Şimdi Ara

OVERCLOCK NEDİR-NASIL YAPILIR (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.001
Cevap
31
Favori
996.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam civil YA HAZIR KONU OVERCLOCKKEN benim 9550 asus ge ekran kartımın bios'unda kilit var bunu nasıl kaldırabilirim yardımlarınız icin tesekkurler
  • bırakın bunları arkadaslar sız kendınıze macera we tehlıke arıyorsunuz,akıllı adam kendını kasar we benım gıbı p4 3.06 işlemcı alır olayı koparır,
  • ya bişi sorcam bende de 3000 winchester var winchesterlar pek o/cye yatkın deilmi venice gore ?
  • "civil" ellerine sağlık yeni bir sistem toplayacağım x2 lerin ucuzlamasını bekliyorum bu topic çok işime yarayacak gibi gözüküyor
  • slm civil;
    benim p4 530 3.0 işlemcim ve intel d915pgn anakartım var.bu board ile O/C yapabilir miyim?
    her ne kadar intel marka boardlarda O/C a izin vermesede.
  • anakartım asus k8n nf3 ve biostan cpu voltajını ayarlaamıyorum...sempron 3100+ 64 bit edition işlemcimi en fazla 2115 mhz e çıkarabildim bu yüzden...

voltajı nasıl arttırabileceğimi söyler misiniz ya da bir program önerebilir misiniz

teşekkürler,
  • AMD Athlon 3000+ 64bit cpu'm var.. orjinal fanı ile 2.400 yapsam işlemciyi sorun çıkartırmı veya en fazla kaç yapayım sizce orjinal fanı ile..
  • Gerçekten çok faydalı bir döküman olmuş, civil arkadaşım emeğin ve paylaşımın içn teşekkürler
  • bende okudum ve celeron1.3 ü 1.4 yaptım bu bana yeter acaba sisteme zarar verir mi fazla bir değer çıkartmadım çarpım değerini yükseltebildim sadece sorun olmaz dimi şimdi yanmasın pc??
  • Civil verdiğin bilgiler gerçekten çok yararlı fakat neden hiç alıp yeni nesil bir işlemciyi o/c yapmıyorsunuz? AMD64 de örnek olarak gösterdiğin Asus board un biosu neredeyse benimkiyle bire bir, mesela benim imzamdaki bir sistemi o/c yapar mısın? Ben deneme yanılma yoluna gittim ve ancak 3.9 da stabil olarak sonuç alabildim fakat işlemcinin sınırlarını daha göremedik. Çümkü benim manuel olarak yaptığım ayarları auto ile %30 o/c a dayadığımda da birşey değişmedi benim yaptıklarımı board otomatik olarak yaptı ve stabilitesi benim verdiğim ayarlardan daha iyi Dijital camera olsa ben burada LGA 3.0 ın o/c değerlerini fotoğraflarla anlatmaya çalışırdım ama malesef yok ...
  • ßişeyLer oLdu işLmecinin hızına saqoLun emeginiz ve payLaşımınız için..
  • arkadaşlar şu sistemi toplayacağım
    civil sen de görüşünü yazabilir misin?
    overclock yapabilirmiyim? ve ne kadar daha performans artışı yakalayabilirim?işlemcinin ve ekran kartının performansı nasil olur?elverişli midir?

işlemci:AMD ATHLON 64-S939 3500 2.2 GHZ

anakart:MB EPOX AMD EP-9NPA+ULTRA-S939 PCI.EX DDR400 GLAN

ekran kartı:VGA 256 MB HIS ATI X800 GTO ICQ-2 TURBO DVI GDDR3

ram:2 ADET 512MB DDR RAM 400
  • ve overclock yapmadan da iyi bir performans elde edebilir miyim?

POWER SUPPLY İ YAZMAYI UNUTTUM

REAL POWER DEĞERİNDE GERÇEK 350 WATT POWER SUPPLY
  • benim sorum power color 9550 256 mb 128 bit lik bir ekran kartım var dün akşam overclok denedim ve başarısız oldum 250 lik core değerini 372 ye çıkarınca ekran yeşillendi

ancak forumlardan takip ettiğim kaarı ile 400 ila 450 arası bir dereceye rahatça gelebiliyormuş neyi yanlış yapöış olabilirim birde değerleri yükseltirken nekadar yavaş ilerlemem lazım mesela 5 mhz artırıpmı kaydedeyim bu konuda bilgi verebilirmisiniz.

ayrıca sadece ekran kartımı overclok etmem yetermi sistemim imzamda yazılı ve tabi extra fan lazımmı

şey tabi o yeşillenme sorununu ekran kartımı çıkarıp yeniden takarak çözdüm bu iş kartıma bie zarar vermişmidir. cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi becoli -- 28 Aralık 2005 9:22:23 >
  • CIVIL COK SAOLASIN BEN BU YAZIN ILE O/C DE STABİLİTEYİ YAKALADIM ELLERİNE SAGLIK ZAMAN AYIRMISSIN

BASARILARININ DEVAMANI DİLERİM
  • ellerine sağlık güzel bir çalışma olmuş
  • Arkadaşlar gülmeyi bırakın da...
    birşey soracam. şimdi benim sempron 2200+ defualt 100 fsb'den 107 fsb'ye çıkıyor.108 oldu mu makina açılmıyor. ancak bunu direk 137 fsb'ye yükseltiğim zaman makina açılıyor. hem de çok stabil çalışıyor. neden acaba?
  • ASUS 9550 GE TD 128 Mb 128 Bit ekran kartımda DNA Drivers ve ATİ TOOL 0.0.23 kullanıyorum. OC Değerlerim iyi fakat her bilgisayarı açıp kapattığımda default değere dönmemesi için ne gibi bir ayar yapmam gerekiyor.?

• Arkadaşlar tüm sorularınızı oc forumuna konu açarak sorunuz.Bu bilgi verme amacı taşıyan bir üst topiktir.
  • s.a. Civil kardeş senden bir ricam olacak.b enim sisteme overclock yapılmıyor.setup ta ufak bir değişiklik yapsam sistem açılmıyor,ekrana görüntü gelmiyor.sistemim aşağıda yazıyor.bir yardımcı olabilirmisin.şimdiden teşekkürler...

Motherbord ASUS A8N-SLI
    Kingston 2x512 MB Dual kit RAM
    Ekran kartı NVİDİA 6800 SLI
    İşlemci AMD Athlon 64 3200+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aglc -- 2 Ocak 2006 10:35:12 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.