Şimdi Ara

..:::OPEL INSIGNIA --TüM DetaylarıylA:::.. (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.199
Cevap
3
Favori
241.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynen katılıyorum hocam hiç biri belli değil daha zaten şimdi almaya ben sıcak bakmıyorum bi 5 altı aybakleyip indirim olaylarında almak daha mantıklı diye düşünüyorum:D
  • o zaman örnek verdiğim gibi full sport modelini alsam bile
    -Arka yan cam perdeleri
    -Bluetooh cep telefonu portalı
    -Deri kumaş kombineli koltuklar
    -Hafızalı sürücü koltuğu
    -Krom kaplı kapı kolları gibi özellikler benim arabamda olmayacak

ama şöyle baktığımda örnek verdiğim sport ta olup cosmo da olmayan
    -Piyano lake orta konsol
    -Spor deri direksiyon simidi
    -Alümiinyum spor pedallar
    -Ergonomik spor koltuklar
    -Sürücü ve yolcu diz altı minder ayarı vb özellikler

ve şunu merak ediyorum acaba cosmo ve sport donanımlarda iç konsolun piano lake yada kibo wood kaplama olmasından başka dokunuş olarak hissediş olarak kalite farkı varmı

-Arka yan cam perdeleri -Bluetooh cep telefonu portalı -Hafızalı sürücü koltuğu keşke sport donanımında da olsa

quote:

Orjinalden alıntı: Maskelikevin

Sport'la Cosmo arasında bu farklar var:
    Sport Paket
    Edition'a ek olarak
    -Flexride Şasi sistemi
    -Sürekli Süspansiyon Kontrolü (CDC)
    -Hıza ve sürüşe duyarlı elektronik hidrolik direksiyon
    -Sürüşe duyarlı gaz pedalı
    -3 farklı sürüş modu (sport normal tour)

Tasarım
    -18 inç hafif alüminyum jant
    -Spor egzos borusu
    -Piyano lake orta konsol
    -Spor deri direksiyon simidi
    -Alümiinyum spor pedallar

Konfor
    -Ergonomik spor koltuklar
    -Sürücü ve yolcu diz altı minder ayarı
    -8 yönlü sürücü koltuğu
    -4 yönlü elektrikli bel desteği ayarı(yolcu)

Opel arabanın birazda spor görünüşünden hareketle böyle bir paket yapmış.Bu paket farklı bir paket.Normalde edition ve cosmo var.Spor isteyenlere de içine geçlere yönelik spor donanımlar koymuş.Cosmoya 2250 tl lik paketi ekledin mi sporttaki herşeye sahip olursun.
    Yani cosmo sport'un devamı değil.İkisi tamamen farklı

Sen diyebilirsin ki bana çok lüks gerekmez.Spor araba olsun,güçlü olsun.O zaman daha ekonomik olarak sport paket alırsın.Ama benim sporla,güçle bir alakam yok diyorsan cosmo alırsın.Eğer hepside olsun istiyorsan cosmo + flexride paket. hepside kendi içinde daha ucuz.Senin tek yapman gereken ne istediğini bilmek.

• SPORT ile COSMO arasında sadece ufak tefek görünüş değişiklikleri var.

SPORT ,adı gibi spor bir görünüşe sahip iç kısımda..
    Jantlarıda daha spor..

Cosmo ise tabiri caizse patron arabası seviyesinde..

Zaten perdeler vehafızalı koltuklar dışında,aradaki fiyat farkına değecek hiçbir donanım yok.
  • arkadaşlar çok güsel araba ama aklıma takılan bi sorun var.şimdi bu 1.6 180 ps ecotec motora sıralı lpg takılıyormu??eger takılırsa tadından doyulmaz valla.gez anam gezzz
  • quote:

Orjinalden alıntı: alonsoxx89

arkadaşlar çok güsel araba ama aklıma takılan bi sorun var.şimdi bu 1.6 180 ps ecotec motora sıralı lpg takılıyormu??eger takılırsa tadından doyulmaz valla.gez anam gezzz

Daha aaba gelmeden LPG muhabbetleri başladı
  • santiego sen bu insigniaya fena vuruldun ama parayı denkleştiremiyon herhalde

biraz sabret olmazsa 2.elde en az %10-15 fiyatı kırılır bu arabanın

hem donanımada para vermezsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: bullquard

santiego sen bu insigniaya fena vuruldun ama parayı denkleştiremiyon herhalde

biraz sabret olmazsa 2.elde en az %10-15 fiyatı kırılır bu arabanın

hem donanımada para vermezsin

Yok .
    Allaha şükür ekonomik durumum iyi.

