Şimdi Ara

online pes 11 mi yoksa fifa 11 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben Pes oynayanları kötülemedim sadece kendi görüşümü yazdım. Fakat bu konunun Pes bölümünde olması tepki almamı şaşırtmadı. Bu arada bana göre Fifa'da çalım atmak Pes'e göre daha zordur. Arkadaş Online Lig'de beklerim demiş fakat Pes fanatiği değilim o yüzden gelemem. Ayrıca top bildiğiniz balon kardeşim çok fazla havalanıyor. Kulaktan duyma laflarla ve internetteki videolarla yorum yazmayın. Bilgisayar olarak değerlendirirsek ki arkadaş bilgisayara alacakmış Fifa 11 bu sene çok ilerleme kaydetti ve konsola yakın hale geldi. Bunu her iki platformda da oynamamdan çıkardım. Pes kendini geliştirmek yerine yenilik yapmaya kalkışmış. Fifa'yı savunmam doğal bir şey çünkü resmen kötülemişsiniz oyunu. Fakat ne kadar yazsam da boş çünkü bütün Pes fanatikleri toplanmış burada. Arkadaş zaten her iki oyunu da almış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rechorb

Ben Pes oynayanları kötülemedim sadece kendi görüşümü yazdım. Fakat bu konunun Pes bölümünde olması tepki almamı şaşırtmadı. Bu arada bana göre Fifa'da çalım atmak Pes'e göre daha zordur. Arkadaş Online Lig'de beklerim demiş fakat Pes fanatiği değilim o yüzden gelemem. Ayrıca top bildiğiniz balon kardeşim çok fazla havalanıyor. Kulaktan duyma laflarla ve internetteki videolarla yorum yazmayın. Bilgisayar olarak değerlendirirsek ki arkadaş bilgisayara alacakmış Fifa 11 bu sene çok ilerleme kaydetti ve konsola yakın hale geldi. Bunu her iki platformda da oynamamdan çıkardım. Pes kendini geliştirmek yerine yenilik yapmaya kalkışmış. Fifa'yı savunmam doğal bir şey çünkü resmen kötülemişsiniz oyunu. Fakat ne kadar yazsam da boş çünkü bütün Pes fanatikleri toplanmış burada. Arkadaş zaten her iki oyunu da almış.

Senin eleştiri sebebin oyunu bilmemenden kaynaklanıyor. Fifa'yı da 2-3 kere oynamış biri, topa balon, sahaya ufak, futbolcuların sahada kayar gibi olduğunu söyler. Pes'in en eylenceli modlarınan biri olan Ana Lig Online Kurtları en kötü forvetlerle bile topu havaya uçurmadan şut çekmesini biliyor. Pes2011'de şut çekmeyi bilmeyen biri, gerçek hayatta topa vurmamış biri gibi vurar topa. C.Ronaldo ile bile vursa topu dağlara taşlara atar. Aynı şeyi Fifa severler söylemiyor muydu geçen sene siz şut çekmeyi bilmiyorsunu Fifa'da top balon değil diye.
    Konuya dönersek Fifa11'in online'ını bilmiyorum ancak PES2011'de lagsız maçlarımı yapıyorum. Hatta PES'de single hiç oynamadım. Ya Ana Lig Online ya da arkadaşlarımla oynuyorum sıfır lagsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orkunbjk -- 14 Aralık 2010; 14:36:29 >

• Şimdi de konuyu benim futbol oynayamama bağlamışsınız tebrik ederim. Ayrıca eklemeyi unutmuşum Pes'in Fifa'ya göre daha yavaş bir sunumu var. Yani Fifa daha akıcı. Benim oyununum bana, sizin oyununuz sizedir fakat seçim yapmak isteyenlerin aklını karıştırmayın
  • quote:

