Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.113
Cevap
359
Favori
899.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meraba arkadaslar otv muhafiyetli arac almak icin basvurdum evraklari bayiye verdim. Arac icin 1 temmuzda bayi patronuyla gorustum 15 tammuz gibi araci geitrtirim dedi bende bayrama kadar gelsin mutlaka dedim kesin dedi simdi satis danismani 27 temmuzda uretime giricek tam sinirda yetismesi zor diyor butun islerim planlarimi alt ust ettiler basta yetişmez deseler almicaktim o sekilde guven verdiler kabul ettim.. ne gibi yol izlemeliyim bu durumda alimi iptal etsem evraklari geri cekebilirmiyim bilgisi olan varmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bünyo16 B kullanıcısına yanıt
    merhaba,

hangi aracı alacaktınız?

1 temmuzda görüşüp 15 temmuzda araç gelecek dediyse o aracın yola çıkmış olması gerekir.. gemide olması gerekir yani.

27 temmuzda üretime girecek bir aracın size gelmesi en az 1 ay sanırım.

kapora verdiyseniz geri isteyin veriyor bayiler.
  • frk1 F kullanıcısına yanıt
    Hocam keşke c suvdan b suva geçip donanim ile daha fazla para vermeseydiniz..Neyse hayirli olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mayıs sonu skoda superb için kapora verdim Ağustos başı gelecek dendi. Skoda sevkiyatı ile ilgili bilgisi olan arkadaş paylaşırsa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunduzm78 -- 26 Temmuz 2020; 14:35:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunduzm78

Mayıs sonu skoda superb için kapora verdim Ağustos başı gelecek dendi. Skoda sevkiyatı ile ilgili bilgisi olan arkadaş paylaşırsa memnun olurum.
    hangi bayiden? araç özellikleri ve fiyatı nedir?
  • Meraba hocam egea ile bayinin sahibiyle direk görüştüm senin aracini 15 temmuz gibi getirticem dedi bende bayrama kadar mutlaka gelecekse alicam yoksa almayi düşünmüyorum dedim garanti kesin getirtirim dedi. Fakat 3 gun once cuma gunu 27 sinde uretime girecek dedi 28 inde cikarsa yetisir dedi cikmazsa buyuknihtimal bayramdan sonra dedi sartellerim atti bursa da oturuyorum fiatin yakininda bayi ben raporlari filan verdin evraklari islediler geri alip iptal edebilirmiyim ayni evraklarla baska bayiye gidebilirmiyim

• kudycan K kullanıcısına yanıt
    Ankara prestige paket

• quote:

Ankara prestige paket
    efe oto galiba :) biz de oradan alacaktık sonra daha erken gelen bir araç bulduk.. ağustos'un kaçında geleceğine göre değişir teslim tarihi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bünyo16

Meraba hocam egea ile bayinin sahibiyle direk görüştüm senin aracini 15 temmuz gibi getirticem dedi bende bayrama kadar mutlaka gelecekse alicam yoksa almayi düşünmüyorum dedim garanti kesin getirtirim dedi. Fakat 3 gun once cuma gunu 27 sinde uretime girecek dedi 28 inde cikarsa yetisir dedi cikmazsa buyuknihtimal bayramdan sonra dedi sartellerim atti bursa da oturuyorum fiatin yakininda bayi ben raporlari filan verdin evraklari islediler geri alip iptal edebilirmiyim ayni evraklarla baska bayiye gidebilirmiyim
    fatura kesilmediği sürece iptal ettirebilirsiniz siparişi.
  • kudycan K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Hangi paket kaça mal oldu size

• quote:

Hayırlı olsun. Hangi paket kaça mal oldu size
    1.5 tsi prestige 192bine mal oluyor. arka koltuk ısıtma var. sunroof var. metalik renk.

araç giriş yaptı türkiyeye.

sizin araç ve fiyat nasıl?
  • Aracın giriş yaptığını nasıl takip ediyorsunuz. aynı araç benimki de. Aynı sevkiyatta mıdır? Gelmiş midir benimki de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunduzm78 -- 26 Temmuz 2020; 16:38:55 >
  • quote:

Aracın giriş yaptığını nasıl takip ediyorsunuz. aynı araç benimki de. Aynı sevkiyatta mıdır? Gelmiş midir benimki de?
    ben bayiden geminin adını almıştım :) gemiyi marinetraffic.com websitesinden takip etmiştim.

sizinki bir sonraki parti. benim araç geldi türkiyeye. gümrüğü bitti.

siz kaça alacaksınız ?
  • Benim Honda Civic Eco elegance toplamda 142.250 TL ye mal oldu. Şu an devletten resmi evrak bekliyorlar araç satışı için ,büyük ihtimal Bayram sonrasi olacak.
    Aslında rapor gecikmeseydi ben bu aracı aksesuarsiz 128.000 liraya alabiliyordum😔☹️ bı aylık bir fark bu!

