Şimdi Ara

Open AI'ın kurucusu Sam Altman'ın Stanford Bilgisayar 1.Sınıf terk olması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düşünceleriniz? Üni zaman kaybı aga, bill gates,zuckerberg, Open AI gibi llm devriminin kurucusu bile terk ^^

• Nphexy N kullanıcısına yanıt
    Ola bilir ama eğer gerçekten sıradışı bir projen veya hayalin varsa üniversite zaman kaybıdır. Bu saydığın adamlar hepsi orjinal fikirlere sahip ve onu gerçekleştirmek için zaman kaybetmemiş. Eğer projen yoksa sıradan birisiysen üni önemli.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hepsinin ortak noktası bir start-up kurmak için okulu bırakmalarıdır. yine hepsinin ortak noktası ailelerinin çok zengin olmasıdır. en önemli üçüncü kısım ise ülkede bir start up fikrinin olması bunun desteklenmesi ve risk almayı bu insanların ve diğerlerinin bilmesidir bence

türkiye için konuşursak boğaziçi hariç hiçbir okulda lisans seviyesinde öğrencilerin bu denli örgütleşip bir işe giriştiği yok. özellikle odtü rezalet. teknokent teşviği falan verilmeli öğrencilere. bir iki tane start-up kurmaya çalışan kişiyle bu okulda arkadaş olmuştum ama çok zorlu gözüküyor. yine de vazgeçmiyor olmaları çok iyi. kısaca ben tr'De okul bırakılacaksa boğaziçi'nin bırakılmasının doğru olduğunu düşünüyorum.

edit: ve zaten sanırım tam da bahsettiğim bu sebep nedeniyle boğaziçi olmamasına rağmen ceo merkezi olarak biliniyor. bence okulun içinden geçmeselerdi daha çok getir - ys falan çıkardı oradan .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EistroY661 -- 12 Mart 2024; 23:28:1 >

• EistroY661 E kullanıcısına yanıt
    Open AI'ın kurucusu Sam Altman'ın Stanford Bilgisayar 1.Sınıf terk olması

Ben Tr'de lisansı bırakıp iyi bir start-up kuran görmedim, ABD'nin paranın merkezi olması ile alakalı muhtemelen. Lisans sonrası ise ODTÜ, istatistiklere göre en çok start-up çıkaran üniymiş

demek ki bounluların yaptıkları gözüme çok çarpıyor. ne bileyim kendi gördüklerimi de kıyaslayınca bizim okul çok kötü gibi geldi. boun yatırım alan start upları listelediğinde 2021 de en çok kurucu ortak bulunduran okulmuş kendi sitelerinde paylaşmışlar o kalmış aklımda tekrar bakınca 2. zaten odtü aralarında pek fark yok (ama şunu da kabul etmek lazım boun çok bariz daha az öğrenci alıyor. yani odtü 30k kişiyse boun 15k kişi arada yarı yarıya fark var ve buna rağmen aralarında uçuk bir start-up farkı yok.)

ben odtüden çıkan pek start up hatırlamıyorum. mesela teknokent inatla udemy'i sahiplenmeye çalışıyor. adamlara tek bir teşvikleri yok tr'de olduğu zamanlarda. start up diyince hep aklıma boundan çıkan şeyler geliyor.

edit: konuyu genele çekersek, tr'de üniversite mevzusu çok önemli. yüksek ihtimal yatırımcılar yatırım yaparken bile arkasında iyi üniden emzun birini görünce daha teşvik oluyorlar. yurt dışında üniversite okuma mevzusu bu kadar içselleştirilmemiştir diye düşünüyorum. tr'de hem teşvikler sadece göstermelik yani atıyorum devlet sana 200k veriyor olsun ama ortam buna müsait değil. devletin sağladığı teşvikler yoksa yararlanınca güzel ama yüzlerce şeyin arasında birinin çok iyi olmasındansa şartların yarısının ortalama durumda olamsı daha iyi. yatırımcı sayısı da az zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EistroY661 -- 12 Mart 2024; 23:51:38 >

• EistroY661 E kullanıcısına yanıt

hadi bana start-up fikri ver, kuralım bir tane Open AI'ın kurucusu Sam Altman'ın Stanford Bilgisayar 1.Sınıf terk olması 

sen ver koşa koşa geleyim yanına, ayda iki defa çatıya çalışırım yanında Open AI'ın kurucusu Sam Altman'ın Stanford Bilgisayar 1.Sınıf terk olması 

alskndlaksnd işin şakası bir yana fikir fazla da gerçekten inandığın bir fikir bulmak zor, daha bugün ingilizcede güvenlik kameralarını akıllaştırmak üzerine sunum yaptım. sokak ortasındaki cinayetleri azaltmak için belli bir kombo yakalayan modelin ortamda witness olmasına gerek kalmadan polisi bilgilendirmesi vs. gibi bir şey attım kafadan yapan var mıdır bilmiyorum.

fikirden çok inandığın ve ilgilendiğin bir fikir bulup ölçeklendirmesini yapmak zor :(((

out of context: hocanın dikkatini çekti bu kısım fakat bazı yerlerde teklediğim için yüksek ihtimalle full puan alamayacağım :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EistroY661 -- 13 Mart 2024; 18:56:7 >
  • hocam ayt kısmına açıyorsun konuları, eğitim ve sınavlara aç millet görmüyor.

• Tam emin olmamakla birlikte Devin AI ilk başta 3 kişi kurulmuş daha sonradan takımı büyütmüşler, kuran ilk 3'ünden 2 si Harvard terk sanırım :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.