Şimdi Ara

Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
771
Cevap
17
Favori
218.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• @CANGO 17 resimlerin linkini mesaja yapıştırdıktan sonra,üzerini tarayarak yukarıdaki ''image'' tuşuna basarsan resimler sayfada görünür,.

Örnek Klima Montajları(Klima Alacakların Dikkatine)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbirol -- 29 Mayıs 2009; 17:24:34 >

• iç ünite suyunun gideri bence ileride sıkıntı yaratır.hortum sarkmış.İleride su orad birikecek,çamurlaşacak ve bir süre sonra içeriden su akmaya başlayacaktır.bilginiz ola.

• İç ve Dış ünite dranaj hatlarının birleştirilip aşağı alınması güzel bir işçilik.Birçok klima servisi Dış üniteye dranaj hortumu çekmiyor ileride sıkıntı oluyor.Bu arada şunuda hatırlatayım egerki Dış ünitenin suyunun aktıgı yerde sorun yoksa hortum bağlamamakta cihazın içinin çamurlaşmaması için iyi olur aslında.Aama şehir hayatında pek mümkün olmuyor.Yolda yürüren kafanıza su damlaması hiçte hoş değil.

• İyi akşamlar.
    mbirol verdiğin bilgiler için sağol.
    Bir hafta geçtikten sonra servis bizi çağırın alçıları yapalım demişti o zaman drenaj hortumunu söylerim. Dış ünite için de dediğin gibi gerek görmüyorlar çünkü alt kısmında hortum takmadılar zaten şimdiden sonrada takamazlar herhalde ama yinede sorayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdi28

güle güle kullan..
    musluk çıkışlarını kasanın içine güzel saklamışlar

Biz onlara vana diyoruz!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

quote:

Orjinalden alıntı: erdi28

güle güle kullan..
    musluk çıkışlarını kasanın içine güzel saklamışlar

Biz onlara vana diyoruz!!!

• mbirol selamlar.
    Servisden geldiler perşembe akşamı fakat dün gece klimadan su geldi. Klimayı hemen kapatıp sabah olunca haber verdik. Senin de işaret ettiğin drenaj hortumu hava yapmış zaten bombelik vardı su dolunca daha da sarktı. Hemen hortumu giderden çıkarıp suyu boşalttılar. Hortumu siyah bantlı ek kısmından ayırdılar ve şimdilik dış ünitenin yanında aşağı sarkıttılar. Pazartesi günü daha geniş hortum getirip aşağıdaki gidere bağlıyacaklarmış. Duvardaki deliklerede alçı değide slikon yaparız dediler. Klimayı çalıştırdılar 5 dakika , klima çalışıyor dediler. Genelde akşam geç saatlerde çalıştırıyorsunuz o saatlerde dışarda kimse olmadığı için herhangi bir sorun çıkmaz böyle pazartesine kadar idare edeceğiz. Hayırlısı bakalım İnşallah bundan sonra bir sorun olmaz. Çünkü biz üçüncü kattayız, gider ise 2 kat aşağıda bakalım hortum uzun olunca tekrar hava yaparmı acaba. Bekleyip göreceğiz. İyi sabahlar.

• Önemli olan egim olması ve sarkma yapmaması.Şunuda belirtelimki arkadaşlarında çok şuçu yok çalışma ortamı müsait görünmüyor.Benimki sadece uyarıydı.Sorunu ortak çözmeniz doğru olur.
  • Selamlar.
    mbirol teşekkürler. Servisin istediği gibi kısa mesafeli hava yapmıyacak bir bağlantı olmadı. Yer müsait değil. Balkon gideride uzak.

Bu sabah servis geldi. Bu sefer daha kalın bir hortumu ekliyerek direk aşağıya yere kadar uzatıp bağladılar. İnşallah hava yapmaz dediler. Eğer yine su akıtırsa, bu sefer direk dış ünitenin yanından caddeye akıtacaklar. Bu arada açmış oldukları delikleride akrilik çekomastikle kapattılar. Gayet temiz oldu.
    Artık havalarda ısındı. Allah kısmet ederse sorunsuz kullanacağız inşallah. Benim elektrik saati akıllı saat olduğundan yalnız saat 17:00 ile 22:00 arası açmamaya çalışacağım. Çünkü o saatlar en pahalı saatler. En ucuz saatler ise 22:00 ile sabah 06:00 arası.
    İyi akşamlar.
  • Direk aşagıya alındıysa sorun çıkmaz,hava yapmaz.Yanlız aşağıda hortumun ucu havaya kalmasın tıkanmasın .
    Birde size klima kullanıcısı olarak tavsiyem elektrikte çoklu tarifeden ,tekli tarifeye geçmeniz.
  • O kadar çok mesaj yazılmış ki! Aralarından bazı arkadaşların dediği doğru. Herkes bir akıl vermiş. Şöyle olmaz, böyle olmaz. Hele bir arkadaş kendini profesör ilan etmiş ki o da ayrı bir mesele. Lakin biri de çıkıp dememiş ki;
    Alın size basit bir solit klima montajı şöyle olmalı, dikkat edilecek konular, alım yaparken nelere dikkat edilmeli.
    Bilen de konuşmuş bilmeyen de,

Sonuç 4 sayfa da kocaman bir "0"

Bende sağlıklı bir bilgi bulurum diye tüm sayfaları inceledim. Boşa zaman harcamışım. Bari mesajımı yazarak değerlendireyim dedim.

Saygılarımla
    Klimacı değilim...
  • Arkadaşım sizin derdiniz ne ,burası çet sayfası değil.Evet ben klimanın profesörüyüm beni kastediyorsan.Bilgin yoksa ne yorum yaparsın.Sana mkaldı buradaki bilgilerin yararı veya yararsızlığı.İşni geliyorsa kullanırsın gelmiyorsa okuma ozaman.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbirol

Direk aşagıya alındıysa sorun çıkmaz,hava yapmaz.Yanlız aşağıda hortumun ucu havaya kalmasın tıkanmasın .
    Birde size klima kullanıcısı olarak tavsiyem elektrikte çoklu tarifeden ,tekli tarifeye geçmeniz.

Tarife dediğin dijital elektrik sayacımı oluyor..
  • Elektronik sayaçta olsa dilekçe ile başvurursanız tekli tarifeye geçebilirsiniz istediğiniz zaman.Kliam kullanıcısı için Saat 17 ile 22 arası kullanımda çoklu tarife çok yazıyor.
  • Bu konuyu canladırsak iyi olacak.Örnek resimleri bekliyoruz.
  • Şimdi çekip koyacağım.
  • 11. katta olduğum için aşağıya pek sarkamadım ;

edit : Yardım edenlere teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 12 Eylül 2010; 18:11:58 >
  • Ve bunlar da var ;

edit : Yardım edenlere teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @dministrator -- 12 Eylül 2010; 18:12:31 >
  • Ar...Be... için tam örnek bir montaj.sanki hepsini satndart yapıyorlar yahu!
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.