Şimdi Ara

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°° (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.091
Cevap
28
Favori
118.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ersoyb

Android 10.3 .0 güncelemesinden sonra bende de aynı durum oluştu.
    Şimdi Garanti'yi aradım, Android 10 ile alakalı bir problem var, çözmeye çalışıyoruz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yey-R

Hocam aklınızda sorularınız varsa yardımcı olabilirim, biraz geç oldu ama kusura bakmayın
    Hocam bootlader kilidini açtım ama bana yardımcı olabilir misiniz ? 10.3.0 kurucam hocam. Root,rom yükleme,kernel yükleme konsuunda yardımcı olabilir misiniz ?
  • lazye kullanıcısına yanıt
    10.3.0i XDA'da paylasilan fastboot rom konusundan yuklemenizi tavsiye ederim. Guncellemeleri ben hep o sekilde yukluyorum. Datanizi yedekleyin islemi yapmadan once. Rom olarak SyberiaOS denedim 1 gun kadar ancak su an OOS 10.3.0'a geri dondum. xXx Magisk rom + 6T icin yapilan ama bizim cihazda da calisan Omega Kernel ile kullanmaya devam edecegim. TWRP yukledikten sonra hepsi cok basit islemler zaten. Asagiya birkac tane faydali konu linkini birakiyorum/

TWRP Kurma ve Root Android 10: Link

TWRP Kurma, Root, Bootloader Android 9: Link

xXx Magisk Rom: Link

• quote:

Orijinalden alıntı: yey-R

10.3.0i XDA'da paylasilan fastboot rom konusundan yuklemenizi tavsiye ederim. Guncellemeleri ben hep o sekilde yukluyorum. Datanizi yedekleyin islemi yapmadan once. Rom olarak SyberiaOS denedim 1 gun kadar ancak su an OOS 10.3.0'a geri dondum. xXx Magisk rom + 6T icin yapilan ama bizim cihazda da calisan Omega Kernel ile kullanmaya devam edecegim. TWRP yukledikten sonra hepsi cok basit islemler zaten. Asagiya birkac tane faydali konu linkini birakiyorum/

TWRP Kurma ve Root Android 10: Link

TWRP Kurma, Root, Bootloader Android 9: Link

xXx Magisk Rom: Link
    Linkler için teşekkür ederim.Bu mesajı görmeden önce kendim direk bişeyler yapmaya çalıştım youtubedan videolarla.

Sırasıyla;
    1) msm download tooldan temiz kurulum ile 10.3.0 geçtim sonrasında ise kalıcı twrp kurdum attığınız link yardımıyla root attım.
    2) omega kernel ve tomato debloat 4.1 "light" kurdum.

Kernel efsane ötesi pil performansı konusunda stock romun çok çok üzerinde. Sadece tek sorunum var.Dolby Digital plus flaşladım ama uygulamasına girip etkinleştirip çıkınca "remote service error" hatası veriyor.

Bunun için bir öneriniz var mı hocam ? Sanırsam tomato debloattan kaynaklanıyor.

Tomato Debload ya da Dolby Digital Plus'u hiç kullanmadim hocam. Maalesef yardimci olamayacagim. Ben xXx'in debload ayarlarini kendime gore duzelterek kullaniyorum. Eger yüklemek isterseniz kernel tweaklerini kesinlikle kapatin, forumda Omega kernelle birlikte onlar acilirsa hatalara sebep oldugunu belirtmisler.

Ekleme: Magisk'in kendi için modül kismindan Dolby kurmayi deneyebilirsiniz ya da XDA'da yapan birilerini bulabilirseniz çok daha rahat ve stabil olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yey-R -- 14 Ocak 2020; 12:36:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım hocam pil konusunda tomato debloat son derece iş yapıyor birkaç küçük sıkıntı dışında oldukça iyi işler çıkartıyor.
    Örnek ekran suresi atmam gerekirse;

Gayet tatminkar pil süreleri alıyorum. Benim için oldukça iyi.

Pil süreniz oldukça iyi hocam. Benim 31 saat bekleme süresinde/ 6 saat ekran süresi oldugunu hatirliyorum. Tabi kullanima göre degisecektir. Debload yapanlarin çogu ayni mantikla çalisiyordur muhtemelen. Onda olan sorunlar rahatsizlik verirse digerlerini deneyebilirsiniz. IceBox tarzi bir sey vardi sanirim. XDA'da kernel mod kisminda bulunuyor hepsi.

