Şimdi Ara

Organize,asayiş,narkotik gibi şubelerde çalışmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
6.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ben polis olmak istiyorum.Ama mavi uniformali olarak calisanlardan değilse sivil olarak çalişanlardan olmak istiyorum.Polis lisesi mezunlari direk polis memuru oluyor galiba.Benim olmak istediğim polislik şöyle

İçerde dizisinde mert ve arkadaslari gibi yada arka sokaklardaki gibi(özenti olarak algilamayin ornek veriyorum)

Bu kisiler tam olarak rutbeleri ne?Komiser mi?Sivil olarak çalisiyolar.Benim olmak istedigim de tam olarak böyle.

Nasil olurum?Kisaca organize şube asayiş şube gibi bolumlerde sivil olarak calisan polis nasil olunur :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada lise okuyorum.11.Sınıf

• Dostum bende lise 4. Sınıfta okuyorum forumlar dan okuduğum polis abilerle konuştuklarını hakkında bilgi veriiim polis olmak için 3 yolun war 1.PMYOygs ile alır taban puanı 260 (her puan türü kabul edilir) 2 yıl okursun polis memuru olursun büyük ihtimalle çevik kuvvet 2.POMEM 4 yılık bir bölümden mezun olursun ve KPSS ye girersin 60 taban puandır kazanırsan 4 ay eğitim polis memuru olarak mezun olursun 3.PAEM 4yıllık bir bölüm okursun KPSS ye girersin taban puan 70 kazanırsın tam hatırlamıyorum 9 ay eğitim alır Komiser Yardımcısı olarak mezun olursun(İçerde ki Mert gibi) ilerde amir ve emniyet müdürü olursun

• Gelelim o istediğin şubeler emniyet in en büyük şubelerindendir genelde PMYO ve pomem mezunlarını ilk etapta pek almazlarmis çevikt karakolda çalıp kendini göstermen lazım paem mezunları rütbeli olduğu için onlar daha rahat girebilirler birde referans işi var organize den narkotikte çalışan biri sana referans olursa girebiliyomussun birde yukarda ki yorumda paem den bahsettim paem 2020 ye kadar deniliyor daha sonra meslek içinden rütbeli personel alınacamis AMA EN MANTIKLISI BULUNDUĞUN YERDEKİ EMNİYET MÜDÜRLÜGUNE GİT EĞİTİM ŞUBE WAR ONLAR BİLGİ VERİYORLAR BEN BİR KERE GİTTİM SAĞOLSUNLAR İLGİLENMİSLERDİ hakkında hayırlısı olsun bende ASAYİŞ VEYA TEM ŞUBE İSTİYORUM

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.