Şimdi Ara

otomatık jıkle hakkında bılgı(STOP ETME) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
69.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Konuyu hortlatacağım ama buraya yazayım dedim. Bende de 99 Toyota Corolla var. Motoru 5 dakika kadar ısıtıp yola çıkıyorum. Yaklaşık iki kilometre sonra gazı almamaya başlıyor veya trafik ışığı varsa duruyorum. Gaza basmaz isem direk stop ediyor. LPG ile bu problemi yaşıyorum.Benzinde sıkıntı yok. Ustaya gitsem çok uzak gidene kadar motor çok ısınıyor ve o problemi gösteremiyorum. Ne yapabilirim? Örneğin yazın bu problem olmuyordu. Ancak 1,5 ay önce kolum kırıldı. Kullanmıyordum aracı (tabi iki haftada bir ısıttım motoru) . Bugün yine bu problem başladı.
  • lpg beyni ile alakalı sanıyorum bende de aynı sorun var ustaya gittim deyinden dedi kış gelince iyice belli etti kendini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki yaptırabildiniz mi ? Yaptırdıysanız ne kadara?
  • okanisilak O kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım benimde 95 1.6 slx var hem otom @okanisilak atik jikle hem manuel jikle ikiside var araçta.
  • mahbekar kullanıcısına yanıt
    Otomatik jiklenin içerisinde diyaframları oluyor onları değiştirirsen sorunun çözülecektir. Eğer başka bir arızası yoksa.
  • 2000 model partner 1,4 rölanti problemi var. Piyasada çok bulunan bir motor olmadığından sanayide
    sonuç alamadım.
    Bütün problemleri belirteyim de, belki tek bir kaynağı vardır.
    -motor soğukken her fırsatta stop ediyor.
    -ısınınca da çok yüksek devirde çalışıyor.
    -manuel jikle daha önce işe yarıyordu, ancak gazcı lpg girişlerini karbüratör boğazını delerek yaptığından beri kullandığım zaman stop ettiriyor.
    -arabanın çekisi çok kötü.
    -yakıtın fazla olması da cabası.
    sanıyorum ki karbüratörün, jikleyle, distribütörle falan olan vakum bağlantılarını birileri bayağı bir karıştırmış.
    konu ile ilgi olacak bilgi ve fotoğraflara ihtiyacım var. şimdiden yorumu olan herkese teşekkür ederim.
  • 2000 yılında Partner' de karbüratör var mıydı? Neyse, karbüratöre uzanan LPG hortumu yerinde sıkı mı? Sağa sola dönüyor mu?

Ayar vidalarına dokunmadan inceleyiniz. Gaz hortumunun üzerindeki vida sıkı mı gevşek mi? Regülatörün üzerinde bir vida olacak. Rölanti ayar vidası. Gevşek mi sıkı mı?

Bir de karbüratörü delince oraya boru gibi bir parça mı var? Varsa ne tür bir maddeden yapılmış. Bu bilgilere göre bir çare bulabiliriz. Ben de karbüratörden giren bir tesisat kullanıyorum ve çekiş sorunumu çözdüm.
  • Sayın DH Konsey evet araç üç kapı otomobil ruhsatlı ve karbüratörlü.
    Benim arabaya ait değil ama netten bulduğum resimleri yüklemeye çalıştım.
    lpg girişleri karbüratöre pasoaaçılarak takılmış pirinç borular boğazdan içeri girer girmez bitiyor.
    Girişler kelebeklerin altında kaldığı için manuel jikle çekildiğinde motor safi lpg çekiyor ciğerlere .
    En kısa zamanda bütün hava bağlantılarının resmini çekip paylaşmaya çalışacağım.
    Bir şey daha fark ettim. Rölanti motoru olduğunu sandığım bir parça karbüratörün yanında sallanır vaziyette duruyor.
    Ancak lpg de bir önemi varmı bilmiyorum.
    Yardım çabası için teşekkür ederim.

otomatık jıkle hakkında bılgı(STOP ETME) otomatık jıkle hakkında bılgı(STOP ETME)

• levent2828 L kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 10 gün önce 98 Model XEİ Touring Wagon Toyota Corolla aldım. Bu sabah arabayı çalıştırdığımda Yaklaşık 1600 1700 devirde çalışıyordu. 30 40 saniye sonra düştü sonra tekrar bi 30 40 saniye sonra aynı devre çıktı hiç gaz vermediğim halde. (Arabamda sıralı sistem tüp takılı) Size sorum bu, bir sorun mu var sorun varsa bu nedir neden olur? Bir arkadaşıma sordum otomatik jikle varsa ondan yapabilir dedi. Bir fikri olan varsa yardımcı olur musunuz, teşekkürler
  • Acil yardım 1990 mod Tofaş motor sogukken ayağımı gaz, pedalından cektigim zam stop ediyor otomotik jiklede nasıl bi arıza olabilir ayrıca motor ısısı 60 70 iken devir saati 1000lerde 70 den sonra 1500 çıkıyor bunun sebebi nedir tskler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomatik jiklenin bozuk olması,aracın beyin formatını bozarmı tofaş

• Bende tofaş 2000 model var enjiyonlu ben buna jikle taktıra biliyonmu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.