Şimdi Ara

oyun amaçlı bir sistem için fikirleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pcmi yenilemek istiyorum.Kullanım amacım genelde oyun üzerine.

Sistem olarak;
    1-AMD PHENOM II X4 955
    2-RAM 2x2 4GB
    3-Gigabyte GA-880GM-ud2h am3 AMD 880g/sb710 ddr3 1800mhz o.c
    4-samsung 500gb 16mb sata2 7200rpm
    5-ekran kartı bır kac model var:
    a-gigabyte GTX460 SE DDR5 1GB 256 BİT
    b-MSİ ATİ HD6850 AGB DDR5 256 BİT
    c-MSİ NVİDİA FERMI GTX460 CYCLONE 1GB 256 BİT
    d-HİS ATİ HD6850 1GB DDR5 256 BİT
    Bu ekran kartlarını fiyatları bırbırlerıne cok yakın.Tercıhınız hangısı olur?

6-Kasa olarak;
    a-Dark arena 550watt led fanlı game server kasa
    b-xigmatek asgard pure black edition 600w mit atx siyah kasa

şuan eskılerın efsanesı philips 109P40 kullanmaktayım,ileride LED monitör düşünüyorum ama şuan alamam.
    Siz benım yerımde olsanız. Marka ve model olarak ne gibi değişiklik yapardınız. Değerli yorumlarınızı ve tavsiyenizi bekliyorum.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Camaro -- 6 Nisan 2011; 17:55:58 >

• Anakartı mAtx almayın.

- Msi 870a-g54 AM3

Ekran kartını GTX460 olarak SE versiyon almayın kırpılmış modellerdir, GTX460 ile HD6850 denk kartlardır zaten hangisini isterseniz alırsınız.

Kasayı daha kaliteli seçin, soğutması iyi ve fanları büyük olan C.M. Haf 912 ve daha iyi güce sahip olan Seasonic 520w psu almaya çalışın.
  • ekran kartı olarak xfx 6850 black edition

ram olarak g.skill ripjaws

kasa+psu cm haf 912+seasonic 620 iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Anakartı mAtx almayın.

- Msi 870a-g54 AM3

Ekran kartını GTX460 olarak SE versiyon almayın kırpılmış modellerdir, GTX460 ile HD6850 denk kartlardır zaten hangisini isterseniz alırsınız.

Kasayı daha kaliteli seçin, soğutması iyi ve fanları büyük olan C.M. Haf 912 ve daha iyi güce sahip olan Seasonic 520w psu almaya çalışın.

Anakart konusunda uyardığınız için teşekkürler. Atx anakart alacağım.
    Daha önce Epox kullanmıştım çok memnun kalmıştım,şuan hala imzamdaki eskilerin efsanesi msi anakartımı kullanmaktayım. Her zaman büyük anakartlar tercihim olmuştur.
    Sırayla netleştirecek olursak;
    1-Ram 2x2=4gb mı terch etmelıyım yoksa tek modülmü 4gb?g.skill hıc kullanmadım,tercıhınız?
    2-Benım yerımde olsanız GTX460 mı HD6850mı? birde hangi markayı tercıh edersınız?
    3-Kasa olarak power supplyı ıcınde olan uygun fiyatlı bir kasa düşünüyorum,kasa tercıhınız ne olur?
    4-500gb lik sorunsuz ve hızlı 7200 devir hard disk konusunda model ve marka tercihiniz ne olur?
    Şuan aklıma gelen sorular bunlardır. Eklemem gereken veya değiştirmem gereken bir donanım parçası varsa lütfen fıkırlerınızı belirtiniz.
    Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Anakartı mAtx almayın.

- Msi 870a-g54 AM3

Anakart konusunda uyardığınız için teşekkürler. Atx anakart alacağım.
    Daha önce Epox kullanmıştım çok memnun kalmıştım,şuan hala imzamdaki eskilerin efsanesi msi anakartımı kullanmaktayım. Her zaman büyük anakartlar tercihim olmuştur.
    Sırayla netleştirecek olursak;
    1-Ram 2x2=4gb mı terch etmelıyım yoksa tek modülmü 4gb?g.skill hıc kullanmadım,tercıhınız?
    2-Benım yerımde olsanız GTX460 mı HD6850mı? birde hangi markayı tercıh edersınız?
    3-Kasa olarak power supplyı ıcınde olan uygun fiyatlı bir kasa düşünüyorum,kasa tercıhınız ne olur?
    4-500gb lik sorunsuz ve hızlı 7200 devir hard disk konusunda model ve marka tercihiniz ne olur?
    Şuan aklıma gelen sorular bunlardır. Eklemem gereken veya değiştirmem gereken bir donanım parçası varsa lütfen fıkırlerınızı belirtiniz.
    Teşekkürler...

• fıkırlerınızı beklıyorum arkadaşlar...
  • öncelikle net bütce belirtirsen daha iyi olu arkadaçlar ona göre sistem tavsiyesinde bulunur
    sorularına gelecek olursak
    1..ram olarak tek modül 4gb alırsın...yetersiz geldiğimi düşündüğün zaman aynısından bir tane daha alırsın
    2..ben ekran kartı olarak hd 6850 tavsiye edrim çift fanlı serin ve sessiz bir karttır iyide o.c olur
    3..kasa+PSU yu ayrı alman daha iyidir ama bütceme uygun değil dersen asağıdaki kasa ve psu kaliteli ikilidir

