Şimdi Ara

Otomatik Vitesli Arabalarda En iyi Marka Hangisi ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
34.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Otomatikte Toyota.Otomatik viteste ustalığı iyi olan ustaya sordum.Bana dediği, Bu dükkana en çok Alman ve Fransız arabaları geliyor. Toyota yılda bir kez düşer.

Usta eski otomatik şanzımanları kastetmiş olabilir.Kimsayi yanıltmış olmayayım.Çünkü Toyotanın sonradan çıkardığı MMT otomatik şanzımanından bahsetmiyorum.Başa bela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi düzgün17 -- 3 Haziran 2016; 14:15:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

bu bahsettiğiniz klasik tam otomatik şanzuman ford haricinde hangi marka ve modellerde mevcut? bende tam otmtk bi araç düşünüyorum ama yeterli bilgim olmadığı için kararsızım ama eşimin kullanması içinde mecburum otmtk almaya. araç hem geniş olmalı hemde C yada D sınıfı olmalı. 2 çocuğum var.

Size şöyle ifade edeyim. Ford araçlarda bu şanzıman sadece benzinli araçlarda kullanıldı. 100 hp olan tüm benzinli otomatikler klasık otm şanzumana sahiptir. Daha sonra yeni nesil power shift ( çift kavramalı ) otm şanzımanlı araçlar üretildi halen de böyle satılıyor. Ancak bu şanzıman için kendi özel servisim uzak durmamı öneriyor.

İlave bilgi: 100 hp otm şanzıman araçlar manuellere oranla 2 lt fazla tüketime sahiptir. Ama verdiği konfor mükemmeldir. Vites geçişlerinde sarsıntı olmaz. Mutlaka bu araçta LPG kullanımını öneririm.

Saygılar

• merhaba, otomatik vites araba almayı düşünüyorum AURIS JAZZ CORSA mı almalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: düzgün17

Otomatikte Toyota.Otomatik viteste ustalığı iyi olan ustaya sordum.Bana dediği, Bu dükkana en çok Alman ve Fransız arabaları geliyor. Toyota yılda bir kez düşer.

Toyota'nın tam otomatik şanzımanı 4 ileri ve yakıtı şehir dışı 10, şehir içi 12.
    Bir diğer tek kavrama otomatiği de sarsıntılı ve dikkatsiz kullanımda hızlıca balata sıyırıyor.
    Toyotanın yedek parçası dışarıda bulunmuyor, bundan dolayı arızaları toyota servislerinde güvenilir insanlara sorunuz.
    Piyasada en çok alman ve fransiz arabası olduğu için tamircilere en çok alman ve fransız araba gider.
    Toyota'yı övmeden önce iyice bi piyasa araştırması yapınız bence...
    Eski corolla'lar efsaneydi evet, ancak 2006 sonrası toyota bitti.

• Levcho L kullanıcısına yanıt
    Toyota hatta japon otomobilleri de piyasada çok fazla.
    Ama toyotanın MMT şanzımanını asla övmem.Onlar sorunlu.Orda ayrım yapmamışım.Pardon.Usta eski otomatik şanzımanları kastetmiş olabilir.Önceki mesajımı düzelttim.

japon arabaları (honda,toyota,nissan) otomatiğinin sorunsuz olduğunu okuyorum web'de.Kastettiğim eskiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi düzgün17 -- 3 Haziran 2016; 14:13:02 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.