Şimdi Ara

Onyo 7' Tablet modifiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
5
Favori
18.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tabletin arkasındaki ölçülere sığabilecek uygun bir batarya bulabilirsek kullanım süresinin 6 saate kadar çıkabileceğini düşünüyorum ben.
  • Çalışmalarınız ve açıklamalarınız için çok teşekkürler. Bende takipteyim.
  • Bende dayanamadım bu gün içini açtım. titreşim taktım 2 tanede 3.7v 800 mah li-po pil taktım kendi pilinide yanına ekledim . kendi pili %10 du diğer pillerde %90 filan dı doluluk oranları tableti açınca %85 şarj gösterdi 2 saat filan zorladım tableti şarjı %46 ya düştü şu an şarja taktım yatıcam umarım bi sakatlık çıkarmaz piller

Yarın resimleri eklerim ve sonucu eklerim :D hadi kalın sağlıcakla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esayar07

Bende dayanamadım bu gün içini açtım. titreşim taktım 2 tanede 3.7v 800 mah li-po pil taktım kendi pilinide yanına ekledim . kendi pili %10 du diğer pillerde %90 filan dı doluluk oranları tableti açınca %85 şarj gösterdi 2 saat filan zorladım tableti şarjı %46 ya düştü şu an şarja taktım yatıcam umarım bi sakatlık çıkarmaz piller

Yarın resimleri eklerim ve sonucu eklerim :D hadi kalın sağlıcakla

Ustat bizi bu pil olayi lazim kullanim suresini en azindan 3 saatin ustune cikartabilirsek cok iyi olur. Bizimde yapabilecegimiz bir anlatimla paylasirsan cok super olur.

• Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle ölçüler yaklaşık olarak 6.0 /5.0mm x 100mm x 100mm, bende içini açanlardanım, iki adet laptop hoparlörü taktım şu an wi-fi antenle uğraşıyorum son olarak yurt dışından belirttiğim ölçülerde batarya için uğraşıyor olacağım.

Elimde iki adet nokia bl-5c li-on bpil vardı allem kallem ettim yok yediremedim onları.

Sevgiler, saygılar.

Noy: Şu pil olayı için belirtilen ölçülere uygun en aslan pili seçebilecek bulabilecek arkadaşlardan link/bilgi bekliyor olacağız.
  • Arkadaşlar pil olayında çok garip şeyler oluyor bende anlam veremiyorum. kendi piline ek olarak taktığım pillerle cihaz 2 3 saat çalışıyor sonra pil zayıf deyip kapanıyor biraz bekleyip tekrar açtığımda pil %40 gibi seviyelere çıkıyor hiç şarj etmeden ..

Aceba pillerde mi bir sorun var diyerek 2 adet 2200 mah lipo taktım paralel olarak ondada durum aynı, kullanırken pil çok hızlı düşüyor kullanmayı bıraktığımda pil tekrar doluyor kendi kendine. pilin voltajı 3750 3800 gibi değerlerde olmasına rağmen pil zayıf diyor.

Sanki bir yazılımla cihazın kullanım süresi kısılmış gibi yada anakartda pili ölçen bişey yok kafasına göre zayıf diyor Pilleri tam şarj edip takıyorum 4200 mv ye çıkıyo piller tablete takınca %85 diyor , pilin 4.2 v den daha yüksek volta çıkması imkansız.

tek parça 5000 mah bir pille denemek gerek iki pil taktığımdan sorun oluyorda olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esayar07

Arkadaşlar pil olayında çok garip şeyler oluyor bende anlam veremiyorum. kendi piline ek olarak taktığım pillerle cihaz 2 3 saat çalışıyor sonra pil zayıf deyip kapanıyor biraz bekleyip tekrar açtığımda pil %40 gibi seviyelere çıkıyor hiç şarj etmeden ..

Aceba pillerde mi bir sorun var diyerek 2 adet 2200 mah lipo taktım paralel olarak ondada durum aynı, kullanırken pil çok hızlı düşüyor kullanmayı bıraktığımda pil tekrar doluyor kendi kendine. pilin voltajı 3750 3800 gibi değerlerde olmasına rağmen pil zayıf diyor.

Sanki bir yazılımla cihazın kullanım süresi kısılmış gibi yada anakartda pili ölçen bişey yok kafasına göre zayıf diyor Pilleri tam şarj edip takıyorum 4200 mv ye çıkıyo piller tablete takınca %85 diyor , pilin 4.2 v den daha yüksek volta çıkması imkansız.

tek parça 5000 mah bir pille denemek gerek iki pil taktığımdan sorun oluyorda olabilir.

quote:

tekrar açtığımda pil %40 gibi seviyelere çıkıyor hiç şarj etmeden ..
    sanki burada paralel pil diğer pili şarj ediyor gibi geldi bana aynı tür pil olmazsa bence sıkıntı çıkabilir

• işte o yüzden 2200 mah 3s lipo pilimi söktüm 2 hücresini paralel bağladım piller aynı ve eşit olsun diye , ondada durum aynı

ilk taktığım piller 800 mah 3s lipo nun 2 hücresiydi
  • 3g gps ve bluetooth için takipteyim
  • bundan 2 tane yanyana sığar herhalde. Toplamda 6000 gecer oda yeter inşallah :) :)
    http://www.goodluckbuy.com/atl-6052103-3-7v-3200mah-lithium-polymer-rechargeable-battery-.html
  • merhaba,

2 pili paralel bağlayan arkadaşlar için not:

You may eventually find yourself needing a big battery, say because your project has twice as many LEDs or you want it to last twice as long. A lot of people think "well I know that if you parallel two batteries that doubles the capacity so I'll do that!"