İstediğim zaman alırım ama işte korku var içimde.

Sonuçta yeni bir araba...
  • takılıyo mu??arkadaşlar bilgisi olan yok mu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: santiego-39

Yok .

hayırlısı olsun bakalım

İnşallah en kısa zamanda kavuşursun yeni metal sevgiline

resimde isteriz ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: bullquard

quote:

Yok .

hayırlısı olsun bakalım

İnşallah en kısa zamanda kavuşursun yeni metal sevgiline

resimde isteriz ama

Yokk işte o olmaz..

Kim ne zaman araba alıp resimlerini buraya eklese nazar değiyor ertesi gün arabanın hasarlı halini koyuyor foruma

Bende ufak bi maskeleme yapıp koyarım

• quote:

takılıyo mu??arkadaşlar bilgisi olan yok mu??

Daha dur araba yeni çıktı.
  • yeni meni fark etmiyo arkadaşlar alıpda doya doya gezemediysek neye yarar ekonomik olması lazım yada lpg takmak gerekacaba TSI kadar ekonomik olurmu???
    quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

• quote:

yeni meni fark etmiyo arkadaşlar alıpda doya doya gezemediysek neye yarar ekonomik olması lazım yada lpg takmak gerekacaba TSI kadar ekonomik olurmu???
    quote:

Orjinalden alıntı: GöKHaN 35

quote:

LPG y, takarsan olur heralde

• opelin 1.6 turbo 180 beygir motoru tabiki tsi lar kadar ekonomik değil ortalamada 1 lt civarı fark var
    1.6 turbo 180 beygir motorun fabrika verisi ort 7.9 lt/100km hadi 8.5-9 lt yaktı diyelim yaklaşık 25 kuruş/km
    eğer buna tüp taktırırsan ki garanti kapsamındayken taktıramazsın ondan kaynaklı arıza olursa garanti dışı olur garanti bittikten sonra taktırsan 20 kuruş ve altında yaktı diyelim
    2 yıl garanti süresi bittikten sonra taktırdığımız lpg sistemiyle 100000 km de yaklaşık 5000 tl ve üstü kar etmiş oluruz lpg takımı ve işleri içinde 1000-1500 tl harcadığımızı düşünürsek 3500-4000 tl kar etmiş oluruz yılda 20000km civarı yol yapan biri 100000 km yi 5 yılda tamamlar ve garanti kapsamında geçen 2 yılla toplam 7 yılda 3500-4000 tl (yılda 500-750 tl)kar etmiş oluruz ve 7 yıl içinde zaten arabayı değiştirme düşüncesi içine de çoktan girmiş oluruz.
    yılda 500 - 750 tl tabi iyi para ama en güzeli bence arabanın orjinali, çekiş performans derdin yok tasan yok bagaj hacminde azalma yok
    50000-80000 tl güzel bir arabaya sahip olmak için verirken bence yılda 500-750 tl de kafamız rahat olması için verilebilir benim düşüncem bu (tabi daha fazla yol yapanlar için bu düşünce değişir)

• quote:

Orjinalden alıntı: drdemir

opelin 1.6 turbo 180 beygir motoru tabiki tsi lar kadar ekonomik değil ortalamada 1 lt civarı fark var
    1.6 turbo 180 beygir motorun fabrika verisi ort 7.9 lt/100km hadi 8.5-9 lt yaktı diyelim yaklaşık 25 kuruş/km
    eğer buna tüp taktırırsan ki garanti kapsamındayken taktıramazsın ondan kaynaklı arıza olursa garanti dışı olur garanti bittikten sonra taktırsan 20 kuruş ve altında yaktı diyelim
    2 yıl garanti süresi bittikten sonra taktırdığımız lpg sistemiyle 100000 km de yaklaşık 5000 tl ve üstü kar etmiş oluruz lpg takımı ve işleri içinde 1000-1500 tl harcadığımızı düşünürsek 3500-4000 tl kar etmiş oluruz yılda 20000km civarı yol yapan biri 100000 km yi 5 yılda tamamlar ve garanti kapsamında geçen 2 yılla toplam 7 yılda 3500-4000 tl (yılda 500-750 tl)kar etmiş oluruz ve 7 yıl içinde zaten arabayı değiştirme düşüncesi içine de çoktan girmiş oluruz.
    yılda 500 - 750 tl tabi iyi para ama en güzeli bence arabanın orjinali, çekiş performans derdin yok tasan yok bagaj hacminde azalma yok
    50000-80000 tl güzel bir arabaya sahip olmak için verirken bence yılda 500-750 tl de kafamız rahat olması için verilebilir benim düşüncem bu (tabi daha fazla yol yapanlar için bu düşünce değişir)

ARABANIN GARANTİSİ 5 YIL

Benzin konusunda katılıyorum..