1... http://www.teknobiyotik.com/donanim/ram-bellek/geil-plus-4gb-ddr3-1333mhz-cl9-low-voltage-dual-kit-tek-modul.html
    2... http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_36425_GIGABYTE_GV-R685D5-1GD__HD6850__1_GB__GDDR5__256_Bit__Ekran_Karti.html
    3... http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/silverstone-precision-ps01b-e-atx-kasa.html
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-plus-serisi-500w-80-guc-kaynagi.html
    4... http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_31610_SAMSUNG_Spinpoint__HD502HJ___3_5inc__500GB__SATA__Dahili_Disk.html

• 1-)2 kasa arasında kararsızım,birisi ATX diğeri ise mid tower. hangısını tercıh etmelıyım? hangi kasa daha geniştir?
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/silverstone-precision-ps01b-e-atx-kasa.html
    veya
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/aerocool-vs-9-pencereli-mid-tower-siyah-oyuncu-kasasi.html

2-)power supply konusunda seasonic 620Watt dusunuyorum,siz 520watt kurtarır gerek yok dıyorsanız 520w olanı alacagım.
    3-)daha öncede MSİ 870a-954 AM3 tavsiye etmıstınız. son kararınız ne olur?
    4-)ram belırtıgınız üzere tek modül 4gb g.skill dusunuyorum
    5-)phenom II x4 955 black edition AM3 3,2 ghz 8mb cache4 düşünüyorum.

Sanırım en makul ve sağlam bir sistem bu şekilde olur.
    Eklemek veya değiştirmek isteyen varmı?
    Saygılar...

• 1300 - 1400 TL aralığında...
    Kafamda netleşenler;

1-AMD phenom II x4 955 black edition AM3 3,2 ghz 8mb cache4
    2-MSİ 870a-954 AM3 tavsiye edildi
    3-ram belırtıgınız üzere tek modül 4gb g.skill
    4-samsung 500gb 16mb sata2 7200rpm

5-CM HAF 912 + seasonic 620W 340 TL civarında (2ci alternatif;Silverstone pre.PS01B-E atx + seasonic 520W=235TL civarında) 100TL fark var.Bu farkı ekran akrtına kaydırmam uygunmudur?Tavsiyeniz?

Ekran kartında henüz karar vermiş deilim.
    1-6850 modellerınden hangi marka ve modeli tavsiye edersiniz? XFX,his,msi,gigabyte tavsiyeniz?
    2-6870 fiyat uygunsa marka ve model?
    3-6950 fiyat uygunda marka ve model?

CPU soğutucusu konusunda;
    OC yapmayı düşünmüyorum, Mersinde yaşıyorum yaz ayları çok sıcak olur. Haliyle çok sessiz,iyi soğutma yapan en uygun işlemci fanı tavsiyeniz?

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...
  • @Camaro

Benim kişisel sabit disk önerim(sata 3 ve 64mb cache):

WD WD6402AAEX 3.5" 640GB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 114 TL

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wd6402aaex-3.5-640gb-caviar-black-sata-3.0-7200rpm-64mb-cache-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=51625

http://www.sanalmarketim.com/urun/65b35f67175115d5956cd7c62280f345/WESTERN-DIGITAL-WD6402AAEX-Caviar-Black-640GB-64MB-Sata3-6Gb/s

Temel Özellikler
    Yüksek Performanslı Elektronik Mimari
    - Çift işlemci - Performansı maksimuma çıkarmak için işlemci gücünü iki katına çıkarır.
    - Devasa Önbellek - 64MB - Daha büyük, daha hızlı önbellek daha hızlı performans anlamına gelir

StableTrac™
    Sistem kaynaklı titreşimi azaltmak için motor gövdesi her iki uçtan sabitlenir ve okuma yazma işlemleri sırasında doğru izleme sağlamak için disk plakaları stabilize edilir.

NoTouch™ meyil yükleme teknolojisi
    Kayıt kafası disk ortamı ile hiç temas etmez ve bu da kayıt kafasının ve ortamın çok daha az yıpranmasını ve geçiş sırasında sürücünün daha iyi korunmasını sağlar.

Muazzam önbellek
    64 MB’a kadar olan daha büyük ve daha hızlı önbellek daha hızlı performans demektir.
    Teknik Özellikler
    Performans Özellikleri
    Dönüş hızı 7,200 d/d (nominal)
    Arabellek Boyutu (Buffer Size) 64 MB
    Ortalama Gecikme 4,20 ms (nominal)
    Yükleme/Boşaltma Döngüleri 300.000 minimum

Aktarım Hızları
    Aktarım Hızı (Diske Ara Bellekleme) 126 MB/s (Maks)

Fiziksel Özellikler
    Biçimlendirilmiş Kapasite 640.135 MB
    Kapasite 640 GB
    Arayüz SATA 6 Gb/s
    Her Sürücüdeki Kullanıcı Sektörleri 1,250,263,728

Fiziksel Boyutlar
    Metrik
    Yükseklik 26,1 mm
    Derinlik 147 mm
    Genişlik 101,6 mm
    Ağırlık 0,69 kg

Çevresel Özellikler
    Sarsılma
    Çalışma Anında Sarsılma (Okuma) 30G; 2 ms
    Çalışmama Durumunda Sarsılma/Şok 300G, 2 ms

Akustik
    Boşta Modu 28 dBA (ortalama)
    Arama Modu 0 33 dBA (ortalama)
    Arama Modu 3 29 dBA (ortalama)

Sıcaklık (Metrik)
    Çalışma -0° C ila 60° C
    Çalışmama -40° C ila 70° C

Elektriksel Özellikler
    Akım Özellikleri
    Güç Kaybı
    Okuma/Yazma 6,80 Watts
    Boşta 6,10 Watts
    Bekleme 0,70 Watts
    Uyku 0,70 Watts

Not : SATA3 6Gb/s arabirime sahip bu disk, aynı zamanda eski SATA2 3Gb/s porta sahip anakartlar ile de geriye dönük uyumluluk sunar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.