Şimdi de konuyu benim futbol oynayamama bağlamışsınız tebrik ederim. Ayrıca eklemeyi unutmuşum Pes'in Fifa'ya göre daha yavaş bir sunumu var. Yani Fifa daha akıcı. Benim oyununum bana, sizin oyununuz sizedir fakat seçim yapmak isteyenlerin aklını karıştırmayın

Beni yanlış anladınız. PES2011de şut çekmek eski PES serilerinden farklı olduğu için alışmak gerekiyor. alışma sürecinde olan biri gerçek hayatta topa deymemiş biri gibi şut çekebiliyor. Bu sebeple muhteşem bir top fiziği olan PES2011 oyunundaki topa balon dediğiniz için böyle bir örnek verdim.
    Fifa11, PES2011'e göre daha akıcı bir oyun ama bu akıcılık benim hoşuma gitmiyor. Futbolcular sanki buz pateni yapıyorlar gibi geliyor. PES2011'de ise futbolcuların ağırlığını hissediyorum sahada. Fifa severler bu ağırlığa, "PES takoz" diyor
    Seçim yapmak isteyenlerin aklını karıştırmıyoruz, Bir oyunun çok satması o oyunu beğeneceğim anlamına gelmez. isteyen istediği oyunu alır oynar. bize de yorum yapmak düşer sizin yaptığınız gibi.

• pes aştı arkadaslar daha nekadar gercekci yapilabilir sonucta biz yonetiyoruz oyuncuları....inanilmaz oldu inanilmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

pes aştı arkadaslar daha nekadar gercekci yapilabilir sonucta biz yonetiyoruz oyuncuları....inanilmaz oldu inanilmaz...

İstersen 1 hafta fifa oyna gör pesin nasıl bir komedi filmi olduğunu.
    Yukarıdaki pes şöyle böyle yazan arkadaşların sanırsam fıfayı oynamak değil kapagını bıle gormemısler senelerdır pes oynadım buyuk bır zevkle fıfa donup bakmadım bıle takı pes 2011 cıkana kadar pes 2011 tam bır komedı fılmı olmus eksılerını saymakla bıtmez.Pes 2011 cıktıgı gun aldım takı 1 hafta oncesıne kadar oynadım hıcbırsekılde sarmadı.Fıfayı aldım gercekten pes 2011 tam bır komedı fılmı fıfanın yanında gercek futbol gercekten fıfadır.bı arkadas demıs onlıne master lıg sutlar cok guzel paslar ıyı olmus yaw arkadasım onlıne master demısın sen ultımate team oynadımnı fıfada onlıne master lıg hıcbısey sutlar ıyı demıs sen fıfada sut cektınmı acın gozunuzu beyler ben actım sızede tavsıye ederım.
    pes 2010 benım ıcın cok ıyıydı ama pes 2011 tam bır bıtık.

• Forum yüzlerce dünyada milyonlarca kisi pes den Fifa ya gecti.....
  • PC için her ikisini de kurup oynamıştım ve PES2011 de karar kıldım. Son 1.02 güncellemesiyle oyun daha da bir gerçekçi oldu. Fifada aynı gerçekçiliği göremedim. Fifada hep aynı tarz golleri görüyoruz.
    Bu yüzde yeni PS3ümü alırken orjinal bir pes aldım ve online keyfine varmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlyurdabak

quote:

pes aştı arkadaslar daha nekadar gercekci yapilabilir sonucta biz yonetiyoruz oyuncuları....inanilmaz oldu inanilmaz...

İstersen 1 hafta fifa oyna gör pesin nasıl bir komedi filmi olduğunu.
    Yukarıdaki pes şöyle böyle yazan arkadaşların sanırsam fıfayı oynamak değil kapagını bıle gormemısler senelerdır pes oynadım buyuk bır zevkle fıfa donup bakmadım bıle takı pes 2011 cıkana kadar pes 2011 tam bır komedı fılmı olmus eksılerını saymakla bıtmez.Pes 2011 cıktıgı gun aldım takı 1 hafta oncesıne kadar oynadım hıcbırsekılde sarmadı.Fıfayı aldım gercekten pes 2011 tam bır komedı fılmı fıfanın yanında gercek futbol gercekten fıfadır.bı arkadas demıs onlıne master lıg sutlar cok guzel paslar ıyı olmus yaw arkadasım onlıne master demısın sen ultımate team oynadımnı fıfada onlıne master lıg hıcbısey sutlar ıyı demıs sen fıfada sut cektınmı acın gozunuzu beyler ben actım sızede tavsıye ederım.
    pes 2010 benım ıcın cok ıyıydı ama pes 2011 tam bır bıtık.

