Şimdi Ara

Opel / Vauxhall Calibra SFI 2.0 16V [ C20XE Efsanesi ] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
16
Favori
32.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel maşallah allah kaza bela vermesin.
  • Hayırlı olsun, çok güzel görünüyor.
  • Bir şey sormak istiyorum yine :) Ayıptır sorması acaba bu işlemler şu ana kadar size kaça patladı ve sizce parasının hakkını verdi mi? Bence çok güzel gidiyorsunuz.
  • Araç yanıyor maşallah iyi almışsın bende vefat eden spor hocamın arabası e21 i aldım bir hevesle
  • Bizim kuşağın efsane otomobillerinden birisi bu. Çok güzel, tebrik ediyorum, yalnız ben ön camda kelebek de olmasına rağmen çerçeve olmadığını onca yıl sonra ilk defa farkettim. Yazık bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviator007 -- 22 Ağustos 2012; 22:03:41 >
  • Şöyle bir alet gördüm yapan kişi iyi yapmış hani
  • Bence gereksiz kit mit hiç uğraşma abi klasik araba güzel allah kazadan beladan korusun :)
  • Tek kelime ile muhteşem bir iş çıkarıyorsunuz hayranlık içerisinde takip ediyorum
  • Hocam mükemmel olmuş. Bizimkinin abisi Vectra A 2.0i GL 93 model var

Edit: Arabanın resmini çalıp kapak fotoğrafı yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi createemir -- 23 Ağustos 2012; 3:09:03 >
  • Maaşallah hocam bayıldım arabanıza Allah kaza beladan korusun, benim de sizin gibi bir E46 3.20 hayalim var bakalım inş. bende sizin gibi yapabilirim.
  • Calibra kullanmış olanlar veya yakından tanıyanlar bilirler far yapısı nedeniyle aydınlatması çok iyi değildir. İşin ilginci 94 model araçta mercek de olunca ben de niye xenon takmayım ki diye düşünüp xenon montajı yaptım. Kısalar H1 sisler H3. Aydınlatmada baya fark etti. Şimdilik oldukça memnunum.

Opel / Vauxhall Calibra SFI 2.0 16V [ C20XE Efsanesi ]

Halojen Sisler

Xenon sisler

Halojen kısalar

Xenon kısalar

• Gümbür gümbür :)
  • Süper olmuş
  • Maşallah demeden geçmemek gerek diyorum.
    ben şu an 39 yaşındayım.
    ilk olarak 1996 yılında 150BG'lik Calibra almıştım. Çok ciddi bir trafik kazası sonucu aracım pert oldu. Arkadan sağolsun bir başka araç bana çarparak beni yoldan çıkarmıştı.
    O zamanlar zaten aracımı bilmeyen yoktu. Tabi aracın 13 günlük sürüş süresi yetmedi ki toparlanır toparlanmaz bir Turbo Calibra satın aldım. 34KAN22 plaka. 1996 yılından 2002 yılına kadar o aracı kullandım. Hatta Türkiye'ye ilk Rieger Body Kiti'ni de ben getirtmiştim ki sağolsun fiberci arkadaşlar kalıbını alarak bu kitin ayrıcalığını bitirdiler.
    Calibra kasasını çok iyi bilirim. hastalıklarını artılarını eksilerini yani kısaca aracın temelini hatim ettim. turboyu büyüttüm, daha 96 yılında 18 jant taktım ki, o yıllarda öyle büyük jant takma modası yoktu. 4 çeker sistemini modifiye ettirdim, derken 40000kmdeki aracım 50000km'ye gelince 300BG'nin üstünde güç elde etti. kalkışı için iddialı olamam fakat son süratte kapışacak araç çok ama çok nadirdi. 6 yılda toplam 42000km yol yapmıştım. sonra bir yurtdışına çıkış nedeniyle aracımı sattım.
    tek diyeceğim Calibra'yı çok iyi bilirim ve hastası varsa da kesinlikle o hastalığını geçirtmesin. tedavi etmesin kendisini :-)
    aracıma neler neler yaptırtmıştım o yıllarda şimdi saymakla bitmez.
    bu arkadaşımızın da emeğine sağlık diyorum. allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

• Kadirim sağolasın.

bysecox@ Teşekkürler.

sylvesterboy@ Acaba tanışıyor olabilir miyiz? Opel forumlarına ya da faceteki calibra, GSI gruplarında paylaşımlarda bulunur musunuz? Eğer tanışmıyorsak da tanışmak isterim şahsen.
  • Bu facebook fotoları cidden bozuyor varya. Fotolar burada daha güzel görünüyor. Allah kaza bela göstermesin
  •  Opel / Vauxhall Calibra SFI 2.0 16V [ C20XE Efsanesi ]
  • Maşallah.Hayırlı uğurlu olsun.Hayallerinizin gerçekleşmesine sevindim.Bize nasip olur böyle şeyler inşallah.
  • Bu kadar uğraşıp emek verdikten sonra satma sebebinizi paylaşabilir misiniz ?
  • Maşallahı var çok beğendim baya emek ve para harcanmış
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.