Şimdi Ara

Otomobil boyasında yaş tespiti nasıl yapılır??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bayiiden 5 yıl önce aldığım sıfır araçta boya çıktı. Araç ünlü bir marka ve pahalı bir otomobil. Markanın istanbul genel müdürlüğü ile yazışma halindeyim. Ancak inkar ederlerse sıfır araca atılan boyanın ne zaman atıldığının analizi yapılabilir mi? Bu analiz Türkiye de yapılabiliyor mu?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok makbule geçecek..

• öyle bir tespit imkanı yok fakat boyanın fabrikasyon olup olmadığı anlaşılır. muhtemelen fabrikada 2. ya da 3. kat atılmıştır. bu durumda size en fazla bakım hediye ederler çünkü fabrikanın tekrar boyama hakkı var.
  • Bayii ile görüştüğümde bu durumun kullanım kitapçığında yazdığını; fabrikanın bazı parçaları iki defa boyayabildiğini bu durumun normal olduğunu söylediler ama o kısımda boya farklılıkları olduğu için boyalı gibi çıkıyor. Fabrikanın her aracın üretim süreç kaydını tuttuğuna göre başvuru halinde bana bir ikna edici belge vermesi gerekmiyor mu? Bende alıcıyı burada bir işlem olmadığına ikna edeyim...
  • banban35 B kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki fabrikadan nihai tüketici(siz oluyorsunuz) ye ulaşana kadar yapılan tüm işlemler fabrikasyon sayılıyor ve bu konuda yargıtay kararları da mevcut internetten okuduğum kadarıyla.Ama evet servis aracın tüm boya ölçümlerini yapıp yapılan işlemlerin serviste ve ya fabrikada yapıldığını yazan bir yazı verebilir bence.
  • Aracı satışa çıkardığım için sıkıntı yaşıyorum. Sorun burada. Ekspertiz de söyledi. Macun yok sadece boya farklılaşması var diye ama onlarda ne inat be kardeşim. Benden kaynaklı olmayan fabrikasyon bir kusuru boya kusuru varmış gibi yazma o zaman.

Araç model ve fiyat yüksek olunca alıcı ürkek davranıyor. Halbuki araç temiz. İst merkez ile bağlantı kurdum. Onların bu durumda mutlaka bir belge vermesi gerekecek. Aksi taktirde araç boyalı muamelesi görecek..
  • Düzgün bir ekspertiz zaten bu parçalara boyalı olarak işaretlemiyor..
  • Tarcanlara götürün bence. Bir videosu vardı orjinal araca boyalı demişler diye. Bazı ekspertizler anlayamıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • GayrimeşruDanışmanıÖzgür kullanıcısına yanıt
    İzmir deyim hocam ben onca yolu gidemem. İzledim videolarını. Başkalarının başına da gelmiş bu olay..
  • kılcal çatlakları sayacaksınız. Her çatlak 1 yıl demek
  • Command.com kullanıcısına yanıt
    Bu işlem nasıl oluyor ve nerede yapılıyor? Ayrıntılı bilgi alabilir miyim??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.