• Zafer Durukan Z kullanıcısına yanıt
    Arkadaş aynısını 1-2 ay önce sanırım 117,500 ‘ e aldı. 20 bin nasıl koyar üzerine anlamak güç.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Arkadaş aynısını 1-2 ay önce sanırım 117,500 ‘ e aldı. 20 bin nasıl koyar üzerine anlamak güç.
    Mümkündür çünkü ben tam bir ay evvel 128.000 fiyat almıştım sonra raporumda bir eksiklik olmuştu ve gecikti arabayı alamadım. Tam bir hafta sonra tekrar sormaya gittim hem fiyat zamlandi hem de tüm aksesuarlari ile almak zorunda bırakıldım 😂😂
    Ama şimdi fiyat dusurebilirler mi bilemem çünkü devlet hondaya krediyi kesmiş! Her türlü kazık girdi bana! Tek tesellim kredisi almak oldu

• Arkadaslar selam,

Simdi bildiginiz gibi muafiyetle alinan araci 5 sene icinde satmak istediginizde otv sini odeyip satabiliyosunuz.

Diyelim ki ben araci otvsiz aldim, 3. Yilda da araci satmak istedim, otv miktarini neye gore odimuyoruz:

-fatura kesilirken odemedigim otv, kdv dahil 97 bin lira bunu mu?

- yoksa satacagim seneli aracin kasko bedeli ne ise onun uzerinden otv sini hesaplayarak mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Adama arabayı bedava vermiyorlar.Devletin bize sapladığı vergiyi sadece muaf tutuyorlar.Bize saplanıyor diye saplanmayan görünce niye hemen laf ediyorsunuz anlamış değilim.

Herkes engelleyi adayıdır.Engelli insanların hayatı o kadar zor ki ona bakanların da aynı şekilde zor.Amaç sadece hastaneye götürmek değil keyifli zaman geçirtmek kafalarındaki sorunları belki bir nebze araba ile atmak İnsanlar en azından iyi bir arabaya binsin allah aşkına bunda mı gözünüz var

---
    Konuyu saptırmayalım konu amacından çıkmasın.Konuyu açan arkadaşlardan özür dilerim

Alıntıları Göster
    Çok doğru herkes engelli adayıdır,
    35 yaşında turp gibi adamken, tesadüfen lösemi olduğumu öğrendim 8 ay önce... şimdi engelliyim...
    40 yaşındaki halam beyin tümöründen iki gözünü tamamen kaybetti... şimdi engelli...

Kendi adıma olmasa da halamın adına tam ötvsiz araç alabilirim ama değil devletimi, en başta kendimi kandırmak istemem...

• quote:

Orijinalden alıntı: F-G

Arkadaslar selam,

Simdi bildiginiz gibi muafiyetle alinan araci 5 sene icinde satmak istediginizde otv sini odeyip satabiliyosunuz.

Diyelim ki ben araci otvsiz aldim, 3. Yilda da araci satmak istedim, otv miktarini neye gore odimuyoruz:

-fatura kesilirken odemedigim otv, kdv dahil 97 bin lira bunu mu?

- yoksa satacagim seneli aracin kasko bedeli ne ise onun uzerinden otv sini hesaplayarak mi?
    ÖTV Kanununun 15/2-a maddesine göre, (II) sayılı listedeki mallardan kayıt ve tescile tâbi olanların, veraset yoluyla intikaller hariç, ilk iktisabında istisna uygulanan malların istisnadan yararlananlar dışındakilerce iktisabında, ilk iktisabındaki matrah esas alınarak adına kayıt ve tescil işlemi yapılandan, kayıt ve tescili tarihinde geçerli olan oran üzerinden, bu tarihte özel tüketim vergisi alınacağı söylenmiştir.

Kaynak:http://vergisitesi.com/engelli-arac-satisi-2018-5-yil-dolmadan-engelli-arac-satisi-engelli-arac-kac-yil-sonra-satilir.html

Yalnız şuna da dikkat edin, ÖTV sini ödeyerek satsanız dahi 5 yıl dolmadan bir daha ÖTV istisnasından faydalanarak araç alamazsınız.

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Emin misiniz hocam ben 3 yil icinde ödeyip satsa hakki oluşuyor tekrar diye duymuştum yada 5 yil icinde engelli birine satış yaptığında da ayni hak tekrar oluşuyor diye biliyorum

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.