However you should never ever do this

Not only should you not this with alkaline batteries, but its especially dangerous with lithium batteries. One battery can discharge into another, damaging it or causing a fire!

kolay gelsin
  • o zaman şöyle bir batarya takmak lazım :)

http://www.all-battery.com/polymerli-ionbattery37v10000mah30104.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysal12

merhaba,

2 pili paralel bağlayan arkadaşlar için not:

You may eventually find yourself needing a big battery, say because your project has twice as many LEDs or you want it to last twice as long. A lot of people think "well I know that if you parallel two batteries that doubles the capacity so I'll do that!"

However you should never ever do this

Not only should you not this with alkaline batteries, but its especially dangerous with lithium batteries. One battery can discharge into another, damaging it or causing a fire!

kolay gelsin

peki burada yazar ne demek istemiş
  • "2 bataryayı birbirine bağlama, bataryalar birbirleri üzerine yüklerini boşaltıp birbirlerine zarar verebilir ve alev alabilir" demiş.

Daha sonraki sorulara önlem olarak şunu da belirteyim:

"Bu işlem fabrika koşullarında yapıldığında bataryaların iç direnç ve kapasiteleri eşleşecek şekilde yapılır, bunu yapacak cihazlara sahip olmadığınızdan bu işlemi yapmamalısınız"

da diyerek eklemiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baysal12

"2 bataryayı birbirine bağlama, bataryalar birbirleri üzerine yüklerini boşaltıp birbirlerine zarar verebilir ve alev alabilir" demiş.

Daha sonraki sorulara önlem olarak şunu da belirteyim:

"Bu işlem fabrika koşullarında yapıldığında bataryaların iç direnç ve kapasiteleri eşleşecek şekilde yapılır, bunu yapacak cihazlara sahip olmadığınızdan bu işlemi yapmamalısınız"

da diyerek eklemiş.

Ben zaten bağlamadan önce balancer ile voltaj ve amperini eşitleyerek bağlantı oluşturdum ama pilin zayıflayıp yükselmesi bi düzensizlik olduğunun kanıtı zaten.

Tek parça bir pil ile denemek en mantıklısı olacak bu saatden sonra ..

Yurt dışından pil siparişi vermiş olan varsa onlar denesin artık. tek parça pil ile performansı nasıl olacak ona göre bizde pil siparişlerimizi verelim

• evet şarj olma konusunda da problemler çıkıyormuş.

because the battery wont be able to be charged in a balanced manner

diyor. Tek parça yüksek güçlü pil kullanılmalıymış, ayrıca şarj aleti ve pilin tipide önemliymiş.

3.7/4.2V battery and 3.7/4.2V charger: OK
    3.7/4.2V battery and 3.6/4.1V charger: OK (but not ideal)
    3.6/4.1V battery and 3.6/4.1V charger: OK
    3.6/4.1V battery and 3.7/4.2V charger NOT OK!

şeklinde.
  • selam arkadaşlar
    eline sağlık takipteyiz.

ben aldığım onyonun ekranını çatlattım. diyagonal çaprazına yani. onyoyu aradım ancak ulaşamadım. yine denerim. haberdar da ederim. ancak kullanım hatası nedeni ile masraf söyleyecekler büyük ihtimal. ali expreste ve ya deal extrem de hangi paneli almak gerek ki patlamasın elimde.

birde ben ekranın çözünürlüğünden birde ışığından memnun değildim. ekran arkasında aydınlatma değiştirilebilir miyiz? çözünürlüğü daha yüksek olan bir panel takabilir miyiz?

iyi çalışmalar.

pil alacak arkadaşlar 10 tane fazla gelirse ortaklaşa alabiliriz. pm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edanis -- 1 Mayıs 2012; 14:20:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bay_miri

o zaman şöyle bir batarya takmak lazım :)

http://www.all-battery.com/polymerli-ionbattery37v10000mah30104.aspx

selam

link teki bataryanın ölçüleri

Dimension 197 mm x 72 mm x 7.8 mm

ağırlığıda 238 gr

arka kapağı değiştirmek gerekir bunu takardak.

5000 mah lık pillede (cihazın içini açmadığım için kesin birşey söyleyemem ama zor girer gibi) çinlilere ısmarlama pil yaptıralım :) forumca alırız.

• sanal markette böyle bir pil satılıyor, sığarmı acaba

http://www.sanalpazar.com/10.2-Flytouch-3-~-6-Tablet-Pc-Pili-batarya-Battery__isp2941801
  • pil iyi gibi ama fiyat biraz yüksek geldi bana.çin sitelerinden toplu alım daha uygun olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.