• Arkadaşlar isteyen olursa pil ömrünü artıracak birkaç bilgi ve ayar paylaşabilirim böyle bişey isteyen olur mu paylaşacağım şeyler rootsuz cihazlar için kullanılabilir olacak.
    ozel mesajdan istesem ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Not : Öncelikle telefon ve pc den iki ayrı yerden işlem yapacaz o yüzden isteyen pcdeki işlemleri yapmayabilir. Ama tavsiyem yapmanız yönünde ekran sürelerini de paylaşacam telefonumda oneplus 6 için denedim ama tüm oneplus cihazları yapabilir.

Ayarlar--->Ekran--->Bildirim Ekranı kapalı(Bunu herkes yapmayabilir.)
    Ayarlar--->Gizlilik---->Gelişmiş--->Konum Geçmişi---->Kapalı
    Ayarlar--->Gizlilik---->Gelişmiş--->Reklamlar---->Reklam kişiselleştirmeyi kapat--->Devre Dışı
    Ayarlar--->Gizlilik---->Gelişmiş--->Reklamlar---->Reklamlarda hata ayıklama günlüğü---<Devre Dışı
    Ayarlar--->Gizlilik---->Gelişmiş--->Kullanım ve Teşhis--->kapalı

Ayarlar--->Wifi ve int.--->Kablosuz-->Kablosuz Tercihleri(Resimdeki gibi yapın)

Ayarlar--->Konum-->Kablosuz ağ ve Bluetooth Taraması--->Resimdeki gibi kapalı hale getirin.

Ayarlar--->Konum-->Gelişmiş--->Resimdeki gibi yapın.

Ayarlar--->Sistem--->İyileştirme Programlarını deneyin-->Gelen Ekrandaki İlk 2 si devre dışı konuma getirin.

Son olarak ;
    Ayarlar--->Kişiselleştirme--->Ton---Koyu

Telefon ile yapacağımız işlemler bu kadar arkadaşlar.İsteyen buraya kadar yapabilir.

Not 2: Pc ile yapacağımız işlemde bazı uygulamalarınız silinebilir.Silinen uygulamalar Gooogle Playden tekrar indirme yapılarak sorunsuz şekilde çalışacaktır. Bu işlem arka planda oneplus ve google servislerinin gereksiz olanlarını devre dışı bırakacaktır. Ayrıca Oneplus hesabınız silinecek zaten Oneplus ile ilgili Oneplus Comminity uygulamasını kullanmıyorsanız bir değişiklik farketmeyeceksiniz.

Öncelikle; adb driverlarını kuruyoruz pc de gelen ekranda "Y" seçeneğini 3 kez tıklıyoruz.
    Driver için;https://drive.google.com/file/d/10rueGVQh077Zo-e8RM-g6uRjAKNPJ4Lo/view?usp=drive_open
    Sonrasında ise "Oneplus Usb Driver" kuracağız.Direk "ileri" deyip kurun.
    Link;https://drive.google.com/file/d/1JKYf4LvVmLGmGlyA71qE4fz2b8GVIrQT/view?usp=drive_open

Sonrasında ise.Herhangi bir klasörün içine shift tuşuna basılı tutarak "Komut Penceresini Burada Aç" seçeneğine tıklıyoruz.

Sonrasında tekrar telefonumuza gelip Ayarlar--->Sistem--->Geliştirici Seçenekleri---->"Usb Hata Ayıklaması" aktif hale getiriyoruz.

Cihazımızı Pc bağlıyoruz.Tırnak işaretleri Dahil olmadan yazacaksınız.

Sırasıyla; "adb devices" bunu yazdıktan sonra ekranda
    List of devices attached
    * daemon not running. startin
    * daemon started successfully
    ee464513 device
    gibi bir yazı gelmelidir.

