Şimdi Ara

Oynanmış usb kablosu ve HP laptop artık açılmıyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 yılı aşkın süredir HP Pavilion Dizüstü - 15-ab209nt kullanıyordum.

bataryası takılı ve şarjı takılıyken Dün akşam laptop açıkken usb girişine usb kablosu soktum.

kumandalı helikopterimi şarj etmek için bir usb kablosunun ucuna siyah ve kırmızı kabloları birleştirerek soket bağlamıştım. bu usb kablosunu laptopun usb girişine taktım (TV'ye hdmi bağlı olduğu için ekranı o an görmüyordum). helikopter şarj oluyor sanıyordum. yaklaşık 45dk sonra kontrol edeyim diye baktığımda bilgisayar kapanmış ve helikopterin şarjı tamamen bitmişti. Bir sorun olduğunu anladım. laptopun açma düğmesine bastım ve çalışmadı... sanırım helikopter şarjı için soket kablolarını yanlış bağladım. laptop hala çalışmıyor açılmıyor.

Bataryayı çıkarıp sadece şarjdayken denedim, sadece bataryayla denedim, fişi çekik ve batarya çıkık iken açma düğmesine basılı tuttum sonra prize takıp yine denedim. açılmadı. ne düğmedeki ışık yanıyor ne de fan çalışıyor. hiç tepki yok yani.

Söküp bios pilini 5dk çıkarıp geri takarak yine denedim. maalesef aynı. hala açılmıyor laptop.

bu sorun neyden olabilir? ve neresini yaktık laptopun?

öneriniz var mı ?

• Anakart üstünde hasar vardır muhtemelen mofsetler, veri yolları veya güç yolları patlamış olabilir. Çok geçmiş olsun
  • OzannDemirci kullanıcısına yanıt

Bazı yöntemler için bekledim, araştırma yaptım. bugün verdim tamirciye. bakalım ne çıkacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: OzannDemirci

Anakart üstünde hasar vardır muhtemelen mofsetler, veri yolları veya güç yolları patlamış olabilir. Çok geçmiş olsun

Hocam, tamircinin dediğine göre işlemci yanmış. Açıkçası garipsedim bu olayı. yani sadece usb'ye ters bağlantılı bir soket takmayla işlemci yanar mı? ve sadece işlemci değil, anakart komple değişiyormuş.. üzücü bir durum.. kendim araştırayım diyorum ama nasıl ve ne tür bir anakart bulmam gerek anlamadım..

• xreis48 X kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun anakartiniz Tamir edilemeyecek hale geldiyse komple işlemci ve grafik kartıyla değişir çoğunlukla çünkü bu birimler anakartinizin üstüne lehimli bir şekilde monte ediliyor genelde

2.elden laptop modelinizle ayni bir laptoptan çıkma bir anakart bakabilirsin internetten
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzannDemirci

Çok geçmiş olsun anakartiniz Tamir edilemeyecek hale geldiyse komple işlemci ve grafik kartıyla değişir çoğunlukla çünkü bu birimler anakartinizin üstüne lehimli bir şekilde monte ediliyor genelde

2.elden laptop modelinizle ayni bir laptoptan çıkma bir anakart bakabilirsin internetten

teşekkür ederim. dediğiniz gibi. herşey anakart üzerinde lehimli. yerel bir bilgisayarcıya vermiştim. adam makineyi tam bozmuş. işlemciye ısı tutmuş falan.. 9 gün ses seda yoktu zaten adamdan.

ordan aldım büyük bir firmaya teslim etmiştim sonra, adamlar direkt sordu, "bu ürünü başka bir yer tamir etmeye kalktı mı" diye.. yerel bilgisayarcı (sözde bilgisayarcı) işlemciye ve anakarta ısı tutmuş, onarmaya çalışmış yani. ve tam bozmuş.

firma, yeni parası kadar masraf tutar diye hiç açmayalım dediler.

evde yatıyor güzelim makine. vaktinde 2bin liraya aldığım makine şuan 6bin lira....

siz siz olun yeni nesil dijital işlerinizi iş bilmeyen yerel esnafa vermeyin. iş bilmez adam çok, sorsan herkes hacker herkes full donanımlı. ama boş.

bu elimdekini parçalayıp satacağım artık. ya da dediğiniz gibi 2.el aynı cihazla yapacağız bir şeyler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.