Şimdi Ara

Oracle Database'ler arası Veri Kopyalama (Copy From)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bayağı bir inceleme ve denemeler sonrasında konuyu açmış bulunuyorum. (Oracle) Datamın olduğu bilgisayardan (Gerek SQL Plus gerek TOAD) bir başka bilgisayardaki bilgisayardaki databseden veri almaya çalışıyorum.

Kod olarak:

COPY FROM YEDEKDBA/masterdata@//10.212.116.139:1521/kdh TO DBS/masterkey@//192.168.13.129:1521/dbs
    INSERT INTO hk (hk.ID,hk.hizmet_kodu,hk.hizmet_adi)
    USING (select ID,hizmet_kodu,hizmet_adi from hizmet_kalemi where goster is null);

Bunu hedef (yeni kopyalayacağım data'dan) yaptığında TNS bu SID hizmetini tanımıyor. hatası veriyor
    Diğer bilgisayardanyaptığımda ise "EKSİK VALUES anahtar sözcüğü" şeklinde hata veriyor

vallahi denemekten birçare kaldım arkadaşlar, bir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

(NOT: Oracle Alt forumumuz neden yok?)

• Veri kayıt etmek istediğin veritabanının olduğu bilgisayardan kaynak veritabanına bağlanabiliyor musun? SELECT ile basit bir sorgu denedin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Veri kayıt etmek istediğin veritabanının olduğu bilgisayardan kaynak veritabanına bağlanabiliyor musun? SELECT ile basit bir sorgu denedin mi?

Hayır,.TNS'yi ayarladığım halde database isminden bağlanamıyorum. Aynı şekilde komuta bağlantı bilgilerini doğru yazdığım halde yine bağlanamıyorum.

Bağlantı sağlamadan bazende SP2-0498- eksik alan veya using hatası aldım.

Herneyse iki datadan manuel olarak merge ve insert statement (export data) olarak aktardım. Sanırım bu şekilde başaramayacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.