Sonrasında; "adb shell" yazıyoruz.
    OnePlus6:/ $
    ekranda gözükmelidir.Ardından;

Şu listenin tamamını kopyalayıp yapıştırıyoruz.
    pm uninstall --user 0 com.google.android.marvin.talkback
    pm uninstall --user 0 com.google.android.projection.gearhead
    pm uninstall --user 0 com.dsi.ant.server
    pm uninstall --user 0 com.google.ar.core
    pm uninstall --user 0 com.android.backup
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.backuprestore.remoteservice
    pm uninstall --user 0 com.android.dreams.basic
    pm uninstall --user 0 com.android.bluetoothmidiservice
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.bttestmode
    pm uninstall --user 0 com.android.bookmarkprovider
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.opbugreportlite
    pm uninstall --user 0 net.oneplus.commonlogtool
    pm uninstall --user 0 com.android.bips
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.factorymode.specialtest
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.factorymode
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.gamespace
    pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.walletnfcrel
    pm uninstall --user 0 com.android.wallpaper.livepicker
    pm uninstall --user 0 com.oem.logkitsdservice
    pm uninstall --user 0 com.oem.nfc
    pm uninstall --user 0 cn.oneplus.nvbackup
    pm uninstall --user 0 cn.oneplus.oem_tcma
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.account
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.wallpaper
    pm uninstall --user 0 com.android.wallpaperbackup
    pm uninstall --user 0 cn.oneplus.oemtcma
    pm uninstall --user 0 com.oem.oemlogkit
    pm uninstall --user 0 com.tencent.soter.soterserver
    pm uninstall --user 0 com.android.egg
    pm uninstall --user 0 com.android.providers.partnerbookmarks
    pm uninstall --user 0 com.google.android.printservice.recommendation
    pm uninstall --user 0 net.oneplus.push
    pm uninstall --user 0 com.oem.rftoolkit
    pm uninstall --user 0 com.example.rftuner
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.screenrecord
    pm uninstall --user 0 com.fingerprints.fingerprintsensortest
    pm uninstall --user 0 cn.oneplus.photos
    pm uninstall --user 0 com.android.traceur
    pm uninstall --user 0 com.example.wifirftest
    pm uninstall --user 0 com.google.android.youtube
    pm uninstall --user 0 android.autoinstalls.config.oneplus
    pm uninstall --user 0 com.qti.diagservices
    pm uninstall --user 0 com.android.stk
    pm uninstall --user 0 com.android.backupconfirm
    pm uninstall --user 0 com.android.calllogbackup
    pm uninstall --user 0 com.android.musicfx
    pm uninstall --user 0 com.android.hotwordenrollment.okgoogle
    pm uninstall --user 0 com.gsma.rcs
    pm uninstall --user 0 com.google.android.tag
    pm uninstall --user 0 com.android.hotwordenrollment.xgoogle
    pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.docs
    pm uninstall --user 0 com.google.android.apps.tachyon
    pm uninstall --user 0 com.google.dreams.phototable
    pm uninstall --user 0 com.qualcomm.qti.remoteSimlockAuth
    pm uninstall --user 0 com.google.android.googlequicksearchbox
    pm uninstall --user 0 com.google.android.gm
    pm uninstall --user 0 com.google.android.music
    pm uninstall --user 0 com.android.wallpapercropper
    pm uninstall --user 0 com.google.android.feedback
    pm uninstall --user 0 com.google.android.videos
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.card
    pm uninstall --user 0 com.google.android.tts
    pm uninstall --user 0 com.oem.autotest
    pm uninstall --user 0 com.qti.snapdragon.qdcm_ff
    pm uninstall --user 0 com.qualcomm.uimremoteclient
    pm uninstall --user 0 com.wapi.wapicertmanage
    pm uninstall --user 0 com.oneplus.brickmode

ardından telefonu yeniden başlatın ve temiz bir kurulumun tadına varın.

Pc den yapılan işlem işinize yarayan uygulamaları silebilir bunları sildikten sonra google playden tekrar yükleyebilirsiniz eğer bir sorun olursa en son kullanığınız romu "Ayarlar--->Sistem Güncellemeleri-->Yerel Yükseltme" den romu tekrar gösterip herşey eski haline dönebilir.

