Şimdi Ara

OPELLERDEKİ EGR(KURUM)SORUNUNA SON

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
11.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sayın opel sahipleri Opellerde egr valfinden dolayı kurum sorunu yaşanmaktadır.Kurum bağlayan bir araçtada bir çok sorun çıkmaktadır.Üretilen bir sistem sayesinde hem araçlarınızın kurumu herhangi bir aksam sökülmeden temizlenmekte hemde birdaha kurum bağlamamaktadır.Bunu aracınıza bağlanan mini
    bir Carbon Cleaner cihazı olarak düşünebilirsiniz.Ayrıca çok pratik ve ekonomik bir sistemdir.

• Biraz daha detay lütfen...
  • Aracın ateşleme bobininden bilgi alan ve hızlı enjektöre sahip elektronik bir sistem.Aracın çalışma düzenini bozmadan emme manifolduna temizlik sıvısı enjekte etme mantığına göre çalışıyor.Araca monte edildikten sonra belli bir süre içerisinde daha önceden oluşan kurumları temizler ve bir daha kurum oluşumunu engeller.Bu sistemde kullanılan temizlik sıvıları halen otomotiv sektöründe kullanılmaktıdır.Hava kanalıyla temizlik yapıldığı için emme manifordunun içi,supap ağızları,piston içerisi ve enjektörlerin uçları temizlenmektedir.
    quote:

Orjinalden alıntı: arikanturk

Biraz daha detay lütfen...
  • Bu temizlik sıvısı neyse direkt olarak yakıtın içine koysak aynı işi görmezmi ?
  • Yakıtın içerisine koysanız sadece motor içerisi ve enjektör içerisi temizlenebilinir.Emme manifoldu temizlenemez.Ayrıca bu sıvılar bir iki türlü.Yakıt içerisine konanlar hidrokarbon bazlı olmalıdır ki yakıtla karışsın,hidrokarbon bazlı bir sıvı kendiside artık bırakır.Birde yakıtla karışmayan ve yanıcılık oranı çok düşük olan sıvılar var bunların temizleme gücü çok daha fazla hatta egzos supapları bile temizlenebilinmektedir.
    quote:

Orjinalden alıntı: AYDINTR

Bu temizlik sıvısı neyse direkt olarak yakıtın içine koysak aynı işi görmezmi ?
  • Emiş manifoldunda zaten kurum olmaz ki.
  • Aracınızda EGR valfi varsa olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: AYDINTR

Emiş manifoldunda zaten kurum olmaz ki.
  • Sorun EGR valvinin kurum bağlamasıyla oluyor bu cihaz onu nasıl engelleyecek ki EGR den farklı, yerine tasarlanmış bir sistem .?
  • opel yıllardır bunu gideremiyor egr yüz karası olmuş ateşlemekiti rüsvası
    quote:

Orjinalden alıntı: çağrıbey

Sayın opel sahipleri Opellerde egr valfinden dolayı kurum sorunu yaşanmaktadır.Kurum bağlayan bir araçtada bir çok sorun çıkmaktadır.Üretilen bir sistem sayesinde hem araçlarınızın kurumu herhangi bir aksam sökülmeden temizlenmekte hemde birdaha kurum bağlamamaktadır.Bunu aracınıza bağlanan mini
    bir Carbon Cleaner cihazı olarak düşünebilirsiniz.Ayrıca çok pratik ve ekonomik bir sistemdir.

• Bu işin maliyeti nedir ve diğer EGR olan araçlara yapılabilirmi sonuçta sadece Opel kurum yapmıyor
  • Aynı sorun benim aracımda mevcut, Ben bir kez temizleme işlemi yaptırdım (50 YTL) tekrarlarsa parçayı değişmek lazım dediler, tabii ki tekrarladı bende bugün farklı bir servise gittim. Bilgisayara bağladılar. EGR Valfinin değişmesi lazım dediler.

Bu işlem için de 310 (malzeme) + 90(işçilik) toplam 400 YTL istedi. (Modern soygun)

Şu an değişim yapmadım.

Daha önce temizlik yaptırmam nedeniyle bu çözüm bana da hitap ediyor mu?

Bahsettiğiniz çözümün maliyeti ne kadar?

İzmir'de nerde taktırabilirim bu carbon cleaner i?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mskartal@gmail.com -- 18 Aralık 2007; 21:30:17 >
  • Arıcınızı Bosch Car serviste bu şekilde bir işlemle temizlete bilirsinin.
    işlem süresi 30 ila 45dk arası değişiyor
    ve tüm yakıt sistemi iyi şekilde temmizleniyor
  • Sizce bu işlem sonrasında EGR Valfini değişmekten kurtulabilir miyim ?

quote:

Orjinalden alıntı: DarthVader_

Arıcınızı Bosch Car serviste bu şekilde bir işlemle temizlete bilirsinin.
    işlem süresi 30 ila 45dk arası değişiyor
    ve tüm yakıt sistemi iyi şekilde temmizleniyor
  • geçenlerde odaktaydım kurumlanma yaşayan bir astraya aynı işlemi yapacaklarını söylediler fakat onlar bile kesin çözüm değil dediler tekrarlayınca parçayı değiştireceklermiş
  • bu bahsettiğiniz sorunlar hangi model ve hangi yıl üretilen opellerde yaşanıyor.
  • bu problem tüm 1.6 lt lerde yaşanıyor bayramdan önce bahar otoda yine bir astra g nin aynı arızadan dolayı bu şekilde temizlemeye tabi tutulduğunu gördüm bu olay aynı motorun kullanıldığı chavroletler dede var istersen sor.ADAC a bak.
  • üretilen bi sistem demişsiniz nerde ve nasıl yapacağız ben anlayamadım
    quote:

Orjinalden alıntı: çağrıbey

Sayın opel sahipleri Opellerde egr valfinden dolayı kurum sorunu yaşanmaktadır.Kurum bağlayan bir araçtada bir çok sorun çıkmaktadır.Üretilen bir sistem sayesinde hem araçlarınızın kurumu herhangi bir aksam sökülmeden temizlenmekte hemde birdaha kurum bağlamamaktadır.Bunu aracınıza bağlanan mini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.