Şimdi Ara

OPEL ASTRA GTC 200PS! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
2
Favori
3.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GTS1907

zaten hiç bir yakıt tüketimi 160km göre hesaplanmaz! 90km için geçerli tüm yakıt elde degerleri

ben çevre yola çıktımmıydı radar olan yerler hariç 160 ın altına inmem, o yüzden benim için 80 km hızdaki değil 160 km deki tüketim önemli,,, 1.3 mj puntomla 180 e rahat çıkıyorum ama genelde 160 civarı giderim,tüketim 6,5-7 lt yi geçmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Opel in yeni 1.6 benzinli ve dizeli iyi tamam ama yeni şanzımanlardan bir ses yok, bir arkadaşımız yeni düşük sürtünmeli aktarmanın ilk kez 1.6 200Hp lik Zafira da kullanılacağını söylemişti.

Ses var hocam 2014 sonuna dogru(eyluk ekim) gibi 8 ileri cift kavrama sanzimani geliyor. Daha once paylasmistim

Bunu öğrendiğime sevindim, forumu her zaman takip edemediğimden paylaşımı kaçırmışım - teşekkürler
  • Kimse 200HP'lik aracı 90km hızla kullanırım ben demesin. Külliyen yalan olur.

Gazı kökleyince tüketim 25 litrelere çok rahat çıkıyor. Bir tanıdığımda Pro CeedGT var, 200HP o da. Manuel olmasına rağmen ş.içi 14 litre ortalamayla geziyor. Ama dikkat etmeden basıyor yani resmen.

200HP araç alıp ona az yaktırmak gerçekten zor iş. Bence bu motor karma 8 litre falan yaksa bile büyük başarı.
  • Veriler çok güzel ama fiyatlar çok yükselecek ne yazık ki
  • Şehir içinde 10 litre altında yaktırabilene diecast modelini hediye göndericem.
  • sütçü yakar
    hiç 5.5 diye kandırmasınlar milleti
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

quote:

Orijinalden alıntı: *President*

1450 kg. 1.6cc 200 hp 7.2 saniye 5.5 tuketim. Kagit uzerinde kolay umarim asvalttada sunabilir bunlari.

Bu motorla chiptuningden sonra neredeyse birebir aynı özelliklere sahip ecoboost motora sahip aracımla ş.içi 10, ş.dışı 6.5 yakıyorum. Tabi bunlar normal kullanımlar. Gaza çok nazik davranıp 100km hızı geçmeden 300km'lik yolu 4.7 litre ortalamayla tamamlamıştım.

V40 Powershift şanzıman: 1513KG, 200HP - 300Nm, kendi ölçümüme göre 7.5sn 0-100 ve çoğunluğu ş.içi olarak karma 9 litre gibi bir tüketimim var. Astra'daki bu motor aynı koşullarda karmada 5.5 yaksın, piyasada yok satar. Kapısında kuyruk olur.

Şanzıman engelli Opel ile manuel olmadığı sürece çok zor bu değerler. Insignia sahipleri de fabrika verilerine bakıyor oo 7.5 iyi bu yahu falan diye alıyorlar. 2 ay sonra forumda arabam 12 litreden aşağı yakmıyor diye konu açıyorlar :)

• anam coştu la bunlar
  • Kaynak yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumenu

Kaynak yok mu ?

http://www.worldcarfans.com/114010768372/vauxhall-astra-gtc-now-offered-with-200-hp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • polo gti bunu yer manuelse zaten gereksiz bir araç.ancak sciroccodan daha iyi bir seçenek
  • Koca sayfada 1 tane tarafsız yorum yok gelmeyen arabanın yakıt tüketimleri , şanzımanın randuman yorumları havada uçuşuyor ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Ağırlıklardan kurtulması lazım.

Abartılacak bir ağırlık problemi yok araçta

1.3 kullandiniz mi hic

• quote:

Orijinalden alıntı: 7he mcRp

quote:

Orijinalden alıntı: jdmworks

quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

Ağırlıklardan kurtulması lazım.

Abartılacak bir ağırlık problemi yok araçta

1.3 kullandiniz mi hic

Kullanmadım,kullanmakta istemem çünkü kasadan kaynaklı bir problem değil araca konulan motordan kaynaklanan bir hantaklığı var o aracın

• Bence kasli ve sportif tasarimi var. Arkadaşlara hak veriyorum, bu makineyi alan kisilerin 6 litrede kalicağını pek sanmiyorum
    Tecrübe etmis forumdaslarin yorumlarini bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: mng1

polo gti bunu yer manuelse zaten gereksiz bir araç.ancak sciroccodan daha iyi bir seçenek

Ygs'e surda az bisi kaldi..
    Ha gayret...

• Son 1 senedir yeni motor gelecek yeni motor gelecek diye okuyorum hani nerde ne zaman gelecek. gelse bile şimdi dünya fark koyarlar fiyatına.

motor güç olarak çok üstün değil ama dediği 5.5ltyi tutturabiliyorsa EFSANE demektir.

referans olarak;
    http://www.kia.com.tr/index.php/pro-ceed-gt/teknik
    1.6 205bg bu araç 100km de 9.7 yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

Son 1 senedir yeni motor gelecek yeni motor gelecek diye okuyorum hani nerde ne zaman gelecek. gelse bile şimdi dünya fark koyarlar fiyatına.

motor güç olarak çok üstün değil ama dediği 5.5ltyi tutturabiliyorsa EFSANE demektir.

referans olarak;
    http://www.kia.com.tr/index.php/pro-ceed-gt/teknik
    1.6 205bg bu araç 100km de 9.7 yakıyor

Almanya'da satışa çıkan motor seçenekleri Türkiye'ye geç geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Almanya'da 130bg dizel 200bg biturbo astra arasında 9bin euro fark var. biturbo ile opc arasında 5bin euro fark var. ben burdan şu sonucu çıkarırım bu motor buraya gelmez. gelse bile en az 30-40bin farkla gelir yani ölü doğar.
  • Ülkemizde Megane RS in 2.0 motoruna göre vergi avantajı sağlar, Focusun 180 lik ve önceki 1.6 180 motoruna göre 200 hp iyidir elbet. Hoş bu makinaların şu anda hiçbiri ülkemize ithal edilmiyor, ilk çıktıklarında geliyordu sonra ne olduysa ithalatı durdurdular. yanlışım varsa düzeltsinler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.