Şimdi Ara

Ortadoğu'da yeni bir dünya savaşı patlak verebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Başkanı Zalmay Halilzad, Ortadoğu'daki istikrarsızlığın yeni bir dünya savaşına yol açabileceği uyarısında bulundu.

Avusturya'nın Die Presse gazetesine konuşan ABD'nin eski Irak Büyükelçisi Halilzad, "Ortadoğu ve İslam uygarlığı dünyasında vaziyet şu an öyle bir durumda ki Avrupa'nın birinci ve ikinci dünya savaşlarında alev içine alınması gibi yeni dünya savaşı patlayabilir." diyerek bölgedeki istikrarsızlığın yeni bir dünya savaşının kıvılcımı olabileceğini söyledi. ABD'li yetkili, "Irak daha uzun süre kendi ayağı üzerinde duramayacak. Durum, dünya savaşına dahi götürebilir." ifadesini kullandı. Irak'ın uzun bir süre daha yabancı kuvvetlerin varlığına ihtiyacı olduğunu savunan Halilzad, bu sürenin 10-20 yıla kadar uzayabileceğini ifade etti. Irak'taki kaosun önüne geçilebileceğini öne süren Halilzad, "Kaos, işgalin başlangıcındaki hatalardan kaynaklandı." itirafında bulundu.

• Amerika bi girdi Irak'a töbe töbe

Herifler resmen kendi kendilerine Dünya Savaşı çıkarıyolar ya
  • Bu adam boş bir adam değil ondan eminim..
  • Hata işgali başın da mı yapılmış?Hata o işgalin yapılması.

İran-Suriye hızla silahlanıyor.İsrailf zaten silahlı.Petroller tehlikeye girerse çin-rusya bile girer olaya.Herşey olur orada.
  • gol olur
  • ee saddam kötüydü ya..özgürlük verilmez alınır..hakettiklerini düşünüyor iseler zaten halk alırdı o özgürlüğü..ne oldu amerika geldi de..petrolü alıyo nasılsa..şu durumda musul-kerkük ü masa başında geri alamayan politikacıya ben politikacı demem..yanlış anlaşılmasın lafım kimseye değildir...bırak musul-kerkük ü doğuyu kaybetmemeye çalışıyorlar..biz yiyelim birbirimizi adamlar anasını ağlatıyo dünyanın bir ucundan kalkıp..
  • A.B.D'nin çıkarına mıdır sizce yeni bir dünya savaşı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bojinka

A.B.D'nin çıkarına mıdır sizce yeni bir dünya savaşı?

Kaybeder.Bunun başka bir cevabı yok.

Karşısında iki cephede birden savaşan bir almanya yok.Nükleer silah avantajı yok.Müttefiki çok az.İsrail ve ingiltereden başka kaç ülke destek verir sizce?
  • Ortak düşman yaratırsa yine tüm Avrupa'nın desteğini alabilir. Hatta biraz kassak Türkiye'de destek verebilir. Sonuçta bu tarz durumlarda ani bir şekilde paktlar oluşur herkes bir gruba dahil olmaya bakar.

Daha 2 gün önce Sarkozy çıkıp İran bu yolda devam ederse ya bomba yapar yada bombalarız demedi mi? Bak gördün mü Irak savaşı başında A.B.D'le azılı düşman geçinen Fransa bir seçimde A.B.D finosu olabiliyor. Bu en ufak örnek. Günümüzün kaka çocuğu İran olduğu için ( Batının gözünde ) onu örnek verdim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

quote:

A.B.D'nin çıkarına mıdır sizce yeni bir dünya savaşı?

Kaybeder.Bunun başka bir cevabı yok.

Karşısında iki cephede birden savaşan bir almanya yok.Nükleer silah avantajı yok.Müttefiki çok az.İsrail ve ingiltereden başka kaç ülke destek verir sizce?

amerika bişey kaybetmez kaybeder gibi görürsünüz herkes diyo ki amerika ırakta kaybetti ne kaybetti asker bush için önemi var mı yok...

@ bojinka aynı sarkozy iran israil için bomba yapıyo ama iran israil e bomba atmaya kalkarsa o bomba havalanmadan tahranı haritadan silerler dedi

• @ Jijmm

Yanlışın var o lafı Chirac başkan iken gazeteciler kayıta almıyo sandığı bir an da söyledi ve sonrasında...

İran halkı tarihi ve bugünüyle saygı görmeye layık büyük bir millettir. Özür dilerim demiştir.

Nolucak şimdi? Detayda bulabilirm yani çok zor değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bojinka -- 29 Ağustos 2007; 21:47:22 >
  • quote:

@ Jijmm

Yanlışın var o lafı Chirac başkan iken gazeteciler kayıta almıyo sandığı bir an da söyledi ve sonrasında...

İran halkı tarihi ve bugünüyle saygı görmeye layı büyük bir millettir. Özür dilerim demiştir.

Nolucak şimdi? Detayda bulabilirm yani çok zor değil.

bu senin demenle ne oluyo çevir kazı yanmasın eğer gerçekten iranın bir tehlike olabilcegini düşünselerdi bu kadar beklemezlerdi amerika & israil
  • Ben hatanı gösterdim bana birşey söylüyorsan bari söylediklerin doğru olsun ki seni ciddiye aliyim...

Ayrıca yazdığım hangi cümleden İran artık aşmıştır A.B.D, Fransa, İsrail için bir tehdittir gerçek anlamda gibi bir anlam çıkardın?

Ben bir A.B.D'li yetkilinin söylediği sözü yazdım ve yeni bir dünya savaşı A.B.D.'nin çıkarına mıdır dedim... Okuduğunu anlamaya çalış bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.