Şimdi Ara

Osmanlıca bilen var mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aranızda Osmanlıca bilen var mı acaba
    Ben daha yeni başladım okuyabiliyorum küçük karagöz ve hacivat kitabını okudum şimdi Çalıkuşu'na başlamak istiyorum ama aklıma takılan bir kaç soru var
    Birde ben yazmaya şimdi biraz başlasam mı yoksa sonra mı başlasam birde tam da emin değilim değişik mi yazılıyor diye
    Bilen varsa lütfen bana ulaşsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elifednah -- 14 Haziran 2014; 0:51:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilen varsa bana yardımcı olabilir mi ? Okutmak istediğim bir yazı var.
  • elifednah kullanıcısına yanıt
    Bu siteler işine yarayabilir.

http://www.osmanliturkcesiogren.com/

http://www.osmanlicaegitim.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D073F48D -- 17 Haziran 2014; 14:24:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MelborpSetaerc

Bilen varsa bana yardımcı olabilir mi ? Okutmak istediğim bir yazı var.

Osmanlıcayı söktüm ben yazı matbuu yazısıysa çevirebilirim ben tabii o kadar eskiyse bilemicem ama isterseniz gönderin bana okuyabilecek arkadaşlarım var

• www.osmanlicatezceviri.com 2010 yılında oluşturduğumuz uzman ekibimiz sizlerin osmanlıca tez çevirilerini, metin çevirilerini, ödev ve projelerini, tez yazımı, dizin ekleme, dizgi, yazım kontol vb konularda sizlere yardımcı olmaktadır. Ekibimiz Türkiye'nin önde gelen üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih gibi bölümlerinden mezun alanında uzman kişilerdir. Bilgi için lütfen sitemizi ziyaret edip iletişime geçiniz.
  • Hayrat vakfının yürüttüğü Osmanlıca dersler var. Son kurdan sonra yazma eserleri filan okuyabiliyorsunuz. Ama son kur her yerde yok ve halka verildiği için basit gidebilir. Bir de öğretmenlere verilen kurs var onlar ayrı eğer rica ederseniz onlara belki katılabilirsiniz.
    Osmanlıca yazma işi tamamen farklı bir olay çok fazla klişe var. Yani kural dışı bilgi. O yüzden biraz ezber gibi. Ve türkçe kurallar farklı arapça - Farsça için kurallar farklı. Yine hayrat vakfının hocalarından yeterli bilgi alabilirsiniz. Tabi başka kurslarda var ben bildiğimi söyledim.
    Ben okumayı biliyorum ama yazma eser okuyacak kadar değil. Yazmak için kurs aldım ama çalışmadım. Geçemedim sınavı.
    Son olarak yazma alıştırma kitabı var yine hayrat vakfının. Ona da bakabilirsiniz.

• www.osmanlica.egitim.com adresinden kayıt yaptırabilirsiniz, Hayrat Vakfı bu konuda öncüdür. Sİteden kayıt yaptırıp size en yakın yerde açılan kursa gidebilirsiniz.
    Uyarmakta fayda var kurslar kesinlikle ücretsizdir, para verip başka bir kursa gitmeyiniz.
  • Hocam ben Türk dili ve edebiyatı bölümünde okuyorum bizim için öğrenmek mecburi idi bizde bu yüzden öğrendik .Tavsiye ederim keyiflidir başta sıkıcı gelebilir ancak bırakmayın okumak çok zor değil fakat yazmak bir hayli zor , işin içine Arapça ve Farsça unsurlar girdi mi zaten bir hayli karışıklık oluyor. Okuyun ve yazın derim ama bu bir dil bir genel kültür olur size eğer imkanınız varsa Arapça öğrenin daha çok faydası olacaktır size
  • eğitim hayatın için gerekli değilse git arapça öğren bare en azından günlük hayatındada kullanabilirsin suriyeli mülteciler geldi esnaflar arapça bilen eleman arıyor onlara bişiler satmak için
  • Osmanlıca yazmak okumaktan çok daha zevkli ve kolay, elin alışınca keyif alıyorsun yazarken.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.