Ekran süresi olarakta;
    Fikir vermesi açısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 3 Şubat 2020; 20:5:51 >

• Merhabalar. Oneplus 6 Telefonum ısınınca kapanmaya başladı ve soğuyana kadar açılmıyor (açılıyor ama hala sıcak olduğu için anında tekrar kapanıyor). Genel kullanımda hiç bir sıkıntım yok telefon sapasağlam her şeyiyle, ancak oyun oynayamaz, yoğun kullanım yapamaz oldum. El ile hissedilen aşırı bir ısı artışı yok açıkcası her zaman ki hali. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ve İstanbul içinde tamir ettirebileceğim bir yer bilen var mıdır ?
  • https://www.youtube.com/watch?v=F7Vh1WOLNfU
    Andorid 10'la beraber klayvenin altında bir boşluk oluyor. Onu yok etmek için bir kılavuz hazırlamışlar.
  • Konuda ayda yılda bir mesaj atan çıkıyor herkes cihazından ya çok memnun yada donanımhaber'e uğrayan yok .

İnanın paylaşım yapmak istiyorum belki benim gibi önceden bilmeyip root,rom,msm tools,bootloader kilidini kaldırmaya çalışan birileri olur.Belki dolby atmos veya stereo ses dinlemek isteyen olur diye düşünüyorum ama sanırsam pek heyecan kalmamış.

Kimsenin yazısıyla falan ilgilenmiyorum yanlış anlaşılmasın sadece enteresan geldi bu kadar büyük bir forumda cihaza ilginin az olması o sebeple yazıyorum
  • Open beta 5 gelmiş. Yani bende düşünüyorum niye böyle diye. sanırım bunun sebebi tr'ye oneplus'ın gelmemesi. Henüz bu işlere girişmedim biraz daha garantinin bitmesine yakın girişeceğim gibi. Rehberler yardımcı olur. Ama baya az kişiye yardımcı olur gibi. Stereo modu beğenmeyenler var. Siz kullanıyor musunuz? Beğendiniz mi? Gerçekten stereo hissi uyandırıyor mu?
    Ben bu konulara her zaman meraklıyım ama yalnızca bir kişiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazye

Konuda ayda yılda bir mesaj atan çıkıyor herkes cihazından ya çok memnun yada donanımhaber'e uğrayan yok .

İnanın paylaşım yapmak istiyorum belki benim gibi önceden bilmeyip root,rom,msm tools,bootloader kilidini kaldırmaya çalışan birileri olur.Belki dolby atmos veya stereo ses dinlemek isteyen olur diye düşünüyorum ama sanırsam pek heyecan kalmamış.

Kimsenin yazısıyla falan ilgilenmiyorum yanlış anlaşılmasın sadece enteresan geldi bu kadar büyük bir forumda cihaza ilginin az olması o sebeple yazıyorum
    Hocam omega kernel + 10.3.2 oos yuklu telefonda ama şarj baya gidiyor yine .sizce neyden dolayı öyle? Sensor dolayı olduğunu düşünüyorum cep modunu kapatmama rağmen hala ayni

• Yakın zamanda OnePlus 6 ya windows 10 arm yukleyebilecegiz.gelistirici adamla konuştum USB portlamasini hallettiginde githuba yuklecek.

• Hocam bende ivme ölçer sürekli çalışıyordu attığım fotoları incelersen xda sitesindeki oneplus launcher ve letgo sürekli uyanık tutuyordu hala çok iyi değil ekran sürem ama en azından idare eder. Sürekli ekran sürem değişiyor ama 4.30-5.30 saat arasında gidip geliyor genelde. Ama baya üzerinde oynadım ben şuanda stock kernel kullanmıyorum. Yaptığım ince ayarları yukarıda paylaştım bunun yanı sıra. Tomato Debloat+ Blu spark kernel(omni den çok daha iyi) kullanıyorum. bence senin yakınlık ve ışık sensörü açık kaliyor nette biraz bak ne yapabilirsin diye.

İncele ;https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=81830453&postcount=3465

• quote:

Orijinalden alıntı: Nowhere.Man

Yakın zamanda OnePlus 6 ya windows 10 arm yukleyebilecegiz.gelistirici adamla konuştum USB portlamasini hallettiginde githuba yuklecek.
    Neler çalışacak bu önemli.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle herşey çalışacak 4g ,directx dahil .çünkü Lenovo Yoga C630 ile aynı işlemci kullanılıyor .driverlar buradan alınıyor.

Bu videoda başka bir geliştirici oyun bile çalıştırdı .
    https://mobile.twitter.com/NTAuthority/status/1115339802503786496

Bu arada telefonumun batarya ömrü baya iyilesti. oos 10.3.2 omega kernel ve magisk lkt (balanced) moduluyle kullanıyorum şuan.

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.