Dostum ben her iki oyunu da oynadım (PC).Senin tarzın gerçekten de şu anki Fifa ya daha uygun(oyun pes2010 a benziyor çünkü).Ben çok kritik hataları olsada özellikle Pes 2011 i çok beğendim.Ama pes çi yada fifa cı gibi oyun fanatikliği yapmanın bir anlamı yok ,3 sene öncesine kadar da fifa da sabahlardım:D Çok beğendiğim yönleri olsada özellikle sahanın küçüklüğü adamların çok sıkışık bir ortamda maç oynaması ve gerçekçiliğin biraz pes in altında kalmasından dolayı Pes 2011 i oynuyorum.Kim bilir belki bir sonrakinde fifa 2012 oynarım:D

• Bende 2009 a kadar PES delisi, hatta turnuva şampiyonlukları olan biri olarak, Fifa 2009 dan sonra bir daha PES e dönüp bakmadım. 2011 de PES e bir şans daha vereyim dedim, denedim ama fifayla aralarında yine dağlar kadar fark olduğunu gördüm, en azından kendi beklentilerim açısından.

Bu nedenle ben Fifa 11 diyorum.
  • ikisinide denemiş biri olarak tereddütsüz fifa 11 derim
  • pes te siz 2 vs 2 falan lagsız oynyuorsunuz

biz fifa da 11 vs 11 lagsız oynuyoruz o yüzden karşılaştırmak saçma

Peste de 22 kişi online oynayabildiğinde ancak karşılaştırılır bu 2 oyun
  • quote:

Fifa'da biz yönetmiyor muyuz oyuncuları? Kaç aydır Fifa oynuyorum saha bana bir kere bile küçük gelmedi, ilginç
  • quote:

quote:

Fifa'da biz yönetmiyor muyuz oyuncuları? Kaç aydır Fifa oynuyorum saha bana bir kere bile küçük gelmedi, ilginç

Fifada saha kucuk degıl zaten peste asırı buyuk durumda
    pes tam bır ps3 kafe oyunu ıkı arkadas oturup oynıycan ama fıfa cok daha profesyonel hazırlanmıs ınanın cok buyuk bır pes hayranıydım gecem gunduzum pestı ama fıfa gercekten cok guzel fıfada sutlar oyle bır gıdıyorkı vurus durumuna gore sutlar gıdıyor once havalanıp sonra bırden asagı ınen toplar 2 haftadır aralıksız oynuyorum hala ıkılı mucadelerde gormedıgım seyler oluyor.stad atmosferı muthıs seyırcı tepkılerı harıka baskıyı yıyorsunuz 10 dk ev sahaıbı ısenız top adamlara gecınce ıslıklar yuhlamalar baslıyor.contraya kalkıyosunuz seyırcıde sankı sızle beraber gelıyor hava toplarında kontrol etmeler topun gelısıne gore kontrol edıyor adam.Fıfanın bana gorede soyle bır eksısı var.belkı ben daha yenıyım dıye bana ole gelıyor dedım ya cocuklugumdan berı pes oynuyorum.karsı takım defansın arasında pas yapamıyorum.defans adamları cok ıyı :):)
    Denemekten bısey kaybetmessınız.Ama gerçekten 2 hafta oynayın ozellıkle ultımate team ve karıyer modunu super lıgde :):)

• quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

pes te siz 2 vs 2 falan lagsız oynyuorsunuz

Valla arkadaşım o kadarını da oynayamıyoruz:D
    Şaka bir yana da pes te şu an bir ana lig online var ki(lag sız oynanıyor) galiba bu oyun şu anda sensible soccer da olsa yine binlerce kişi oynardı.
    Gerçekten merakımdan soruyorum fifa da şu an böyle bir bölüm var mı yani menajerlik oyunun online ı ama bu kadar detaylı şekilde yani :güncel transferler ,antrenör ve normal mod un olması turnuvalar puanlama sistemi,klasmanlar.Bu şekilde bir bölüm yapmışlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiesling

quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

pes te siz 2 vs 2 falan lagsız oynyuorsunuz

Valla arkadaşım o kadarını da oynayamıyoruz:D
    Şaka bir yana da pes te şu an bir ana lig online var ki(lag sız oynanıyor) galiba bu oyun şu anda sensible soccer da olsa yine binlerce kişi oynardı.
    Gerçekten merakımdan soruyorum fifa da şu an böyle bir bölüm var mı yani menajerlik oyunun online ı ama bu kadar detaylı şekilde yani :güncel transferler ,antrenör ve normal mod un olması turnuvalar puanlama sistemi,klasmanlar.Bu şekilde bir bölüm yapmışlar mı?

Selam Dostum Ultimate team var.Pes master onlınesınden daha ıyı.Peste oyuncu fıyatları var sadece ama fıfanın ultımate teamınde satılan butun oyuncuları kullanıcalar satıyor ıstedıgı paralara ve sadece oyuncuyla bıtmıyor ınanılmaz bırsey anlatsam belkı 10 sayfa surer.Ama aşağıdaki linkten biraz bakarsan anlarsın.Oyuncuları istersen açık arttırmaya koyuyosun çok farklı çok :) sadece ps3 ve xbox360 özel pc de ultaimte team yok.

http://forum.donanimhaber.com/m_44233694/mpage_22/f_/key_ultimate%2Cteam//tm.htm#45244159

Hatta şöyle söyliyim bildiğin manegerlık oyunu gıbı bazen saatlerce mac yapmıosunuz takım kurucam ucuza oyuncu contrat alıcam derken bir yandan oyuncu kontrat saglık tıcaretı yapıosunuz bır yandan oyuncu satıyorsunuz bır yandan kart sıstemı var ınanılmaz detaylı ve bır o kadarda kolay anlasılır.Hatta her oyuncu bır bırıyle oynamıyor.oyuncunun uygun oldugu taktık yanında oynıyan adamın hangı lıgde oynadıgı hangı ulkelı oldugu ona gore performans verıyor oyuncu pes master onlıne lıgınıde oynadım cıktıgı gunden 2 hafta oncesıne kadar ama turnuva saatı beklemekten canım cıkıyodu saatı beklıon gırıon adam gelmıo karsına :)
    Fıfa ıse ıster onlıne turnuva ıster oflıne turnuva ıstersen normal mac hepsını yapabılıosun ultımate team'de anlatılmaz yasanır derler ya ole ısteeee be kardesım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kmlyurdabak -- 16 Aralık 2010; 11:10:34 >

• Valla baya iyiymiş tek kötü yanı var o da PC de olmaması:D
    Ben PC de oynuyorum.Boşuna demiyorum Fifa pc ye önem vermiyor diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiesling

Valla baya iyiymiş tek kötü yanı var o da PC de olmaması:D
    Ben PC de oynuyorum.Boşuna demiyorum Fifa pc ye önem vermiyor diye.

O zaman pc de tabıkıde pes master onlıne ama ps3 de hem onlıne hemde oflıne oyun olarak fıfa 2011.
  • sonuçtaaaaaa pes 11 online master lig müthiş gerçektende hayran kaldım tavsiye ederim
  • Pes 11 de rakip bulmak çok zor ama fifa 11 de anında karşına bir rakip geliyor pesin tek kötü yanı bu
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.