemiyorum ama kendisi Intel Core i5 4460 modelinde diretiyor.

Bu iyidir ne kadar irdelerseniz o kadar işin içinden çıkamazsınız alın bence
  • quote:

i3 ile kuzenim çok kasılma yaşayabileceğimizi söylüyor.i5 için extradan yaklaşık 200tl vermeyide pek istemiyorum ama kendisi Intel Core i5 4460 modelinde diretiyor.

G3258 le bile kasilmalar olmaz i3 le kasilmalar olmaz günlük kullanım ve oyunlarda senin kuzenin bilmiyor bu işleri sen forumda bilen insanlara bırak sistem tavsisyelerini buradaki herkes sana en iyisini yapmaya çalışacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendisi bilgisayar açılırken bile i3 te çok yavaş olduğunu söylüyor.6gb ram olmasına rağmen.Pc konusundada amatör biri değil kendisi.Büyük bir bilgisayar firmasında satış temsilcisi.Bende yukarıda verilen liste bütçeme göre olduğu için diretiyorum. , pc yi topluyacak olanda o şimdi kendisi amd fx6300 de aldırmıyor sadece i5 diye tutturdu.İ3 ün zayıf kalıcağını söylüyor.Tamam ben online oyun oynucam ama sonuçta tabiki oyun sırasında arkada çalışan herşeyi kapatıcam.Hem müzik dinliyim skype den konuşayım oyun oynuyayım diyen birisi değilim :)
  • Senin kuzenin düz mantıkla konuşmuş. İşlemci yükseltmek için ekran kartından kısılmaz. Ayrıca i5 alacaksan da verimli kullanabilmek için en az r9 280 gibi bir kart alman lazım yoksa işlemcinin çoğu yatar paranı ziyan etmiş olursun.
  • Anladım yani ortak kanı Asr98 nickli arkadaşımın sisteminin birbiriyle uyumlu parçalardan oluştuğu yönünde sanırım.500w lık kasası olsun HDD tercihimiz olsun herşey okeyse fiyat araştırmasını yapıp nerde daha uygunsa ordan alıyorum.Vatanda ortalama bir fiyat var ama tavsiye edilen ekran kartını en uygun vatan sunuyor.

Sapphire yerine Powercolor R7 265 TurboDuo GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 azda olsa daha uygun fark varmı ürünlerde acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhun_1907fb -- 28 Eylül 2014; 16:51:00 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.