Şimdi Ara

Oyun Bilgisayarı için Anakart ve İşlemci tavsiyelerinizi bekliyorum ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kasa ve monitör hariç sistem toplayacam da sizlerden yardım almak önerilerini görmek istedim anakart bütçesi olarak max 600 tl ye kadar çıkabilirim işlemci ise yeni nesil bir tane almak istiyorum ama bütçem fazla olmadığı için işlemciyi ikinci el bölümünden de alabilirim 3570k falan siz ne dersiniz hangi parçayı almalıyım tabi slı, crossfire gibi özellikleri de destekleyecek zamanla çift ekran kartı da kullanabilirim. Tabi bu sistem sırf oyun için kullanılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predators_02 -- 26 Ağustos 2013; 21:17:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: predators_02

Merhabalar;

Kasa ve monitör hariç sistem toplayacam da sizlerden yardım almak önerilerini görmek istedim anakart bütçesi olarak max 600 tl ye kadar çıkabilirim işlemci ise yeni nesil bir tane almak istiyorum ama bütçem fazla olmadığı için işlemciyi ikinci el bölümünden de alabilirim 3570k falan siz ne dersiniz hangi parçayı almalıyım tabi slı, crossfire gibi özellikleri de destekleyecek zamanla çift ekran kartı da kullanabilirim. Tabi bu sistem sırf oyun için kullanılacak.

İşlemci: AMD FX X8320

Anakart: ASUS M5A99X EVO R2.0

2. el yerine böyle alabilirsin.. Uygun fiyata 8 çekirdekli, sıfır ve uzun süre kullanacağın işlemci.. Yine uygun fiyata kaliteli, OC, CF, SLI destekli güzel bir anakart..

• 2.el 2500K'lar 300 TL'den gidiyor, 3570K daha pahalıdır, bu işlemciye o.c yapmanı ve diğer çift vga özelliklerini barındıran anakartlar ise oldukça pahalıdır...

AMD alman sıfır olarak hem ucuza gelir hemde uzun vade de kullanım imkanın olur.

Angelmax 'ın önerisi gayet yerinde, ek olarak işlemciye soğutucu fan alır o.c yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

2.el 2500K'lar 300 TL'den gidiyor, 3570K daha pahalıdır, bu işlemciye o.c yapmanı ve diğer çift vga özelliklerini barındıran anakartlar ise oldukça pahalıdır...

AMD alman sıfır olarak hem ucuza gelir hemde uzun vade de kullanım imkanın olur.

Angelmax 'ın önerisi gayet yerinde, ek olarak işlemciye soğutucu fan alır o.c yaparsın.

anakart amd değil de intel düşünüyorum pahalı olması çok sorun değil siz bir link falan verirseniz ben bakarım kafama yatarsa alırım işlemci de 500 tl ye kadar çıkabilirim ikinci el bölümü de bana uyar. Ayrıca soğutucum var bu arada bunu kullanıyorum. http://www.teknobiyotik.com/akasa-venom-amd-intel-lga-775-1156-1155-1366-islemci-sogutucusu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predators_02 -- 26 Ağustos 2013; 21:39:39 >

• quote:

pahalı olması çok sorun değil ........ 500 tl ye kadar çıkabilirim

Hocam o nasıl oluyor tam anlayamadım.Adam gibi bir intel işlemci almak istiyorsanız en az vermeniz gereken para bu zaten

• pegasus1881 kullanıcısına yanıt
    2. ele yönelme sebebim daha performanslısını aynı fiyata alabilirim diye mesala 3770k pahalı bir işlemci belki 500 tl ye bulunabilir aynı şey anakart için de geçerli mesala Asus Maxsimus Extreme 4 veya Formula 5 gibi bir anakartı 500 falan bulabilirim diye yoksa sizin dediğiniz gibi daha düşünüğünü alacaksam sıfır alırım ama tavsiyeleri değerlendirecem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predators_02 -- 26 Ağustos 2013; 22:31:17 >
  • Fx 8320
    Asus M5A99FX Pro R 2.0

Cf SLI tam bu kartlik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.