Şimdi Ara

Optik Bağlantı Çözümü! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yanlış bilgilendirme olmasın. Dsmart HD filmlerde DD yayın yapıyor fakat her filmde değil. Bir de bir çok filmde DD orjinal seslendirmede olup Türkçe'sinde yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laynis

Ben biraz önce TRT HD dahil HD kanallarda ses testi yaptım.

Sonuç: D-Smart ses yayınında sınıfta kaldı. Çünkü Trt HD dışında ne kadar HD yayın yapan Sinema, Belgesel, özel kanallar hatta 3D kanal varsa hiçbiri DD ses vermedi!

Beni en çok sinema kanallarından DD ses yayını alamamak hayal kırıklığına uğrattı, şaşırttı.

Belki bir çok kişi için önemsiz olabilir ama ber bırakın DD'yi, DTS ses yayını beklerdim.

karasal yayınla beraber o da olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Yanlış bilgilendirme olmasın. Dsmart HD filmlerde DD yayın yapıyor fakat her filmde değil. Bir de bir çok filmde DD orjinal seslendirmede olup Türkçe'sinde yok.

zaten orijinal dvd lerde bile 5.1 ingilizce , 2.1. türkçe olarak geliyor çok da bir şey beklememek lazım
  • quote:

Yanlış bilgilendirme olmasın. Dsmart HD filmlerde DD yayın yapıyor fakat her filmde değil. Bir de bir çok filmde DD orjinal seslendirmede olup Türkçe'sinde yok.

Arkadaşım tüm sinema kanallarını dediğini yapıp orjinal dilinde denedim, fakat sonuç aynı.

Sadece TRT HD, DD yayın yapıyor.

D-Smart HD sinema kanalları orjinal dilinde dahi DD ses vermiyor. Belki bazı filmlerde veriyor olabilir ama aynı anda oynayan 7 farklı sinema kanalındaki farklı filmlerin hepsinde de sonuç aynıydı. Çok ender filmlerde DD yayın yapıyor olabilirler.
  • quote:

quote:

Arkadaşım tüm sinema kanallarını dediğini yapıp orjinal dilinde denedim, fakat sonuç aynı.

Sadece TRT HD, DD yayın yapıyor.

D-Smart HD sinema kanalları orjinal dilinde dahi DD ses vermiyor. Belki bazı filmlerde veriyor olabilir ama aynı anda oynayan 7 farklı sinema kanalındaki farklı filmlerin hepsinde de sonuç aynıydı. Çok ender filmlerde DD yayın yapıyor olabilirler.

dostum, marconun dediği gibi bu bağlantı ile dts alamadım, optikten ps3 uncharted oyununda denedim tek farkın ekranda dts yazması oldu. ben anlayamadım pek farkını. dts ile ilgili araştırma yaptım dts ses sıkıştırması olarak dd nin 3-4 katı daha az kağıt üzerinde dts ddyi geride bırakıyor. ama çoğu filmlerde dts formatının dd kadar bile kaliteli olamadığını söylüyor.

yani dd ye devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolBUDUR -- 12 Temmuz 2012; 19:11:41 >

• Size çok ilginç bir başka saçmalık yazayım.

Trt HD kanalında D-Smart'tan sesi sonuna kadar kısmama rağmen ses kapanmak bir yana kısılmıyor bile! :)
  • quote:

Size çok ilginç bir başka saçmalık yazayım.

Trt HD kanalında D-Smart'tan sesi sonuna kadar kısmama rağmen ses kapanmak bir yana kısılmıyor bile! :)

dostum normal bir durum dd yayın yaptığından ses kontrolü tamamen ses sistemine bırakılır, onun dışında herhangi bir cihaz dd sese müdahele edemez. bu durumdan rahatsızsan trt hd nin ses ayarlarından ac sesi steryo ver olarak değiştirirsin. o zaman uydudan sesi açıp kapatabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

quote:

dostum normal bir durum dd yayın yaptığından ses kontrolü tamamen ses sistemine bırakılır, onun dışında herhangi bir cihaz dd sese müdahele edemez. bu durumdan rahatsızsan trt hd nin ses ayarlarından ac sesi steryo ver olarak değiştirirsin. o zaman uydudan sesi açıp kapatabilirsin.

Bak bunu da bilmiyordum. Teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

quote:

Bak bunu da bilmiyordum. Teşekkür ederim.

önemli değil, unutmayalım ki hayat paylaşınca güzel

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.