Şimdi Ara

Optoma OPTOMA UHD300X 4K - ANA KONU - (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
6
Favori
3.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: akethecake

Test edip dönüş yaparsanız çok memnun olurum. Menüde test patternde ses yok. Test patterni kapatınca ses geliyor. Uhd40, uhd51, uhd60 sahipleri dahi var bu sesten bahseden, o yüzden hepsinde standart olabilir diye düşündüm.
    Dediğim gibi bahsettiğiniz ve youtube videosunda olan ses hiç dikkatimi çekmemişti,ama özellikle dinledim ve ancak kulağımı cihaza yaklaştırınca bahsettiğiniz test pattern e girince kesilen ses test pattern den çıkınca çok ince olarak duyuluyor.Ama dediğim gibi kulağımı iyice cihaza yaklaştırırsam bu sesi duyabiliyorum,bahsedilen youtube videosunda çok fazla ses var gibi duyuluyor.Bence benimkinde anormal ve rahatsız edici bir ses yok..
  • Ben de uzun bir araştırma sonucu optoma uhd300x aldım. Benq w1700 ile arasında kalmistm. Kontrast ve renk doğruluğu daha iyi geldi için kararımı optoma uhd300x den yana kullandım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayırlı olsun, memnun kalacağınızı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt
    Tesekkür ederim hocam. Ben de epson TW5650 vardı sattım. Inşallah memnun kalırız.

• Kalacağınız kanaatindeyim. Bence tam f/p ürünü.

Bu arada 3D desteği varmış cihazın ama bunun için 3D vision destekli Nvidia lı bilgisayar ve aktif gözlüklerden lazımmış, bilgisayar var ama gözlük yok bu sebeple denemedim hiç. İnternette bu yol ile 3D menüsünün aktif olduğunu söylüyorlar.
  • syphonfilter kullanıcısına yanıt
    Aktif gözlük var. NVIDIA GTX1060 kartlı pc de var. Gelince deneriz.

• Denedikten sonra sonucu paylaşırsanız sevinirim, ben de ona göre gözlük alabilirim eğer oluyor ve keyifliyse.

• Merhaba arkadaşlar.
    Alan kullanan arkadaşlara hayırlı olsun öncelikle.

Merak ettim Netflix cihazın kendi arayüzünde mi var ? Yoksa ayrı bir cihaz ile bağlantı yaparak mı izliyorsunuz ?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Bu cihazı monitör gibi düşünebilirsiniz. Pc, Android box, uydu alıcı, ps4 gibi cihazlardan en az birini bağlamazsanız görüntü alamazsınız. Smart özelliği yok

• Bildirim sistemi sağolsun ben yeni gördüm yazdığınızı, arkadaşın dediği gibi smart özellikleri mevcut değil. Ben PS4 Pro ile kullanıyordum ama monitöre taşımakla uğraşmamak için Xbox One S aldım uyguna 4K Netflix için.
  • Anladım.Teşekkürler arkadaşlar.
    Apple TV var zaten ama altyazılar bazen İtunes filmleri ile Netflix arasında sıkıntı yaratıyor.Bundan dolayı Netflix kullanabileceğim bir yer olabilirse iyi olurdu diye sorduydum.Neyse çok fazla sıkıntı değil zaten
  • akethecake A kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı ürünü bende aldım dediğiniz sesi benim cihazda yapıyor ve inanılmaz rahatsız edici özellikle 4k 60 hz aldığımda artıyor full hd 24 30 60 hz de ses zayıflıyor satıcı firma bana renk çarkı çok hızlı döndüğünden normal diyor bana pek normal gelen bir durum değil gibi geldi siz bir çözüm buldunuzmu.
  • arkadaşlar nereye baktıysam bulamadım ve en son sizlere sormak istedim..yaklaşık bir ay önce optoma uhd 40 aldım bugün yan tarafta alt kısımdan açılan filtre haznesini açtığımda filtreyi göremedim..ilk defa böyle birşey yaşıyorum daha önce kullandığım epson ve benq cihazlarında böyle bir durumla karşılaşmadım..şimdi merak ettiğim konu şu uhd 40 da filtre mi yok yoksa ithalatçı firma filtresiz mi gönderdi..lütfen yardımcı olursanız sevinirim sizin cihazlarda filtre varmı yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endyfox -- 6 Ekim 2019; 14:12:41 >
  • Maalesef 300x lerde de yok. Fabrika çıkışı öyle. Oraya biz bi filtre yapsak işe yarar mı bilemedim.

• biraz araştırdım yabancı forum sitelerinde ve söylenen şu;dlp kapalı bir sistem olduğu için toz almıyormuş ve bu yüzden filtreye ihtiyaç yokmuş..ama ben istiyorm içim rahat etmez 🙂 nasıl birşey yapaibiliriz acaba oraya bilgisi olan yada birşeyler uyduran varmı arkadaşlar

• ozturkan O kullanıcısına yanıt
    Maalesef mesajınızı çok geç görmüşüm. Ben cihazı iade ettim ancak dlp pixel shift cihazların hepsinde bu var az ya da çok var. Fengmi 4k ust aldım sesden dolayı onu da sattım. Ya epson alacağım ya da full hd ile bir müddet daha devam edeceğim

• akethecake A kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Benim sorunum cihaz değişimi yapılarak çözüldü ancak bir önceki cihaz 3 kere servise gitti yine düzelmedi yeni cihaz da çok azda olsa ses vardı fakat zamanla kayboldu parlak modda standart fan sesi var şu an keyifle seyrediyorum yeni cihaz almadıysanız PROAV den Tuncay bey ile görüşüp fikir ve önerilerini alıp ona göre hareket edin kendisi çok değerli ve bilgili bir arkadaş bu süreçte bana çok yardımcı oldu kesinlikle görüşün .

Optoma OPTOMA UHD300X 4K - ANA KONU -

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.