Şimdi Ara

Opel İnsignia Yakıt Tüketim Değerleri (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
353
Cevap
7
Favori
267.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben çok memnunum ancak araçlardan beklentiler kişiden kişiye göre çok fazla değişiyor, aracı alıp sadece Mercedes - Bmw için değiştiren de çok, alıp maliyetlerini ağır bulup satan da çok.

Bana göre çok şık kaliteli, kullanımı zevkli ve güvenli araçlar.

Sıfırı pahalı bir aracı 2. elde ucuza almak mümkün ancak yedek parça ve kullanım maliyetlerinin 2. el fiyatı gibi düşük olmayacağını da bilmek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 31 Mayıs 2016; 0:23:41 >
  • Kardesim sen bisiklete bin saka bir yana amac ayagin yerdenmi kesilsin yoksa biraz eğlencemi..115 hp arabaya tup nedir zaten araba cok yakmiyor...tup takilan araba bana gore sigara icen insan gibi yavas yavas olduruyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havaların ısınması ile araç 3. yaz sezonuna girdi, kısa mesafeli kullanımdaki ortalama tüketimde kışa göre belirgin bir düşüş var.
  • 1.6 Turbo 180 hp lik Cosmo İnsignia sahibiyim. Arkadaşlar 1500 küsür kg, 17-18-19 jantlı, 225-245 lastik kalınlığı olan tank gibi bir arabadan bahsediyoruz. Bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda araç kesinlikle çok yakmıyor. Sakin kullanımda herhangi bir turbosuz 1.6 araç kadar yakıyor diyebilirim. (Şehir dışı 6-6.5///// Şehir içi 10-11//// Benim ortalamam: 7-8 ) Babamdaki 2010 model 1.6 mpi 102 beygirlik passatla hemen hemen aynı yakıyor ki İnsignia hem daha ağır hem 180 beygir.
    Ayrıca aracın motoru hiç de karmaşık bir yapıya sahip değil subapları çelik olanlarla değişip lpg uygulatan çok.
    Son olarak bu aracı satsam passat superb mondeo 508 C5 falan almam. Premium markalara geçiş yaparım ki premiumların DONANIMSIZLIKLARI ve fiyatları kıyaslayınca premium alasım da gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lzsbu -- 26 Haziran 2016; 10:47:38 >
  • Lzsbu L kullanıcısına yanıt
    Bu aracı değişmek gerçekten kolay değil, en yakın ihtimallerin başında benim için yeni kasası geliyor, çok memnun olduğum için yenisini görmeden değişim yapmam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2017 de yeni kasası gelecek. Ve tasarımıyla 2009 da getirdiği sesi 2017 de de getirecek gibi görünüyor.
  • Bugün Total den yakıt aldım, bir önceki yakıtı da aynı yerden aldığım ve genel olarak memnun kaldığım için hazır önünden geçiyorken doldurayım dedim.

Araç 151km kullanım sonucu 45 Liralık benzin aldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Bugün Total den yakıt aldım, bir önceki yakıtı da aynı yerden aldığım ve genel olarak memnun kaldığım için hazır önünden geçiyorken doldurayım dedim.

Araç 151km kullanım sonucu 45 Liralık benzin aldı.

Merhaba Hocam, Ben de Yeni kasa İnsignia almış bulunuyorum. Bu yakıt değerleriniz 17" jant-lastikten sonra mı oldu ?

benim araçta 18" lik jant opsiyonel alınmış ve çok şık, 5 kollu. Dolayısıyla kışlığı direkt bunun üzerine almayı düşünüyorum. Çıkma 17" jant alıp üzerine çin malı lastik alınca da yine aynı paraya denk geliyor. Bu açıdan kararsızım. Araç biraz basit mi duracak ne ?
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    Değerler 245 45 18" takımlara ait.

225 55 17" lerle araç düşük-orta hızlarda biraz daha konforlu ve ekonomik, ayrıca bir miktar daha atak hale geliyor ancak hız yükseldikçe bu dediklerimin hepsi terse dönüyor.

Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 4 Ekim 2016; 18:04:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Değerler 245 45 18" takımlara ait.

225 55 17" lerle araç düşük-orta hızlarda biraz daha konforlu ve ekonomik, ayrıca bir miktar daha atak hale geliyor ancak hız yükseldikçe bu dediklerimin hepsi terse dönüyor.

Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada

Saolun hocam, astra bakarken bunu bulduk

Değerleriniz çok iyi. Ben rizeden dönüşte 6 litre tutturdum, sizin bu Değerleriniz uzun yol sanırım? (şehir içi demeyin, aracım bozuk derim)

• mr.big kullanıcısına yanıt
    Ş.içi imkanı yok zaten :)

İşim gereği Akçay - Edremit - Burhaniye ve Güre ye gidip gelmeler ve az da olsa ş.içine girip çıkmaların sonucuydu ancak bu değerleri kolayca çok daha yukarılara çıkarmak da mümkün.

