Şimdi Ara

Overlock için yardım edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlemci : İntel q6600 Go
    Ram : Crosair xms3 ddr3 1600 Mhz (1GB*2)
    Ekran Kartı : HIS HD4850 iceQ4 1 GB
    Hard Disk : Samsung 250 GB Sata2 16MB
    Kasa : RECOM Zenith 8cm işlemci fanı, 12 cm ön giriş fanı, 12 cm Arka çıkış fanı
    PSU : Absolute Power 650W
    Ekran : Samsung 2232 GW 22''

Forumu taradım yalnız DDR3 için ve bendeki anakart için birşey bulamadım.
    Öncelikle sıkıntım overlocktan önce ramlarim 1600 mhz olmasına rağmen 1066 görünüyor. Bios update ettim ama düzelmedi.
    Birde bu anakartta rame ve işlemciye ekstra voltaj vermeden sadece frekans değiştirip nasıl overlock yapabilirim yazarsanız sevinrim. Saygılar.

• Anakart kitapçığınızdan oc menüsüyle ilgili bilgi alabilirsiniz.
    anakartınızda ddr3 hızlarını seçmek için bir bölüm vardır büyük ihtimalle. ordan raminiz için en yüksek frekans olacak şekilde ayarlayın.
    işlemciniz 1066 fsb de olduğu için sistem 266mhz veriyolu hızıyla çalışıyor. 300fsb ye kadar voltaj vermeden çıkar diye düşünüyorum.
    fsb nizi arttırdıkça ram frekansı da yükselir. gerekirse biraz aşağı çekersiniz.
    333fsb de işlemciniz 3.0 ghz olur fakat voltaj gerekebilir. uzun zamandır q6600 kullanmadığım için şimdi değerleri tam hatırlayamadım.
  • teşekkür ederim bir deneyeyim sonra sorun olursa tekrar yazarım.
  • sonuçlar ne oldu sorun yoktur umarım
  • Benim Anakart MSI P45d3 platinum internette arattım ama bu anakartla ilgili overlock ayarı bulamadım kartta FSB yi 333 yaptım ramlarde 1333 mhz ye çıktı ancak kartta tüm ayarlar otomatikte onun için voltaj artırıyormu artırmıyormu nasıl anlayacağım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.