Şimdi Ara

OPEL VECTRA yakıt tüketimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
1
Favori
104.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yazmaktan vazgeçtim,nereden bulunmuş bu konu,3 yıl önce bende yazmışım,nostalji oldu.
  • benim arabam 2001 model vectra daha yeni aldım atiker tüp takılı ancak şehir içinde 240 ykr yi buluyor yakıtı ve ben çok fazla diyorum çünkü arabayı almadan önce yakınlarımdan yapmış olduğum araştırmada aracın 180 - 190 ykr şehir içi tüketimi var demişlerdi hadi biri yanıldı diyelim ama ben kaç kişiye sorduysam öyle ayarı bozuk olabilir diye düşünüyorum onu da yaptırdıktan sonra bi daha bakacağım şayet aynı yakarsa satacağım

bende de 97 model 2.0 CD var lendirenzo kitli , sehir ici 9 litre \100 km; sehir disi 90 km\s sabit hizla 7.2-7.3 litre \ 100 km sarfiyat yakaliyorum .bu da sehir ici 18-19 kurus , sehir disi 14-15 kurus gibi bi sarfiyata denk gelio , yakinlarinizdan duyduklariniz gayet dogrudur.

Ayrica aracin teybinin uzerindeki bolmedeki ECO tusu sadece ve sadece klimanin daha ekonomik calismasini saglar , direkt motora etki eden ve yakit tuketimini azaltan bir fonksiyonu yoktur , belki klima acikken
    ECOya basarsaniz klimanin guc sarfiyatini azalttigi icin dolayli yakit tuketimin azaltabilir ki bu da ihmal edilebilecek kadar azdir.

İyi Forumlar...Kardeşimde 130,000km'de opel vectra 2000 model 2.0 cdx düz vites bir araç var. 77 tl'lik lpg ile şehirlerarası ortalama 120-130km süratla 300km. gidiyor...yaptığım hesaba göre 0,257 krş gibi km. maliyeti var...takribi 12,9 lt/100 km. gibi bir hesaba çıkıyorum.yol bilgisayarı değerleri ise 14,1-15,1-16,4-17,1 lt/100km. şeklinde. şehiriçi km.-lt. hesabını yapmaya korkuyorum doğrusu.97 model vectrası olan arkadaşımıza öncelikle maşallah diyorum nazarlardan saklansın.yazdığınız değerlere ulaşmak için ekstra bir ekleme yaptınız mı motora tasarruf cihazı vs. gibi.bu araçtan sahip olanlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.şimdiden ilginize teşekkürler.fazla kurcalatmak istemiyorum aracı.ama tablo bir hayli can sıkıcı...hangi tamirciye götürdüysem araç saat gibi diyor gönderiyor.anlamıyorum.1998 3000 motorluk mercedes E320 den daha fazla yakıyorum.arada en az 300kg. kasa farkı ve çekiş yönü var...

• arkadaslar, bende 45 gun once landirenzo omega plus kiti taktirdim araca. Araç 2004 vectra 1.6.
    Sehir içi 11 lt
    Sehir dışı ise 7.5 lt yakiyor.
    Fakat 1800 km yaptim aracla bu surecte sanirim 40 tl lik de benzin harcamis. Depoda azalma gorunuyor. Bu normalmidir? Sizde hiç azalma oluyor mu?
    Ayrica depo 48 lt lik simit tank, 37 lt de doluyor, az degilmi bu deger?
    Tesekkurler.
  • arkadaşlar ben 2003 model opel vectra comfort c kasa var yeni aldım 10.9.2011 de aldım bence süper araç yakıtı denedim ben normalde 120-130 yaparım o kadar basmama rağmen 282 bin lira yaktı gazda bana makul geldi opel vectra alacak olan olursa hiç düşünmeden alsınlar bide honda civic 2010 hakkında yakıt durumunu sorabilirmiyim soruya cevap bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakan55555

arkadaşlar ben 2003 model opel vectra comfort c kasa var yeni aldım 10.9.2011 de aldım bence süper araç yakıtı denedim ben normalde 120-130 yaparım o kadar basmama rağmen 282 bin lira yaktı gazda bana makul geldi opel vectra alacak olan olursa hiç düşünmeden alsınlar bide honda civic 2010 hakkında yakıt durumunu sorabilirmiyim soruya cevap bekliyorum

Yeni başlıklar açılarak forumda kirlilik yaratılacağına böyle eski başlıklarda paylaşım yapmak daha iyi oluyor teşekkürler
    siz opelde yaklaşık 11 lt yakmış görünüyorsunuz aynı koşullarda Honda lar opele göre 1-1.5 lt daha az yakar :)
    Sygılar

• konuyu hortlatmış gibi olacağım ama bende bu aracın 2.0 ve 1.6 sı arasında kaldım biri performanslı biri ekonomik ama abimde 2.0 fsi passat vardı ve söylenene göre çok az yakıyordu hemde benzinliydi bundada böylemidir motor gücü arttıkça araç zorlanmayacağı için az yakar mı bide araç benzini ve lpgyi aynı litre mi yakar yoksa lpg yi litre olarak daha mı çok yakar
  • Vectra 2.0 CD uzun yol da 94 liralık gazla 385 km yapıyor arada 400 km de oluyor iyimi beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaslar benim aracim opel vectra 1998 model 2000 cl sirali oto gaz bugun ilk defa test ettim aracim 70 km de 13 tl tup yakti yani ortalamaya baktigim an 100 km de sehir disi tabi bu 19 tl yakiyor ve km basina 0.19 yks normalmi ?
  • Herkese selamlar; güncel olarak yazmak istedim bu eski konuya konu açmanın bir alemi yok sanki..

Aracım 2.0 otomatik LPG de 55-60 krs yakmaktagüncel değerleriniz varsa paylaşmanızı rica edicem LPG Otomatik 2.0 tercih sebebidir
  • muebbet85 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    bende 97 2.0 gls var manuel şehir içinde(ankara) 100km de 10LT lpg yakıt tüketimi var buda yaklaşık 35 krş a geliyor 60 krş yakıyorsan biraz fazla gibi geldi bana.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.