Misal geçen cuma 4 kişi Ankara ya gittik araçta çocuk var diye çok sakin, frene ve gaza çok yumuşak basacak şekilde kullanım sonucu araç 5.5 ile başlayıp 6.3 ortalama ile yolu tamamlarken p.tesi günü aynı şekilde Akçay a dönerken hiçbirini umursamayıp Sivrihisar ve sonrasını hep 140 - 180 arası hızlarda olacak şekilde 7.9 litre ile tamamladım.

Sizin de değerleriniz gayet iyi.
  • arkadaşlar merhbalar

suan 1.2 lpg li 2011 hb aveo kullanıyorum km de şehirdışı 20 kuruş yakıyorum motor ufak oldugundan zorlanıyor isteristemez 65 tl lik gaz ile 300km yaptım genelde 120-130 km ile gittim gece yolculugu

gelelm asıl konuya

istediğim araç artık bir çocugumda oldugundan dolayı sedan malum benim aveo ya bagaj koymayı unutmuşlar

limitim 45000-50000 tl bandı bu nedenle 1.4 insignia dizel linea yada civic düşünüyorum

ancak 1.4 insignia daha agır basmaya başladı

merak ettiğim benzinli insignia ile yakıt sarfiyatım ne kadar olur lpg li insignia da nasıl olur hatta 1.4 lpg li güvenerek alınırmı

genelde günde şehir içi çok yogun olmayan trafikte 20 km yapıyorum ayda da maximum 1000 km yi görmüyorumdur belki

sizlerin fikirlerini rica eder

iyi günler dilerim

• 2011 2.0 dizel 130 hp lik otomatik insignia 1700 km yol yaptım yakıt testi de yaptım uzun yol 20 saat yolculuk sürdü
    79 80 litre yakıt sarfiyatı var alacakların bilgisine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahatolun -- 8 Ekim 2016; 16:50:53 >
  • Selam

• Arkadaslar opel insignia hic aklimda yokken arabanin seklini semalini go1runce hasta oldum ama kaqfamda soru isaretleri var 1.6 lpgli 2010 bir arac buldum fakat herkes bisey soyluyo kafam karisti siz opelciler beni bu konuda biraz aydinlatabilirmisiniz arac cok yakiyor diyolar birde subaplari eritiyo diyorlar birde bu aracin piyasasini ogrsnmek istiyorum simdiden tesekurlwr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yilmazacikgoz -- 5 Aralık 2016; 3:30:51 >
  • 2013 2.0 turbo 220hp usehir ici 12-13 litre yakiyor. tabi bu deger agresif kullanim degeri. malum normal kullanilmiyor bu arac

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seldom Seen Kid -- 9 Aralık 2016; 18:19:22 >
  • lpg deki tüketim değerleri nedir. . .
  • Son günlerde havalar 4 ila 8 derece, ortalama hız 33-38km arası iken ortalama tüketim 8.1 ila 8.6 litre arasında değişmekte.

Hava 5 derece ve altında iken motor haliyle geç ısınıyor ve bu yüzden ortalama tüketim 0.5 litre civarlarında artıyor.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Çok başarılı bence.

Hiç 20kmh altı ortalama hızda deneme şansınız oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Çok başarılı bence.

Hiç 20kmh altı ortalama hızda deneme şansınız oldu mu?

Ankara da Kızılay patlamasının olduğu akşam araçta benden başka 3 kişi ile G.O.P. - Kızılay arasında 25km ortalama hız / 9.2-9.8 litre ortalama ile kullanmıştım, ki bu aracı 2014 de alırken Ankara da min. 12-13 litre yakar diye tahmin ediyordum. Açıkcası ekonomik olmasa da özellikleri düşününce müsrif de diyemedim hiç, yaklaşık 450kg hafif düz vitesli 122Hp Golf miz ortalama 2-2.5 litre daha az yakarken şarlar ağırlaştığında garip biçimde daha fazla yakabiliyor.

20km altı ortalama hız ile bir defa kullanmıştım; Ramazan Bayram ında sahil kesimlerine gelen çok fazla sayıda araç yüzünden kitlenen trafikte 4km yolu 50dk da gitmiştim, orda yanlış hatırlamıyorsam 12 litreye yaklaşmıştı.

Uzun süre ilerlemeyecek trafikte ya da kırmızı ışıklarda vitesi boşa (N) alıyorum, bu konu yakıt tüketimine bariz katkı sağlasa da kimilerince otm. şanzıman ömrü açısından şaibeli bir davranış.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.