Şimdi Ara

otomatik viteste yakıt tasarrufu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
22.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bende 2004 yılından beri triptronik araç kullanıyorum çok memnunum kırmızı ışık haricinde sakın boşa alma sakin araç kullanmaya çalış kick-down(gaza köklemek) az yap saygılar
  • arkadaşım senin yakıt tasarrufunu yapacağın 2-3 yöntem var onu da şöyle yaparsın ışıklar haricinde boşa atma sakın ama ışıklar da da at arkadaşların dediği gibi balata ömrünü azaltırsın ama ışıkların dışında boşa atma bi de şöle bişey var bende 2004 civic kullandım güzel araba 5. vitesle 50-60 la gidebilirsin ama sonradan öğrendim ki zararlıymış motorun ömrünü azaltıyormuş o yüzden en makul değerler şunlardır 3000 devirde vites yükseltirsin 2000 devirde de vites düşürürsün eğer çok az benzin yakmak istiorsan 2000 devirden çok az yukarda seyredersin o kdr başka da yapabileceğin birşey yoktur yani arabanın yakabileceği en az benzini böyle yaparak yakarsn... sadece ışıklarda boşa at ve 2000 devirin altında 3000 devirin üstünde kullanma arabayı saygılar...
  • 120 lirayla 600 km yapmissin daha belani mi ariyorsun. Ben 120 lirayla daha 200 km yapamadim. 6 silindir aracin var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafercon

120 lirayla 600 km yapmissin daha belani mi ariyorsun. Ben 120 lirayla daha 200 km yapamadim. 6 silindir aracin var

Konu 2005'den kalma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmaraba

bilgiler için tşk. hondada yol bilgisayarı yok.bu nedenle anlık tüketimi göremiyorum.bu nu şu amaçla soruyorum:diyelim hızı aldık araç hareketi devam ediyorken gazdan ayak çekilince tüketim o an ne gösterir.bu yolla tüketim azaltılamazmı.

Edit: konu eskiymis dikkate almayın...
    Depoyu ful yapın km yi sifirlayin 100 km gidin tekrar ful yapın. Bu değer gerçek değerdir...
    Sürekli d de kullanın gaza basmadiginiz zamanlarda yakıtı çok az yakar. Anı hizlanma yapmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2n2 -- 4 Şubat 2016; 19:17:28 >
  • Benzinli otomatik aracla 120 tl ye 600 km ,dizelden azyakmis

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi sene 2018 ve benzin 6.02 kuruş oldu 120 tlye yarım depo zor doluyor artık 😒🙁

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.