• almanya sitesinde 6 yıl garantiyi görmüştüm ama türkiyede herhangi birşey göremediğim için 2 yıl yazdım 5 yılsa daha süper 7 yıl 10 yıla çıkar yıl başına düşen miktar azalır lpg hayal olur:)

5 yıl garanti çok müşteri çeker

quote:

quote:

opelin 1.6 turbo 180 beygir motoru tabiki tsi lar kadar ekonomik değil ortalamada 1 lt civarı fark var

ARABANIN GARANTİSİ 5 YIL

Benzin konusunda katılıyorum..

• Bilmiyorum bende tam olarak ama 5 yıl diye duydum..

6 yılda olabilir..
  • quote:

-------------------------uzunluk-genişlik-yükseklik-aks aralığı
    bmw 3------------------4520-----1817-----1424------2760
    mercedes c-------------4581----1770-----1447------2760
    ford mondeo------------4778---1886----1500-----2850
    audi a4------------------4703----1826-----1427------2808
    laguna-------------------4695----1811-----1445------2756
    passat-------------------4765----1820-----1472------2709
    insignia------------------4830----1858-----1498------2737

bu değerlere baktığımızda insignia hepsinden uzun, genişlik ve yükseklikte mondeonun arkasından 2., ama aks aralığında mondeo audi a4 bmw 3 mercedes c ve laguna nın arkasında kalıp sadece passatı geçebiliyor
    aks aralığının küçük olmasından arka koltuktaki diz mesafesinin de az olduğunu belki anlayabiliriz yükseklikte 2. olmasına rağmen asıl önemli olan oturma yükseklikleri olduğu için arka koltuklardaki darlık o şekilde açıklanabilir ama o değerleri bulamadığım için herhangi bir yorumda bulunamayacam
    bence değerlere baktığımızda ve tasarıma donanıma baktığımızda opel gerçekten iyi iş çıkarmış
    insignia alınası bir araba olmuş

Mondeo sedan 4884mm'dir ve verdiğiniz tüm araçlardan uzundur. Verdiğiniz rakam 5 kapı için geçerlidir.

• ben bu verileri autocarın testinden almıştım olabilir tabiki
    mondeo genişlikte kesin ve yol tutuşta herhalde biraz insignianın önünde ama insignia da tasarım ve donanım-fiyat oranıyla mondeonun önünde
    yarışa girmeyeceğimize göre yol tutuş arasındaki küçük farkları bizim hissedeceğimizi düşünmüyorum
    2 araba arasındaki seçim sadece zevklere kaldı

quote:

Orjinalden alıntı: cmax

quote:

bu değerlere baktığımızda insignia hepsinden uzun, genişlik ve yükseklikte mondeonun arkasından 2., ama aks aralığında mondeo audi a4 bmw 3 mercedes c ve laguna nın arkasında kalıp sadece passatı geçebiliyor
    aks aralığının küçük olmasından arka koltuktaki diz mesafesinin de az olduğunu belki anlayabiliriz yükseklikte 2. olmasına rağmen asıl önemli olan oturma yükseklikleri olduğu için arka koltuklardaki darlık o şekilde açıklanabilir ama o değerleri bulamadığım için herhangi bir yorumda bulunamayacam
    bence değerlere baktığımızda ve tasarıma donanıma baktığımızda opel gerçekten iyi iş çıkarmış

Mondeo sedan 4884mm'dir ve verdiğiniz tüm araçlardan uzundur. Verdiğiniz rakam 5 kapı için geçerlidir.

• quote:

ben bu verileri autocarın testinden almıştım olabilir tabiki
    mondeo genişlikte kesin ve yol tutuşta herhalde biraz insignianın önünde ama insignia da tasarım ve donanım-fiyat oranıyla mondeonun önünde
    yarışa girmeyeceğimize göre yol tutuş arasındaki küçük farkları bizim hissedeceğimizi düşünmüyorum
    2 araba arasındaki seçim sadece zevklere kaldı

quote:

Orjinalden alıntı: cmax

quote:

Bende aynen bunları yazacaktım..

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.