Şimdi Ara

overclock için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • meraba ben pc ye overclock yapmak istiyorum ama biraz tırsıyorum:) pentium D 3.20(4 mb ön bellek) işlemciye overclock yapabilirmiyim. işlemcinin üzerinde 60 tl lik soğutucu fan var. termaltake markalı. 4 borulu hepsiburda en fazla nekadar artırmalıyım hızını. şuanda işlemcinin ısısı en fazla 55 dereceye cıkıyor. kaça cıkınca yakarım. en kötüsüde ana kartım ne kadar dayana bilir.
    asus p5l-mx
    ASUSTEK P5LMX 945G DDR2 GLAN+SATA2 16X

Yonga: INTEL945G / ICH7
    İşlemci Desteği: Intel® Coreâ„¢2 Extreme / Coreâ„¢2 Duo / doul core
    Bellek Desteği: 2 x DIMM, max. 4GB, DDR2 667 / 533 / 400 MHz
    SATA Sürücü: 4 x SATA II
    Tümleşik Ekran Kartı: Intel Graphics Media Accelerator 950
    Tümleşik Ses Kartı: ALC882 8 Kanal
    Tümleşik Ağ Kartı: GB LAN Attansic
    Tümleşik Çıkışlar: 4 x USB 2.0, 1 x Com
    PCI Kart Yuvası: 1 x PCI-E X1, 2 x PCI
    Ekran Kartı Yuvası: 1 x PCI-E X16
    Yapı Standartı: MicroATX Form Factor, (24.5cm x 20.3cm)

ana kartın özellikleri bunlar. Power Supply 250 Watlık. yetersiz ama şimdilik idare etmem gerekiyor:(

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    asus p5l-mx ana kart- pentium d 3.20 işlemci. 160 gb hdd. 512 mb 256 bit ati hd 3870 ekran kartı. 17'' lcd monitör. 2 gb 667 mhz ram.(sistemim bu)

---------------------------------------------------

• Power Supply 250 Watlık
    demişsin bende hiç girme elbet bir yeri yakarsın :S
  • yav bu Power Supplyden cektiğim ney ya ekran kartındada sorun yaratıyor. craysisi actığımda resetliyor yetmiyormuş. 450 w lık alsam 130tl şuanda para yok:) böyle idre etmem gerekiyor 1 ay
  • o 250w la sen hiç oc işine girme al güzel bi 500w luk bişey oyle gir bide o işlemci zaten 3,20 fazla olacagını sanmam
  • 3.45 yaptımda hemen geri cevirdim. biraz korkuyorum. Power Supply güzel bişey olsa durmam yaparımda. soğutucu güzel normalda işlemci 75 lerdeydi. bu temaltakeyi taktıktan osnra en fazla ısı 55 oldu. daha yukarısını görmadim. bide boost marka Power Supplylar nasıldır. uygun fiyatlarda.
  • dostom everclock bölümümüz var forumda ordaki ana başlıkları okursan
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.