Şimdi Ara

Optane+HDD ve SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazonda cihaz bakarken sata3 SSDli cihazlar ve hdd+optane olan cihazlar gördüm.
    SSD daha verimli olacaktır ama windows açılışında pek bir fark olmadığını gördüm. Film izleyeceğim, PDF'den ders çalışırken arka planda mp3 ses dosyaları çalışacak. SSDli cihaz için ısrar etmeli miyim yoksa ssdsiz optaneli cihaz memnun eder mi?
    Sadece HDD bile bana yeter aslında ama optaneli cihaz windows açılışı bu genel kullanımda memnun eder mi?

Şöyle bir video var ama sahte demişler.
    https://youtu.be/vU30gAC-Fno

Bu kullanım için tavsiyeniz nedir? SSDli cihaz mı yoksa hdd+optane olan cihaz mı? Model seçmedim genel olarak bilgi almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beoa291 -- 19 Temmuz 2019; 18:12:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aslında Optane kaşeden başka bir şey değil yani sık kullanılan dosyaları kendi hafızasında tutuyor o kadar. Bunun anlamı sürekli kullanılan dosyalara erişim oldukça hızlı olacaktır fakat HDD'den kaşede olmayan bir dosya okunduğunda HDD hızında okuma olacaktır. Aslında Windows'un prefetch ve superfetch özellikleri bu kaşeleme işlemini zaten yapıyorlar fakat PC kapatılıp açıldığında kaşe sıfırlanıyor. Optane ise bu kaşeyi PC kapatılıp açıldığındada hafızasında tutmaya devam ediyor fark bu.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.